Son Haberler
23 NİSAN KUTLAMALARI…23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TÖREN VE ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR
-www.brtk.net-
23 NİSAN KUTLAMALARI… KONUK EKİPLER CUMHURBAŞKANI AKINCI VE BÜYÜKELÇİ BAŞÇERİ’Yİ ZİYARET ETTİ
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAN ÇOCUKLARA ARMAĞAN... CUMHURBAŞKANLIĞI, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NDA ÇOCUKLARA “HAKLARIMI BİLİYORUM” ADLI ÇOCUK KİTABINI ARMAĞAN EDİYOR.
-www.brtk.net-
MECLİS ÇALIŞMALARI… MALİYE BAKANI DENKTAŞ, MECLİS GENEL KURULU TOPLANTISINDA KENDİSİNE YÖNELİK İDDİALARA YANIT VERDİ
-www.brtk.net-
MECLİS ÇALIŞMALARI… DENKTAŞ: ALNIM AÇIKTIR, HER TÜRLÜ ORTAMDA BU İDDİALARI YANITLAMAYA HAZIRIM
-www.brtk.net-
MECLİS ÇALIŞMALARI...CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU BRTK’NIN 2019 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARINI GÖRÜŞEREK ONAYLADI.
-www.brtk.net-
TAK’DA 2 SAATLİK GREV… KTAMS VE KAMU-İŞ TAK ÇALIŞANLARININ MECLİS GENEL KURULU’NDAKİ GÖREVLERİ ESNASINDA YAŞADIKLARI SORUNLARA KARŞI, TAK’TA 2 SAATLİK UYARI GREVİ YAPTI
-www.brtk.net-
TAŞKENT CİNAYETİ… POLİS TAŞKENT YOLUNDA ÖLÜ BULUNAN GENCİN İSMİNİ WALSHAK AUGUSTİNE NGOK OLARAK AÇIKLADI
-www.brtk.net-
TAŞKENT CİNAYETİ… WALSHAK’IN ÖLDÜRÜLMESİ OLAYIYLA İLGİLİ 12 KİŞİ TUTUKLANDI
-www.brtk.net-
ÇELER’DEN İŞ KADINLARINA ZİYARET... ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELER, İŞ KADINLARI DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ
-www.brtk.net-
1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI... İŞ KADINLARI DERNEĞİ, 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI’NDA ÜYE İŞYERLERİNİN TAM GÜN KAPALI OLACAĞINI DUYURDU.
-www.brtk.net-
1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI... ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELER: 1 MAYIS SADECE RESMİ TATİL DEĞİL, KUTLANMASI GEREKEN BİR BAYRAMDIR
-www.brtk.net-
SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN DUYURU... SAĞLIK BAKANLIĞI ASYA, HEDİYEM, KÖSEDAĞ VE AYSU DAMACANA SU FİRMALARININ ÜRETİMLERİNİ BİR SÜRELİĞİNE DURDURARAK, SÖZ KONUSU FİRMALARIN SU ÖRENKLERİNE YAPILAN ANALİZLERDE BROMAT DEĞERLERİNİN YÜKSEK ÇIKTIĞI BELİRTİLDİ. HALKA SÖZ KONUSU SULARI TÜKETMEMELERİ ÇAĞRISINDA BULUNULDU.
-www.brtk.net-
LEFKOŞA’DA YANGIN… ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE REMADE RECYCLİNG CYPRUS LTD’İN FIRIN ODASINDA YANGIN ÇIKTI
-www.brtk.net-
TEL-SEN’İN EYLEMİ… ÖZELLEŞTİRME VE TELEKOMÜNİKASYON DAİRESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA KARŞI ÇIKAN TEL-SEN GÜZELYURT’TA EYLEM YAPTI
-www.brtk.net-
İPEK KOZASI FESTİVALİ... 14. KIBRIS İPEK KOZASI FESTİVALİ, 4-5 MAYIS’TA BEYLERBEYİ’NDE YAPILACAK
-www.brtk.net-
SANAT BULUŞMASI... GAZİMAĞUSA GELİŞİM AKADEMİSİ’NİN “SANAT BULUŞMASI VE ATÖLYE BAYRAMI” BAŞLADI. 19 SANATÇININ KATILDIĞI ATÖLYE ÇALIŞMLARININ SERGİSİ 26 NİSAN’DA YAPILACAK
-www.brtk.net-
SRİ LANKA’DAKİ SALDIRI… KİLİSE VE OTELLERİ HEDEF ALAN TERÖR SALDIRILARINDA HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 290’A YÜKSELDİ
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Ticaret Odası Mersin ziyaretinden memnun

Pazar 21 Ekim 2018

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, 18 ve 19 Ekim tarihlerinde, Mersin’e düzenlediği inceleme ve araştırma gezisinin, oldukça memnun eden sonuçlarla tamamlandığını belirtti.

Odadan yapılan açıklamada, KTTO yöneticileri, üyeleri ve çalışanların katıldığı ziyaret sırasında Silifke Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “liderlik ve strateji” konulu çalıştayda ev sahibi oda yetkilileri ve diğer katılımcılarla dostane ilişkiler kurulmasına öncülük edecek nitelikte ilişkiler geliştirildiği kaydedildi.

KKTC iş dünyası için büyük öneme sahip olan Mersin Uluslararası Limanı’ndaki incelemelerin ardından Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ile çok yararlı bir toplantı yapıldığı anlatılan açıklamada, Adana’da Enerjisa yetkilileri tarafından sunulan “yenilenebilir enerji” konulu brifingin ise, ülkemizdeki enerji sorunlarına yaklaşımı zenginleştirecek bilgilerle donanılmasını sağladığı ifade edildi.

KTTO açıklamasında şunlar kaydedildi:

“Sadece bu sonuçları ile değerlendirmiş olsak bile “çok başarılı” saymamız gereken bu ziyaret, Başbakanımız Sayın Tufan Erhürman’ın katılımı nedeniyle bizim için çok daha önemli bir nitelik kazanmış ve “olağanüstü” diye niteleyebileceğimiz sonuçlara neden olmuştur. Sayın Başbakan’ın Türkiye iş insanları ile ilişkilerimizi geliştirmek konusunda gösterdiği hassasiyet, bu konudaki başarısı ve Türkiye iş insanları üzerinde bıraktığı etki, bizi hem gururlandırmış, hem de geleceğe dair umutlarımızı büyük ölçüde artırmıştır.

Türkiye’nin, Adana ve Mersin gibi KKTC’ye ulaşım avantajı olan bölgeleriyle ilişkilerimizi geliştirmeye önem vermemiz gerektiği, bu ziyaretimizle bir kez daha net bir şekilde görülmüştür. Bölge iş insanları ile geliştireceğimiz ilişkilerin KKTC ekonomisinin gelişmesine ve verimliliğini artırmasına neden olacağı kuşkusuzdur. Bu ziyaretin ürettiği sonuçlar, iş dünyamızın ve hükümetimizin önümüzdeki dönemde neler yapması gerektiği konusunda öğretici ve yol gösterici olmuştur inancındayız. Bu nedenle odamız, bu ilişkileri bir başlangıç olarak değerlendirecek ve devamlılığı için elindeki tüm imkanları kullanacaktır.

“Çok başarılı” olarak nitelediğimiz bu sonuçların elde edilmesinde Başbakanımız Sayın Tufan Erhürman’ın katkıları, hayati bir önemdeydi. Katkıları için kendilerine bir kez daha ve içtenlikle teşekkür ederiz.”

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 19/10° 20/10°
  Girne 18/8° 20/7°
  Mağusa 20/9° 20/9°
  İskele 19/10° 20/11°
  Güzelyurt 19/10° 20/7°
  Lefke 18/10° 19/6°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,2600
  5,2695
  0%
  6,0206
  6,0314
  0%
  6,6558
  6,6905