Son Haberler
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... 20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI TÖREN VE ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... TC CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY, YARIN AKŞAM KKTC’YE GELİYOR
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... “TARİHİMİZE VE GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAK İÇİN” SLOGANIYLA DÜZENLENECEK ŞAFAK NÖBETİ, YARIN AKŞAM 21.30’DA YAVUZ ÇIKARMA PLAJI’NDA BAŞLAYACAK
-www.brtk.net-
BARIŞ HAREKATININ 45. YILI...BAŞBAKAN TATAR, 1974 BARIŞ HAREKATI’NDA HELİKOPTERLERLE ADAYA İLK GELEN 1. BOLU KOMANDO TABURUNDA GÖREV YAPAN 18 ASKERİ BAŞBAKANLIKTA KABUL EDEREK MADALYA TAKDİM ETTİ
-www.brtk.net-
BARIŞ HAREKATININ 45. YILI...BAŞBAKAN TATAR: 45. YILDÖNÜMÜMÜZ BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ. TÜRKİYE İYİ Kİ ZAMANINDA ADAYA ADIM ATMIŞTIR. BU CUMHURİYETİN ÇATISI ALTINDA OLMAK BÜYÜK BİR ONUR VE GURURDUR. GÜÇLÜ TÜRKİYE VE GÜÇLÜ KKTC İÇİN BİRLİKTEYİZ
-www.brtk.net-
BARIŞ HAREKATININ 45. YILI... TATAR, TÜRKİYE VE KUZEY KIBRIS’TAN GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİNİ KABUL ETTİ. BAŞBAKAN TATAR, DOĞU AKDENİZ’DE HİDROKARBON YATAKLARININ BULUNMASI İLE KKTC’NİN NE KADAR ÖNEMLİ BİR DEVLET OLDUĞU BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI
-www.brtk.net-
TBMM’DEN DOĞU AKDENİZ İÇİN ORTAK BİLDİRİ...DEVLETİMİZİN DOĞU AKDENİZ'DEKİ ARAMA ÇALIŞMALARINI DOĞRU VE YERİNDE BULUYORUZ
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI ...ULUÇAY, KIRGIZİSTAN ESKİ MECLİS BAŞKANI TURSUNBEKOV’U KABUL ETTİ
-www.brtk.net-
TÜRK YILDIZLARI AKROBASİ TİMİ...BAŞBAKAN TATAR, 20 TEMMUZ TÖRENLERİ DOLAYISIYLA ADADA BULUNAN TÜRK YILDIZLARI AKROBASİ TİMİNİ KABUL ETTİ. BAŞBAKAN TATAR, KIBRIS TÜRK HALKININ; HAVA SAVUNMASINDA HER ZAMAN VE HER KOŞULDA YARDIMA GELEN TÜRK PİLOTLARINI TAKDİRLE ANDIĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
TÜRK YILDIZLARI AKROBASİ TİMİ...BAŞBAKAN YARDIMCISI ÖZERSAY, TÜRK YILDIZLARI AKROBASİ TİMİNİ KABUL ETTİ. ÖZERSAY: TÜRKİYE BİR GARANTÖR ÜLKE OLARAK KIBRIS’TAKİ MEVCUDİYETİ VE SERGİLEDİĞİ TUTUM İLE DAVRANIŞIN, İSTİKRARIN VE BARIŞIN GÜVENCESİ NİTELİĞİNDE
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... TÜRK YILDIZLARI’NIN KKTC’DE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ GÖSTERİ UÇUŞU VE PROVALAR NEDENİYLE, 18 TEMMUZ İLE 21 TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA BAZI BÖLGELER VE BELLİ SAATLERDE DRON UÇURMAK, YAMAÇ PARAŞÜTÜ, DENİZ PARAŞÜTÜ VE BENZERİ HAVA SPORU İCRA ETMEK GÜVENLİK GEREKÇESİYLE YASAKLANDI.
-www.brtk.net-
  BAZI YOLLAR KAPANACAK... 20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI TÖREN PROGRAMI NEDENİYLE, 20 TEMMUZ CUMARTESİ GÜNÜ, LEFKOŞA’DA, SAAT 07:30’DAN İTİBAREN TÖRENİN SONA ERECEĞİ SAATE KADAR GÖNYELİ ÇEMBERİ İLE ALPET-ALTINBAŞ PETROL İSTASYONU ARASINDA KALAN YOL TRAFİK AKIŞINA KAPATILACAK.
-www.brtk.net-
BAZI YOLLAR KAPANACAK... 20 TEMMUZ CUMARTESİ GÜNÜ GAZİMAĞUSA’DA, SAAT 16:00’DAN İTİBAREN TÖRENİN SONA ERECEĞİ SAATE KADAR, FAZIL POLAT PAŞA BULVARI, FEVZİ ÇAKMAK BULVARI VE İLKER KARTER CADDESİ İLE BAYKAL ÇEMBERİ TRAFİK AKIŞINA KAPATILACAK.
-www.brtk.net-
AKINCI’NIN ÖNERİSİ…RUM LİDER ANASTASİADİS CUMHURBAŞKANI AKINCI’NIN 5’Lİ GAYRI RESMİ TOPLANTIYA İLİŞKİN ÖNERİSİNDEN MEMNUNİYET DUYDUĞUNU BİLDİRDİ, GÖRÜŞMEYE HAZIR OLDUGUNU KAYDETTİ
-www.brtk.net-
LACROİX GELİYOR... CUMHURBAŞKANI AKINCI BM’NİN OPERASYONLARDAN SORUMLU YARDIMCISI LACROİX’I 24 TEMMUZDA KABUL EDECEK.
-www.brtk.net-
TURİZM SEKTÖRÜ...BAŞBAKAN ERSİN TATAR, TURİZM KONUSUNDA YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR VE TURİZMDE 2020 HEDEFLERİ HAKKINDA TURİZM VE ÇEVRE BAKANI ÜNAL ÜSTEL’DEN BİLGİ ALDI.
-www.brtk.net-
TATAR TÜRK KIZILAYI’NI KABUL ETTİ…BAŞBAKAN TATAR: KIBRIS TÜRK HALKININ BUGÜNLERE GELMESİNDE TÜRK KIZILAY'IN ÖNEMİ BÜYÜK
-www.brtk.net-
İKİ TOPLUMLU BARIŞ İNİSİYATİFİ...ARA BÖLGEDE ORTAK AÇIKLAMA YAPILDI. “ADA’NIN TÜM SAKİNLERİNİN BARIŞ İÇİNDE BİR ARADA YAŞAMASI İÇİN MÜMKÜN OLAN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ”
-www.brtk.net-
AMCAOĞLU’NUN KABULLERİ...MALİYE BAKANI AMCAOĞLU, HAZİNE-SEN İLE GÖRÜŞTÜ. AMCAOĞLU: TERFİLER KONUSUNDA ZAMAN KAYBEDİLMEMESİ GEREKİYOR
-www.brtk.net-
AMCAOĞLU’NUN KABULLERİ...BAKAN AMCAOĞLU, KANSER HASTALARINA YARDIM DERNEĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ
-www.brtk.net-
SOS’DEN SUCUOĞLU’NA ZİYARET... SOS ÇOCUK KÖYÜ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FAİZ SUCUOĞLU’NU ZİYARET EDEREK, PROJELER VE İHTİYAÇLAR İLE İLGİLİ BİLGİ AKTARDI.
-www.brtk.net-
KTTO’DAN PİLLİ’YE ZİYARET... KIBRIS TÜRK TİCARET ODASI BAŞKANI TURGAY DENİZ VE BERABERİNDEKİ HEYET, SAĞLIK BAKANI ALİ PİLLİ’Yİ ZİYARET ETTİ.
-www.brtk.net-
SAĞLIKTA YOL HARİTASI BELİRLENDİ... SAĞLIK BAKANI PİLLİ: YOL HARİTAMIZI BELİRLEDİK, SAĞLIĞI İLERİYE TAŞIMAKTA KARARLIYIZ
-www.brtk.net-
PILLI’NIN KABULÜ…SAĞLIK BAKANI PILLI, EVRENSEL HASTA HAKLARI DERNEĞI YETKILILERIYLE GÖRÜŞTÜ
-www.brtk.net-
KOMİTE ÇALIŞMALARI ...KAMU SAĞLIK ÇALIŞANLARI (DEĞİŞİKLİK) YASA TASARISI KOMİTEDE KABUL EDİLDİ

-www.brtk.net-

ÖĞRENCİ TAŞIMACILIĞI...KAR-İŞ ÖĞRENCİ TAŞIMACILIĞI HAKKINA HÜKÜMETTEN AÇIKLAMA İSTEDİ, YENİ EĞİTİM YILI BAŞLAMADAN GEREKLİ ADIMLARIN ATILMASI ÇAĞRISINDA BULUNDU.

-www.brtk.net-
TRAFİKTE DENETİMLER DEVAM EDİYOR...POLİS GÜZELYURT’TA DENETİMLERİN SÜRDÜRDÜ
-www.brtk.net-
KASAPLIK HAYVAN SATIŞI... DEVLET ÜRETME ÇİFTLİKLERİ DAİRESİ, KAPALI ZARF YÖNTEMİ İLE SON KALAN İNEK VE DÜVELERİ SATACAK. TEKLİFLER EN GEÇ 26 TEMMUZ CUMA GÜNÜNE KADAR TEKLİF KUTUSUNA ATILABİLECEK.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Tel-Sen: Grev kapıda

Pazar 24 Mart 2019

Tel-Sen, Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili yapılacak yeniden yapılandırma konusunda hiçbir oldu bittiye müsaade etmeyeceğini belirterek, grev dahil her türlü eylemle tepkisini ortaya koyacağını bildirdi.

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan, “Grev Kapıda” başlıklı basın açıklamasında, Telekomünikasyon Dairesi’nin yeniden yapılandırılması ile ilgili olarak Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’ın söylemlerinin kabul edilebilir söylemeler olmadığını belirterek, “Kabul etmiyor savundukları ‘Yeniden Yapılandırma’ başlığı altındaki modeli peşkeş çekmekle eş anlamlı görüyoruz” dedi.

Soysan, Tel-Sen’in, Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili yapılacak yeniden yapılandırma konusunda özelleştirmeye asla müsaade etmeyeceğini defalarca açıkladığını ve bu konuda eylem ve grevler yaptığını belirterek, Tel-Sen’in sendikal tarihte yer alan ve haberleşmenin tamamen sustuğu süresiz grevi gerçekleştirdiğini kaydetti.

Bakan Atakan’ın bir TV programında Telekomünikasyon Dairesi’nin yeniden yapılandırılması ile ilgili açıklamaları ve Bakanlar Kurulu’na yapılan sunumun Telekomünikasyon Dairesi’nin büyük kısmının özele “peşkeş çekileceğini” ortaya koyduğunu iddia eden Soysan, böyle bir yaklaşıma Tel-Sen’in geçmişte olduğu gibi yine tepkisiz kalmayarak, gerekli tavrını koyacağını kaydetti.

Sendikanın 2010 yılından bu yana Telekomünikasyon Dairesi’nde sürdürülebilir ve hesap verebilir bir yapının oluşması amacıyla dairenin yeniden yapılandırılması gerekliliğini, bu yapılandırma yapılandırılırken de toplumsal varlıkların “peşkeş” çekilmemesine dikkat edilmesini savunduğunu belirten Soysan, şöyle devam etti:
“Telekomünikasyon Dairesi’nin var olan yapısına eklenecek etkin ek unsurlarla yapının aktiflik kabiliyetinin artırılması kendi ürettiği hizmetleri kendisinin pazarlaması ve yedi gün 24 saat hizmet veren bir yapıya dönüştürülmesi iddia edildiği gibi zor bir yapılandırma ve büyük yatırımlar istememektedir. Böyle bir yapılandırma modeli mümkündür sendikamız bu modeli hazırlamış geçmişte Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na sunmuş şimdide revize ederek güncellenmiş halini sunmaya hazırdır. Bu yapılandırma modeli denenmeden adına kamu özel ortaklığı deyip niceliği göz ardı edilen niteliği ile öne çıkarılarak Telekomünikasyon Dairesini birilerinin eline bırakmak bizlere göre doğru bir yöntem değildir. Adeta ‘vicdansızlık’tır. Kimse bizden buna göz yummamızı beklemesin.”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’ın katıldığı TV programında, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından Bakanlar Kurulu’na yapılan “Telekomünikasyon Dairesinin yeniden yapılandırılması” ile ilgili sunumun sendika yönetimine de yapıldığını, ancak sendikanın bu sunum ile ilgili görüş vermediğini savunduğunu ve “demek ki onlar da bu yapılandırmaya izin vermektedir” diyerek, “tamamen asılsız uydurma kamuoyunu yanıltmaya yönelik algı oluşturmak istediği” suçlamasında bulunan Soysan, şu söylemlerde bulundu:

“Bakanın bu tavrı doğru bir tavır hatta tüccar tavrından öte bir tavır değildir. Bizlere göre Bakan bu tavrı ile tabiri caizse şark kurnazlığı yapmaya çalışmaktadır.

Yönetimimiz, yapılan sunumun tarafımıza verilmesini ve bu sunumda görülen yanlışlıklar başta olmak üzere nasıl bir yapılandırma modeli olmasına katkı koymak istediğimizi Bakana yazılı olarak bildirmiştir. Sn. Tolga Atakan’da çalışmaların devam ettiğini henüz tamamlanmaması nedeniyle ilgili sunumun dökümünü veremeyeceklerini ancak sunumun çerçevesi içerisinde bir katkı yapmamız halinde değerlendirebileceklerini belirten bir cevap yazısı tarafımıza göndermiştir.

Bitmeyen bir çalışmaya ve Sn. Tolga Atakan’ın ısrarla çerçevelediği mevcut sunumdaki yapı modeli ki bize göre peşkeş çekme modeli olarak gördüğümüz yapılandırmaya katkı koyacaksak koymamız bizden istenmiştir. Böyle bir duruma katkı koymamız mümkün değildi bunu da zaten defalarca gerek basın da gerekse de yazışmalarımızda belirtmiş olmamıza rağmen ortaya konulan tüccar zihniyeti, üzülerek belirtmeliyiz ki; Bakan’ın mensup olduğu Halkın Partisi’ni de zedelemektedir.”

Tamay Soysan, Tel-Sen’in 2010 yılından bu yana Telekomünikasyon Dairesi’nde yapılacak yeniden yapılandırmaya destek verdiğini, ancak doğru yapılacak bir yeniden yapılandırmaya destek verdiğini ifade ederek, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın hazırladığını iddia ettiği yeniden yapılandırma çalışmasının doğru bir yapılandırma çalışması olmadığını ve bu yapılandırma modelini kabul etmelerinin mümkün olmadığını kaydetti ve “Bir kez daha tekrar etmekte fayda görüyoruz ki; Tel-Sen, Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili yapılacak yeniden yapılandırma konusunda hiçbir oldu bittiye müsaade etmeyecek, grev dahil her türlü eylemle tepkisini ortaya koyacaktır” dedi.

(TAK)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 33/20° 33/20°
  Girne 32/19° 32/18°
  Mağusa 32/20° 32/20°
  İskele 31/21° 31/20°
  Güzelyurt 31/19° 32/19°
  Lefke 30/19° 32/18°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.03%
  5,6912
  5,7014
  0.13%
  6,3913
  6,4028
  0.52%
  7,0845
  7,1215