Son Haberler
AKINCI’DAN DEĞERLENDİRME... CUMHURBAŞKANI AKINCI: 26 EKİM’DE ANASTASİADİS İLE YAPACAĞIMIZ GÖRÜŞMEDE 2 KONUMUZ OLACAK, BUNLARDAN BİR TANESİ APLIÇ VE DERİNYA KAPILARININ AÇILMA TARİHİ DİĞERİ İSE ADANIN GELECEĞİ KONUSU OLACAK.
-www.brtk.net-
AKINCI’DAN DEĞERLENDİRME... CUMHURBAŞKANI AKINCI... DERİNYA VE APLIÇ KAPILARININ KASIM AYI ORTASINDA AÇILABİLECEĞİNE İNANIYORUM.
-www.brtk.net-
AKINCI’DAN DEĞERLENDİRME... CUMHURBAŞKANI AKINCI: KIBRIS’TA EĞER BİR ORTAKLIK DEVLETİ KURULACAKSA, ORTAK YETKİLER DE ORTAKLAŞA KULLANILMALIDIR.
-www.brtk.net-
ÖZERSAY RUM BASININA KONUŞTU... BAŞBAKAN YARDIMCISI DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY “SİYASİ EŞİTLİK, RAKAMSAL EŞİTLİK DEĞİL, FEDERAL HÜKÜMETİN TEK BİR YETKİSİ OLSA DAHİ, TEMSİLİYETE VE KARAR ALMA MEKANİZMASINA ETKİN KATILIM DEMEKTİR” DEDİ.
-www.brtk.net-
SORAKIN’DAN AÇIKLAMA... CTP GENEL SEKRETERİ ERDOĞAN SORAKIN: BM PARAMETRELERİ ÇÖZÜM ŞEKLİNİ ‘FEDERASYON’ OLARAK TANIMLIYOR. BM KARARLARI DEĞİŞMEDİKÇE FEDERASYON DIŞINDA BİR ÇÖZÜM ŞEKLİNİN GÜNDEME GELMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR.
-www.brtk.net-
SONDAJ ÇALIŞMALARI... “EXXON MOBİL-QATAR PETROLEUM” ŞİRKETLERİNİN GÜNEY KIBRIS’IN TEK YANLI İLAN ETTİĞİ MÜNHASIR EKONOMİK BÖLGESİNDE YER ALAN 10’UNCU PARSELDEKİ SONDAJ ÇALIŞMALARINA KASIM AYINDA BAŞLAYACAĞI İDDİA EDİLDİ.
-www.brtk.net-
EKONOMİ... MALİYE BAKANI DENKTAŞ, K.T. OTELCİLER BİRLİĞİ İLE EKONOMİDEKİ GELİŞMELER VE BU GELİŞMELERİN TURİZME ETKİLERİ HAKKINDA GÖRÜŞTÜ
-www.brtk.net-
EKONOMİ... MALİYE BAKANI DENKTAŞ: 2020 YILI ÇOK DAHA İYİ OLACAK. BİRAZ DAYANABİLMEMİZ, BİRLİKTE ÖZVERİLİ ÇALIŞMAMIZ VE HAREKET ETMEMİZ YETERLİ OLACAKTIR
-www.brtk.net-
MAAŞLARA YÜZDE 22.5 ZAM... PARTİSİNİN DOĞANCI KONGRESİNDE DE KONUŞAN DP GENEL BAŞKANI VE MALİYE BAKANI DENKTAŞ, OCAK AYINDA MAAŞLARA YÜZDE 22,5 ZAM YAPILACAĞINI SÖYLEDİ
-www.brtk.net-
PALÜZE GÜNÜ... BAĞLIKÖY’DE KÜLTÜREL DEĞERLERİ YAŞATMAK AMACIYLA DÜZENLENEN PALÜZE GÜNÜ ETKİNLİĞİ BUGÜN YAPILDI.
-www.brtk.net-
‘KÖYLERİMİZ ÇİÇEK AÇIYOR’... MURATAĞA KÖY MEYDANINDA “KÖYLERİMİZDE ÇİÇEK AÇIYOR” PROJESİ KAPSAMINDA ŞENLİK DÜZENLENDİ.
-www.brtk.net-
MECLİS ÇALIŞMALARI... HAFTA İÇİNDE 5 GÜN BOYUNCA MİLLETVEKİLİ YETER SAYISI OLMAMASINDAN DOLAYI YAPILAMAYAN CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU YARIN TOPLANACAK
-www.brtk.net-
YDP’DEN AÇIKLAMA... YDP GENEL BAŞKANI ARIKLI, TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU'NUN KKTC DE SİSTEMATİK BİR SALDIRIYA MARUZ KALDIĞINI İDDİA ETTİ
-www.brtk.net-
KADIN VE ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ... CUMHURBAŞKANLIĞI’NDA KADIN VE ÇOCUK HAKLARININ KORUNUP GELİŞTİRİLMESİ İLE İLGİLİ YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR KONUŞULDU
-www.brtk.net-
SAĞLIK TURİZMİ... KIBRIS SAĞLIK TURİZMİ KONSEYİ BURSA’DA DÜZENLENEN TURİZM ZİRVESİNDE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİNİ TEMSİL ETTİ.
-www.brtk.net-
KHYD YARARINA KONSER... ANKARA KLASİK ENSEMBLESİ, KANSER HASTALARINA YARDIM DERNEĞİ YARARINA BELLAPAİS MANASTIRINDA KONSER VERDİ
-www.brtk.net-
RUSYA’DAN ABD’YE SERT YANIT... RUSYA DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI RYABKOV, ABD BAŞKANI TRUMP’IN ORTA VE KISA MENZİLLİ FÜZELER ANLAŞMASI’NDAN ÇEKİLECEĞİ YÖNÜNDEKİ KARARINI "ÇOK TEHLİKELİ BİR ADIM" OLARAK DEĞERLENDİRDİ.
-www.brtk.net-
AFGANİSTAN’DA SEÇİM... AFGANİSTAN'DA HALK, 3,5 YILDIR ERTELENEN MİLLETVEKİLİ SEÇİMİ İÇİN SANDIK BAŞINA GİTTİ. TEKNİK ARIZALAR NEDENİYLE 400 SEÇİM MERKEZİNDE BUGÜN DE OY VERME İŞLEMİ DEVAM EDİYOR
-www.brtk.net-
HİNDİSTAN’DAKİ TREN FACİASI... HİNDİSTAN'DA BİR YOLCU TRENİNİN FESTİVAL İÇİN RAY ÇEVRESİNDE TOPLANAN KİŞİLERE ÇARPMASI SONUCU YAŞAMINI YİTİRENLERİN SAYISI 61 OLDU
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Tatar:Öncelikli hedefim ekonomi

Perşembe 11 Ekim 2018

Ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Ersin Tatar, seçilmesi halinde ekonominin öncelikli hedefi olacağını belirterek, “Güçlü bir ekonominiz olmazsa vatandaşınız mutlu, devletiniz yeterince güçlü olamaz. Bu nedenle UBP ev ödevini iyi yapacak; çağdaş bir vizyon sahibi olacak, günümüz , ülkemiz koşullarına uygun, mal ve hizmet üretimine dayalı, istikrarlı kalkınmayı hedefleyen bir ekonomik program hazırlayacağız” dedi.

UBP Genel Başkan Adayı Ersin Tatar, UBP’nin 43. Kuruluş yıldönümü ve kurultayı ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Tatar, ülkede çöken ekonomik yapıyı birlikte ayağa kaldıracaklarını ifade ederek, seçilmesi halinde, ülkede hem genelde olumlu değişimler, hem de hükümet değişimi yaşanabileceğini gördüğünü ve ülkeye büyük hizmet verebileceğine inandığını belirtti. Ersin Tatar, UBP üyelerinin sandığa iradesini yansıtmasını ve adaylara bakıp, ellerini vicdanlarına koyarak oy kullanmalarını çünkü ülkenin geleceğini tayin edeceklerini savundu.

Ersin Tatar, KKTC’nin yaşatılıp, yüceltilmesini ana hedef olarak gören bir anlayışın temsilcileri olduklarını da belirterek, “Kıbrıs’ta Rum komşularımızla bir anlaşma olacaksa var olan gerçeklerden hareket edilecek, Kıbrıs Türk halkının egemenliği, eşitliği, güvenliği mutlaka bir anlaşmada garanti altına alınmış olacaktır. Rum tarafının uzlaşmaz tutumu değişmiyorsa da, ki değişeceğine ilişkin en küçük bir belirti yok, Kıbrıs konusu başka çözüm şekilleriyle bir neticeye bağlanacaktır. Bize göre Avrupa Birliği çatısı altında iki ayrı devlet, kadife ayrılık, konfederasyon da artık taraflar arasındaki görüşmelerde ele alınmalıdır. Biz bu yönde somut ve güçlü adımlar atacağız. Kıbrıs konusunda dirayetli olacak, halkımızın daha fazla mağdur edilmesinin önüne geçilmesine çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Tatar, bunun bir yarış olduğunu ve aile içinde kırılma gücenme olmadan bu yarışı tamamlayacaklarına inanç belirterek, bir umut olarak aday olduğunu, tüm üyelere tüm adayları iyi değerlendirmeleri, ülkeye ne katabileceklerini, ülke yönetiminde ülke geleceğine nasıl etki edebileceklerini iyi düşünerek iradesini sandığa ona göre yansıtmalarını istedi.
Ersin Tatar, Ulusal Birlik Partisi’nin 43’ncü kuruluş yıldönümüne de değinerek, şunları söyledi:
Tatar, Ulusal Birlik Partisinin bu ülke siyaseti için vazgeçilmez olduğunu belirterek, Ulusal Birlik Partisinin bu ülkenin en büyük, en güçlü siyasal oluşumu olduğunu ifade etti.
Ulusal Birlik Partisi’nin KKTC’nin varlığının devamı, kalkınma, Anavatan Türkiye ile sıcak, kardeşçe ilişkiler anlamına geldiğini belirten Tatar, “Ulusal Birlik Partisi, hedefleri olan, kökleri bulunan, bir vizyon ve misyon partisidir. Ben ve benim gibi on binlerce kişi bu özellikleri, tarihi hedefleri olduğu için Ulusal Birlik Parti’liyiz, Ulusal Birlik Partisi aracılığı ile halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.
27 Ekim’de yapılacak UBP Olağan Kurultayı’da genel başkanlığa aday olduğunu kaydeden Tatar, UBP’nin 11 Ekim kuruluş yıldönümü etkinliğinin yapılmamış olmasında duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.
Tatar, şöyle devam etti:
“Partililerimizi bir araya getiren, kaynaştıran temel etkinliklerimizden biri olan kuruluş yıldönümü etkinliğimiz ne isterse olsun yapılmalıydı. Neden çekinildi, neden yapılmadı inşallah izah edilir. İkinci değinmek istediğim konu ise ilçe kongrelerimizin aynı gün yapılmasıdır. Bana göre her biri ayrı bir demokrasi şenliği olan ve yine partililerimizi kaynaştıran, buluşturan temel toplantıların başında gelen ilçe kongrelerimiz ayrı ayrı yapılmalı, tüm genel başkan adayı arkadaşlarımıza konuşma imkanı tanınmalıydı. İskele İlçe Başkanlığı’na bir etkinlik düzenletildi ve biz oraya davet edilmedik. Böyle bir şey olamaz. Bu tip küçük oyunlara başvurmak bir fayda sağlamaz. Biz bu oyunlara başvurmayacağız.”

Ersin Tatar, UBP’de demokrasi, saygı, sevgi, karşılıklı anlayış ve kardeşliğin egemen olacağını ifade ederek, “Ben bilirim ben yaparım. Ben ve çevremdekilerin canı ne çekerse o olur” anlayışının sona ereceğini kaydetti.
Tatar, şöyle devam etti:

“Ulusal Birlik Partisi Kurultayı hiç bir şaibeye, iddiaya, şikayete, serzenişe yol açmayacak şekilde şeffaf, temiz , demokratik bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Herkesin gönlünün, aklının rahat olacağı, gerçekten tarafsız bir Divan Kurulu oluşturmalıyız. Ulusal Birlik Partisi üyeleri kurultayımıza yüksek katılım göstermeli, sağ duyulu davranmalı, bütün yaşananları, ülke ve partinin yararını düşünerek oylarını kullanmalı ve bize göre birinci turdan genel başkanlık seçimini neticelendirmelidir. 2015 kurultayında olduğu gibi genel başkanlık seçimi ikinci tura kalırsa Parti Meclisi sonuçlarının açıklanması ertelenmemeli, tüzüğümüze uygun olarak oy sayım ve tasnifi devam ettirilerek sonuçlar açıklanmalıdır.”

Ersin Tatar, kendisini de “vatandaş bana güveniyor, durmak yorulmak bilmem” şeklinde ifade ederek, şöyle devam etti:

“Ben iddialı, inançlı, kararlı bir insanım. Yorulmak bilmeden çalışırım. Halkın içindeyim, Her kesimle diyalog kurabilecek bir yapım vardır. Ekonomistim, Muhasebe Uzmanıyım, İngiltere’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Cambridge’den mezun oldum. Ana dilim kadar rahat İngilizce konuşup, okuyabiliyorum. Dünyamız, bölgemiz ve ülkemizdeki gelişmeleri çok yakından izliyorum. Uzun yıllar çok önemli şirketlerde üst düzey yönetici olarak çalıştım. 9 yıldır milletvekiliyim. 5 yıla yakın Maliye Bakanlığı yaptım ve herkes kabul ediyor ki pekçok reform niteliğindeki karara imza attım. Bu partinin bu halkın daha güzel günlere erişmesini istiyorum. Partimizin şu andaki Genel Başkan’ın yaşadığı sıkıntıları geride bırakarak , güç kazanmasını, proje üretmesini, halka hizmet için en erken bir zamanda iktidara gelmesini istiyorum. Para pul güç makam peşinde değilim. Hizmet için yola çıktım. Bu dünyadan bir gün hepimiz göçeceğiz. Geride güzel, hizmetleri, ülkesine, partisine, halkına katkıları ile anılacak bir isim bırakmak istiyorum. Bugüne kadar üstlendiğim tüm görevlerde başarılı oldum. Özgüvenim tamdır”
Ersin Tatar, hedeflerini de şöyle anlattı:

“Ekonomi önceliğimiz olacaktır. Güçlü bir ekonominiz olmazsa vatandaşınız mutlu , Devletiniz yeterince güçlülü olamaz. Bu nedenle UBP ev ödevini iyi yapacak; Çağdaş bir vizyon sahibi olacak, günümüz , ülkemiz koşullarına uygun, mal ve hizmet üretimine dayalı, istikrarlı kalkınmayı hedefleyen bir ekonomik program hazırlayacağız. Nasıl ki güçlü bir ekonomi olmazsa, vatandaşınız ve Devletiniz yeterince güçlü olmaz diyoruz. Güçlü, kurumsallaşmış, temiz yönetilen bir partiniz olmazsa sağlam, güçlü bir iktidarıniz, hükümetiniz olmaz. O nedenle, Ulusal Birlik Partisi’nin her organı ile çalışan, üreten bir yapıya gelmesine azami gayret göstereceğiz. Parti tüzüğünü yeniden ela alacağız. Partimiz yönetimi şeffaf olacak, istenildiği anda yetkili kurullarımıza hesap verecektir. Tabanımızla sürekli diyalog ve bağlantı içinde olacak, Ulusal Birlik Partililer arasında zaten var olan kardeşlik ve kaynaşmayı yapacağımız, katılacağımız etkinliklerle daha da yukarılara çıkaracağız. Bizim öncelikli hedefimiz, vazgeçilmez görevimiz Devletimizin ve halkımızın ihtiyaçlarını gidermektir. Biz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yaşatılıp yüceltilmesini ana hedef olarak gören bir anlayışın temsilcileriyiz.

Kıbrıs’ta Rum komşularımızla bir anlaşma olacaksa var olan gerçeklerden hareket edilecek, Kıbrıs Türk halkının egemenliği, eşitliği, güvenliği mutlaka bir anlaşmada garanti altına alınmış olacaktır. Rum tarafının uzlaşmaz tutumu değişmiyorsa da , ki değişeceğine ilişkin en küçük bir belirti yok, Kıbrıs konusu başka çözüm şekilleri ile bir neticeye bağlanacaktır. Bize göre Avrupa Birliği çatısı altında iki ayrı devlet, kadife ayrılık, konfederasyon da artık taraflar arasındaki görüşmelerde ele alınmalıdır. Biz bu yönde somut ve güçlü adımlar atacağız. Kıbrıs konusunda dirayetli olacak, halkımızın daha fazla mağdur edilmesinin önüne geçilmesine çalışacağız.

Anavatan Türkiye ile ilişkilerin bizler için hem güvenlik hem de ekonomik olarak yaşamsal önemi olduğu açıktır. Bu nedenle tarihi, kopmaz bağlarımız olan Anavatan Türkiye ile ilişkilerimizin kardeşlik, dostluk bağları ile daha da ileri götürülmesine özel önem vereceğiz. Anavatan Türkiye ile imzalanan ekonomik işbirliği anlaşmalarına mutlaka uyulacak, Türkiye’ye karşı açık ,dürüst samimi davranılacaktır”

Soruları da yanıtlayan Tatar, “Dört dörtlük bir Ulusal Birlik Partisi’ni ortaya çıkarmayı birlikte başaracağız. Dört dörtlük bir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için adımları birlikte atacağız. Çöken ekonomik yapıyı birlikte ayağa kaldıracağız” İfadelerini kullandı.
(TAK)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 29/16° 27/15°
  Girne 28/15° 27/14°
  Mağusa 30/17° 29/16°
  İskele 29/18° 28/17°
  Güzelyurt 29/15° 28/14°
  Lefke 27/14° 28/18°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,6134
  5,6235
  0%
  6,4316
  6,4432
  0%
  7,3018
  7,3399