Son Haberler
SENDİKALARDAN EYLEM KARARI... SENDİKAL PLATFORM, 23 EKİM’DE EYLEM DÜZENLİYOR. EYLEM, ÜLKEDEKİ EKONOMİK KRİZ VE ALINMASI İSTENEN ÖNLEMLERE DİKKAT ÇEKMEK AMACIYLA YAPILACAK
-www.brtk.net-
MECLİS DÖRDÜNCÜ GÜNÜNDE DE TOPLANAMADI... NİSAP SORUNU YAŞAYAN MECLİS GENEL KURULU, YENİDEN 24 SAAT SONRAYA ERTELENDİ
-www.brtk.net-
ERHÜRMAN MERSİN’DE... BAŞBAKAN ERHÜRMAN BU AKŞAM LİDERLİK AKADEMİSİ VE STRATEJİ ÇALIŞTAYI’NA ONUR KONUĞU OLARAK KATILACAK VE KONUŞMA YAPACAK
-www.brtk.net-
NEVCİHAN OLUŞUM’U KAYBETTİK... KIBRIS’TA SAVAŞIN ÇARESİZLİĞİNİ, ACISINI, HÜZNÜNÜ YANSITAN FOTOĞRAFIN SİMGE İSMİ NEVCİHAN OLUŞUM BUGÜN YAŞAMA VEDA ETTİ. OLUŞUM GAZİVEREN’DE TOPRAĞA VERİLİYOR
-www.brtk.net-
İSKELE’DE TEMİZLİK ETKİNLİĞİ... ÇEVRE KORUMA DAİRESİ VE İSKELE BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİNDE İSKELE’DE TEMİZLİK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
-www.brtk.net-
COBALT AİRLİNES İFLAS ETTİ... GÜNEY KIBRIS’IN EN BÜYÜK HAVAYOLU ŞİRKETİ COBALT AİRLİNES İFLAS ETTİ
-www.brtk.net-
SIR PERDESİ ARALANMADI... KAYIP SUUDİ GAZETECİ KAŞIKÇI’NIN BULUNMASI İÇİN OLUŞTURULAN ARAŞTIRMA EKİBİ BAŞKONSOLOSLUK KONUTUNDAKİ ARAMASINI TAMAMLADI. İNCELEME HAKKINDA HENÜZ BİR BİLGİ PAYLAŞILMADI
-www.brtk.net-
FOTOĞRAF BİR USTASINI KAYBETTİ... TÜRKİYE'DE DUAYEN FOTOĞRAF USTASI ARA GÜLER HAYATINI KAYBETTİ
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

TBMM Genel Kurulu “Kudüs” özel oturumuyla toplandı

Salı 15 Mayıs 2018

“Kudüs” özel oturumuyla toplanan TBMM Genel Kurulunda AK Parti adına konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili ve Türkiye-Filistin Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan, İsrail’in bu bölgede yeni kurulmadığını, Osmanlı Devleti’nin 1917’de Filistin topraklarından çekilmeye başladıktan sonra İngilizlerin işgaliyle dünyadaki bütün Yahudilerin o topraklara yerleştirildiğini söyledi.
Filistin halkının terör örgütleriyle katledildiğini ve 14 Mayıs 1948’de İsrail’in bağımsızlığını ilan ettiğini anlatan Turan, ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma tarihinin de İsrail’in bağımsızlığını ilan ettiği tarihin yıl dönümü olduğuna dikkati çekti.

Filistin halkının zorunlu göçe tabi tutulduğunu, halkının katledildiğini belirten Turan, bugün Filistin halkının kendi topraklarında yarı açık cezaevinde gibi yaşadığını, tutsak edildiğini kaydetti.
Bütün küresel aktörlerin, Ortadoğu coğrafyasının yeraltı ve yerüstü zenginliklerine göz diken emperyalist güçlerin arkasında durduğunu dile getiren Turan, şöyle konuştu :
“İsrail, bugün küresel güçlerin, özellikle ABD’nin suç ortaklığında cinayet işlemeye devam ediyor. Bu cinayetler nedeniyle başta siyonist İsrail güçlerini ve baş destekçisi ABD’yi şiddetle lanetliyoruz. Allah onlara mutlaka bu dünyada layık oldukları karşılığı gösterecektir. Bütün zorbaların, emperyalist güçlerin, zalimlerin hangi akıbete uğradığını merak edenler tarihin sayfalarına bakıp görebilirler. Amerika’nın da İsrail’in de bugün bu döktüğü kanlarda bir gün mutlaka boğulacağına bütün kalbimle inanıyorum ve o günün askeri olmak için de sabırsızlıkla bekliyorum.”

Türkiye’nin bugün Filistin halkının dünyadaki en onurlu, en izzetli, en güçlü savunuculuğunu yürüttüğünü söyleyen Turan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kudüs davasını, mazlum ve masum Filistin halkının sözcülüğünü tüm uluslararası platformlarda yaptığını belirtti.

Dünyadaki küresel zulüm düzeninin bir an önce değişmesi gerektiğini vurgulayan Turan, şunları söyledi:
“Farklı siyasi partilerden de olsak, farklı siyasi ve ideolojik görüşlerimiz de olsa bugün nasıl ki Kudüs ve Filistin meselesinde ortak bir duyguya sahipsek bu ülke içerisindeki politikalarda da bir arada durmalı ve güçlü olmalıyız. Eğer güçlü olursak bugün bize giydirilmeye çalışılan deli gömleğini hep birlikte parçalarız. Ancak biz birbirimizle hem ülkemiz içinde hem de bölgemizde uğraşırsak o zaman düşmanlar bizim bu ayrımlığımızdan, parçalanmışlığımızdan güç alır.”
Turan, Kudüs ve Filistin halkı için dünyanın sessizliğinin bozulması gerektiğini dile getirerek, ister inançlı ister inançsız tüm toplumları harekete geçmeye davet etti.

Yenikapı Meydanı’nda cuma günü yapılacak mitingi hatırlatan Turan, şöyle devam etti:
“Görüşlerimiz bir tarafta dursun ama kutsallarımız ortak. Kudüs bizim kıblemiz. Kudüs’ün, Filistin’in çocukları hepimiz adına bedel ödüyor. Suskun kalmak suçtur. Bu konuda tarafsızlık namussuzluktur. Milletimizi Kudüs, Filistin konusunda tek yumruk olmaya davet ediyorum. Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, toplu vurdukça yürekler onu top değil, Amerika bile sindiremez. Bütün kalbimle buna inanıyorum. İnşallah bir gün gelecek, o döktükleri masumların kanlarında hem İsrail hem de onların efendileri olan ABD başta olmak üzere yancıları boğulacaktır.”

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 29/16° 27/15°
  Girne 28/15° 27/14°
  Mağusa 30/17° 29/16°
  İskele 29/18° 28/17°
  Güzelyurt 29/15° 28/14°
  Lefke 27/14° 28/18°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,6825
  5,6928
  0%
  6,5678
  6,5797
  0%
  7,4573
  7,4962