Son Haberler
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ZEKİ ÇELER, SİGORTALI EMEKLİLERİN MAAŞLARININ 14 ARALIK CUMA GÜNÜ ÖDENECEĞİNİ AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ CİKLOS MEVKİİNDE MEYDANA GELEN SEL VE YAŞANAN CAN KAYIPLARININ NEDENLERİNİ ARAŞTIRACAK. ULUSAL BİRLİK PARTİSİ GRUP BAŞKAN VEKİLLERİ ÖZDEMİR BEROVA İLE DURSUN OĞUZ'UN BİRLİKTE SUNDUĞU” GİRNE-LEFKOŞA ANAYOLUNDA MEYDANA GELEN SEL FELAKETİNİN OLUŞUM NEDENLERİ VE SONUCUNDA YAŞANAN CAN KAYIPLARI İLE İLGİLİ YOL VE TRAFİK GÜVENLİĞİ KONUSUNDA İHMALİN OLUP OLMADIĞI İLE İLGİLİ MECLİS ARAŞTIRMASI AÇILMASI OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ.
-www.brtk.net-
TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİVE KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM KARAOSMANOĞLU, KIBRIS TÜRK BELEDİYELER BİRLİĞİ VE GÜZELYURT BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT ÖZÇINAR’A BİR MESAJ GÖNDEREREK BAŞSAĞLIĞINDA BULUNDU.
-www.brtk.net-
BAKANLAR KURULU BUGÜN CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU’NDA YAKLAŞIK 2 SAAT SÜREN BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ. TOPLANI ÖNCESİNDE VE SONRASINDA HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YAPILMADI.
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU, 2019 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI’NIN BÜTÜNÜNE İLİŞKİN GÖRÜŞMELERİNİ TAMAMLADI. TASARININ MADDE MADDE GÖRÜŞÜLMESİNE YARIN BAŞLANACAK.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN TUFAN ERHÜRMAN, 2018 BİR ARALIK İTİBARIYLA GÜVENLİK KUVVETLERİ VE SİVİL SAVUNMA HARİÇ, KAMUYA 355 KADROLU, 40 SÖZLEŞMELİ, 10 DA GEÇİCİ İŞÇİ İSTİHDAM EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
CTP GENEL SEKRETERİ ERDOĞAN SORAKIN, TÜRKİYE İLE İMZALANACAK 2019 – 2021 EKONOMİK VE SOSYAL KALKINMA PROGRAMI İÇİN TEKNİK DÜZEYDE ÇALIŞMALARIN SÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE CUMHURİYETİ GENÇLİK VE SPOR BAKANI MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU, YARIN YAPILACAK 12.SPOR ŞURASI’NA KATILMAK AMACIYLA BU AKŞAM KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NE RESMİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRECEK.
-www.brtk.net-
İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ, KIŞ MEVSİMİYLE BİRLİKTE ISINMAK İÇİN ŞÖMİNE, ELEKTRİKLİ VE KATALİTİK SOBALARIN DAHA FAZLA KULLANILMAYA BAŞLANDIĞI BU DÖNEMDE YANGINLAR KONUSUNDA UYARILARDA BULUNDU.
-www.brtk.net-
TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİ’NDE GENEL SEKRETERLİĞE OY BİRLİĞİYLE HALİL HIZAL GETİRİLDİ.
-www.brtk.net-

Tatar:Öncelikli hedefim ekonomi

Perşembe 11 Ekim 2018

Ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Ersin Tatar, seçilmesi halinde ekonominin öncelikli hedefi olacağını belirterek, “Güçlü bir ekonominiz olmazsa vatandaşınız mutlu, devletiniz yeterince güçlü olamaz. Bu nedenle UBP ev ödevini iyi yapacak; çağdaş bir vizyon sahibi olacak, günümüz , ülkemiz koşullarına uygun, mal ve hizmet üretimine dayalı, istikrarlı kalkınmayı hedefleyen bir ekonomik program hazırlayacağız” dedi.

UBP Genel Başkan Adayı Ersin Tatar, UBP’nin 43. Kuruluş yıldönümü ve kurultayı ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Tatar, ülkede çöken ekonomik yapıyı birlikte ayağa kaldıracaklarını ifade ederek, seçilmesi halinde, ülkede hem genelde olumlu değişimler, hem de hükümet değişimi yaşanabileceğini gördüğünü ve ülkeye büyük hizmet verebileceğine inandığını belirtti. Ersin Tatar, UBP üyelerinin sandığa iradesini yansıtmasını ve adaylara bakıp, ellerini vicdanlarına koyarak oy kullanmalarını çünkü ülkenin geleceğini tayin edeceklerini savundu.

Ersin Tatar, KKTC’nin yaşatılıp, yüceltilmesini ana hedef olarak gören bir anlayışın temsilcileri olduklarını da belirterek, “Kıbrıs’ta Rum komşularımızla bir anlaşma olacaksa var olan gerçeklerden hareket edilecek, Kıbrıs Türk halkının egemenliği, eşitliği, güvenliği mutlaka bir anlaşmada garanti altına alınmış olacaktır. Rum tarafının uzlaşmaz tutumu değişmiyorsa da, ki değişeceğine ilişkin en küçük bir belirti yok, Kıbrıs konusu başka çözüm şekilleriyle bir neticeye bağlanacaktır. Bize göre Avrupa Birliği çatısı altında iki ayrı devlet, kadife ayrılık, konfederasyon da artık taraflar arasındaki görüşmelerde ele alınmalıdır. Biz bu yönde somut ve güçlü adımlar atacağız. Kıbrıs konusunda dirayetli olacak, halkımızın daha fazla mağdur edilmesinin önüne geçilmesine çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Tatar, bunun bir yarış olduğunu ve aile içinde kırılma gücenme olmadan bu yarışı tamamlayacaklarına inanç belirterek, bir umut olarak aday olduğunu, tüm üyelere tüm adayları iyi değerlendirmeleri, ülkeye ne katabileceklerini, ülke yönetiminde ülke geleceğine nasıl etki edebileceklerini iyi düşünerek iradesini sandığa ona göre yansıtmalarını istedi.
Ersin Tatar, Ulusal Birlik Partisi’nin 43’ncü kuruluş yıldönümüne de değinerek, şunları söyledi:
Tatar, Ulusal Birlik Partisinin bu ülke siyaseti için vazgeçilmez olduğunu belirterek, Ulusal Birlik Partisinin bu ülkenin en büyük, en güçlü siyasal oluşumu olduğunu ifade etti.
Ulusal Birlik Partisi’nin KKTC’nin varlığının devamı, kalkınma, Anavatan Türkiye ile sıcak, kardeşçe ilişkiler anlamına geldiğini belirten Tatar, “Ulusal Birlik Partisi, hedefleri olan, kökleri bulunan, bir vizyon ve misyon partisidir. Ben ve benim gibi on binlerce kişi bu özellikleri, tarihi hedefleri olduğu için Ulusal Birlik Parti’liyiz, Ulusal Birlik Partisi aracılığı ile halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.
27 Ekim’de yapılacak UBP Olağan Kurultayı’da genel başkanlığa aday olduğunu kaydeden Tatar, UBP’nin 11 Ekim kuruluş yıldönümü etkinliğinin yapılmamış olmasında duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.
Tatar, şöyle devam etti:
“Partililerimizi bir araya getiren, kaynaştıran temel etkinliklerimizden biri olan kuruluş yıldönümü etkinliğimiz ne isterse olsun yapılmalıydı. Neden çekinildi, neden yapılmadı inşallah izah edilir. İkinci değinmek istediğim konu ise ilçe kongrelerimizin aynı gün yapılmasıdır. Bana göre her biri ayrı bir demokrasi şenliği olan ve yine partililerimizi kaynaştıran, buluşturan temel toplantıların başında gelen ilçe kongrelerimiz ayrı ayrı yapılmalı, tüm genel başkan adayı arkadaşlarımıza konuşma imkanı tanınmalıydı. İskele İlçe Başkanlığı’na bir etkinlik düzenletildi ve biz oraya davet edilmedik. Böyle bir şey olamaz. Bu tip küçük oyunlara başvurmak bir fayda sağlamaz. Biz bu oyunlara başvurmayacağız.”

Ersin Tatar, UBP’de demokrasi, saygı, sevgi, karşılıklı anlayış ve kardeşliğin egemen olacağını ifade ederek, “Ben bilirim ben yaparım. Ben ve çevremdekilerin canı ne çekerse o olur” anlayışının sona ereceğini kaydetti.
Tatar, şöyle devam etti:

“Ulusal Birlik Partisi Kurultayı hiç bir şaibeye, iddiaya, şikayete, serzenişe yol açmayacak şekilde şeffaf, temiz , demokratik bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Herkesin gönlünün, aklının rahat olacağı, gerçekten tarafsız bir Divan Kurulu oluşturmalıyız. Ulusal Birlik Partisi üyeleri kurultayımıza yüksek katılım göstermeli, sağ duyulu davranmalı, bütün yaşananları, ülke ve partinin yararını düşünerek oylarını kullanmalı ve bize göre birinci turdan genel başkanlık seçimini neticelendirmelidir. 2015 kurultayında olduğu gibi genel başkanlık seçimi ikinci tura kalırsa Parti Meclisi sonuçlarının açıklanması ertelenmemeli, tüzüğümüze uygun olarak oy sayım ve tasnifi devam ettirilerek sonuçlar açıklanmalıdır.”

Ersin Tatar, kendisini de “vatandaş bana güveniyor, durmak yorulmak bilmem” şeklinde ifade ederek, şöyle devam etti:

“Ben iddialı, inançlı, kararlı bir insanım. Yorulmak bilmeden çalışırım. Halkın içindeyim, Her kesimle diyalog kurabilecek bir yapım vardır. Ekonomistim, Muhasebe Uzmanıyım, İngiltere’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Cambridge’den mezun oldum. Ana dilim kadar rahat İngilizce konuşup, okuyabiliyorum. Dünyamız, bölgemiz ve ülkemizdeki gelişmeleri çok yakından izliyorum. Uzun yıllar çok önemli şirketlerde üst düzey yönetici olarak çalıştım. 9 yıldır milletvekiliyim. 5 yıla yakın Maliye Bakanlığı yaptım ve herkes kabul ediyor ki pekçok reform niteliğindeki karara imza attım. Bu partinin bu halkın daha güzel günlere erişmesini istiyorum. Partimizin şu andaki Genel Başkan’ın yaşadığı sıkıntıları geride bırakarak , güç kazanmasını, proje üretmesini, halka hizmet için en erken bir zamanda iktidara gelmesini istiyorum. Para pul güç makam peşinde değilim. Hizmet için yola çıktım. Bu dünyadan bir gün hepimiz göçeceğiz. Geride güzel, hizmetleri, ülkesine, partisine, halkına katkıları ile anılacak bir isim bırakmak istiyorum. Bugüne kadar üstlendiğim tüm görevlerde başarılı oldum. Özgüvenim tamdır”
Ersin Tatar, hedeflerini de şöyle anlattı:

“Ekonomi önceliğimiz olacaktır. Güçlü bir ekonominiz olmazsa vatandaşınız mutlu , Devletiniz yeterince güçlülü olamaz. Bu nedenle UBP ev ödevini iyi yapacak; Çağdaş bir vizyon sahibi olacak, günümüz , ülkemiz koşullarına uygun, mal ve hizmet üretimine dayalı, istikrarlı kalkınmayı hedefleyen bir ekonomik program hazırlayacağız. Nasıl ki güçlü bir ekonomi olmazsa, vatandaşınız ve Devletiniz yeterince güçlü olmaz diyoruz. Güçlü, kurumsallaşmış, temiz yönetilen bir partiniz olmazsa sağlam, güçlü bir iktidarıniz, hükümetiniz olmaz. O nedenle, Ulusal Birlik Partisi’nin her organı ile çalışan, üreten bir yapıya gelmesine azami gayret göstereceğiz. Parti tüzüğünü yeniden ela alacağız. Partimiz yönetimi şeffaf olacak, istenildiği anda yetkili kurullarımıza hesap verecektir. Tabanımızla sürekli diyalog ve bağlantı içinde olacak, Ulusal Birlik Partililer arasında zaten var olan kardeşlik ve kaynaşmayı yapacağımız, katılacağımız etkinliklerle daha da yukarılara çıkaracağız. Bizim öncelikli hedefimiz, vazgeçilmez görevimiz Devletimizin ve halkımızın ihtiyaçlarını gidermektir. Biz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yaşatılıp yüceltilmesini ana hedef olarak gören bir anlayışın temsilcileriyiz.

Kıbrıs’ta Rum komşularımızla bir anlaşma olacaksa var olan gerçeklerden hareket edilecek, Kıbrıs Türk halkının egemenliği, eşitliği, güvenliği mutlaka bir anlaşmada garanti altına alınmış olacaktır. Rum tarafının uzlaşmaz tutumu değişmiyorsa da , ki değişeceğine ilişkin en küçük bir belirti yok, Kıbrıs konusu başka çözüm şekilleri ile bir neticeye bağlanacaktır. Bize göre Avrupa Birliği çatısı altında iki ayrı devlet, kadife ayrılık, konfederasyon da artık taraflar arasındaki görüşmelerde ele alınmalıdır. Biz bu yönde somut ve güçlü adımlar atacağız. Kıbrıs konusunda dirayetli olacak, halkımızın daha fazla mağdur edilmesinin önüne geçilmesine çalışacağız.

Anavatan Türkiye ile ilişkilerin bizler için hem güvenlik hem de ekonomik olarak yaşamsal önemi olduğu açıktır. Bu nedenle tarihi, kopmaz bağlarımız olan Anavatan Türkiye ile ilişkilerimizin kardeşlik, dostluk bağları ile daha da ileri götürülmesine özel önem vereceğiz. Anavatan Türkiye ile imzalanan ekonomik işbirliği anlaşmalarına mutlaka uyulacak, Türkiye’ye karşı açık ,dürüst samimi davranılacaktır”

Soruları da yanıtlayan Tatar, “Dört dörtlük bir Ulusal Birlik Partisi’ni ortaya çıkarmayı birlikte başaracağız. Dört dörtlük bir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için adımları birlikte atacağız. Çöken ekonomik yapıyı birlikte ayağa kaldıracağız” İfadelerini kullandı.
(TAK)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 23/12° 21/11°
  Girne 24/12° 20/9°
  Mağusa 25/15° 24/13°
  İskele 24/16° 22/13°
  Güzelyurt 26/13° 23/10°
  Lefke 24/13° 22/10°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,3505
  5,3601
  0%
  6,0880
  6,0990
  0%
  6,7289
  6,7640