Son Haberler
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, TÜRKİYE’DEN KAYNAK AKIŞININ BAŞLAMASI İÇİN GEREKLİ TALİMATLARIN VERİLDİĞİNİ AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN TATAR ANKARA TEMASLARINI TAMAMLAYARAK BUGÜN KKTC’YE DÖNDÜ. BAŞBAKAN, ERCAN HAVALİMANI’NDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, TÜRKİYENİN HEM DOĞU AKDENİZDEKİ HAK VE ÇIKARLARIN KORUNMASI HEM DE KKTC’NİN KALKINMASI İÇİN KARARLI DURUŞUNU GÖRMEKTEN SON DERECE MEMNUN OLDUĞUNU BELİRTTİ BAŞBAKAN TATAR ANADOLU AJANSINA YAPTIĞI AÇIKLAMADA, CUMHURBAŞKANI AKINCI İLE RUM LİDER ANASTASİADİS’İN EYLÜL’DE BM GENEL SEKRETERİ GUTERRES İLE YAPACAĞI GÖRÜŞMELERE İLİŞKİN ARASINDA YAPILMASI PLANLANAN ÜÇLÜ TOPLANTIYA İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU .
-www.brtk.net-
TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYTİP ERDOĞAN: KENDİ HAKLARIMIZI NASIL SAVUNUYORSAK, KIBRIS TÜRKLERİNİN DE ADA'DAKİ VE BÖLGEDEKİ ÇIKARLARINI AYNI KARARLILIKLA SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY: DOĞU AKDENİZ'DE BOZULAN DENGENİN TEKRAR KURULDUĞU NOKTADAYIZ.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, KIBRIS SORUNUNDA YILLARDIR SÜREN ÇIKMAZI AŞMAK İÇİN TÜM GÜÇLERİYLE UĞRAŞMAYA DEVAM EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ. AKINCI, AMACININ KIBRIS TÜRK HALKININ EN AZ RUMLAR KADAR BU ADADA SÖZ VE HAK SAHİBİ OLDUĞUNU ULUSLARARASI TOPLUMDA TESCİL ETTİRMEK OLDUĞUNU VURGULADI.
-www.brtk.net-
MECLİS BAŞKAN YARDIMCISI ZORLU TÖRE BUGÜN MESARYA BÖLGESİNDEKİ PAŞAKÖY VE VADİLİ BELEDİYELERİNE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.
-www.brtk.net-
KTÖS İLE KTOEÖS, MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI ÖNÜNDE ORTAK AÇIKLAMA YAPARAK, YENİ EĞİTİM YILI ÖNCESİ YAŞANAN SORUNLAR VE DİĞER İÇ GELİŞMELERE İLİŞKİN GÖRÜŞLERİNİ PAYLAŞTI. MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKAN NAZIM ÇAVUŞOĞLU, ÜLKEDE SORUNLAR OLDUĞUNUN BİLİNCİNDE OLDUKLARINI VE SENDİKALARLA İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞABİLECEKLERİNİ KAYDETTİ.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Tatar: Bu elektrik zamları normal değil

Çarşamba 20 Mart 2019

Ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, elektrik ücretlerine yapılan zamların vatandaşı ve ülkeyi perişan edeceğini belirterek, yapılan zamların normal olmadığını ve dövizdeki yükselişle açıklanamayacağını kaydetti.

UBP’den yapılan açıklamaya göre, UBP Genel Başkanı Ersin Tatar bu sabah konuk olduğu Kıbrıs TV’de elektrikteki yeni tarifeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Eğer aksini bildirmezseniz 1 Nisan’dan itibaren otomatik olarak çoklu tarifeye geçeceksiniz. Bu doğru bir uygulama değildir. Tam tersi olması ve eğer bildirmezseniz eski sistemde kalmanız lazım” diyen Tatar, şöyle devam etti:

“Şu ana kadar söylenenlere göre ise eski tarifede kalırsanız faturanıza Nisan ayından sonra yüzde 20 zam yansıyacak. Eğer çoklu tarifeye geçerseniz yine zamdan kurtulamazsınız. En fazla elektrik kullanımınız olan 17.00-22.00 saatleri arasındaki harcamanız için yüzde 50 zamlı ödeme yapacaksınız. Bu konutlar için geçerlidir. Konutların kullandığı elektrik ise toplam içinde yüzde 35 paya sahiptir. Geri kalan yüzde 65 elektrik sanayide, turizmde ve diğer yerlerde kullanılmaktadır. Bunlara yönelik tarife belli değildir. Yarım yamalak bir şey yapıp ortaya koydular. Başbakan çıkıp konuşması lazım ama ortada yok. Halkın Partisi bizi çoklu tarife ücretleri konusunda kandırdılar diyor. Böyle hükümet, böyle idare olmaz”

Ersin Tatar, halkın UBP’ye verdiği desteğin, bugüne kadar doğruları yapmış olmasından kaynaklandığını belirterek, şöyle konuştu:

“ KKTC‘yi kuran parti UBP’dir. Kalkınma hamlesini başlatan, belli bir noktaya getiren,  tüm projelerin altında imzası bulunan, halkın içinden çıkan örgütlü yapısı en güçlü olan, Anavatan Türkiye ile sağlıklı, doğru, kardeşçe ilişkileri savunan, Türkiye ile samimi işbirliği yapan parti biziz. O nedenle halkın büyük kesimi UBP’yi sever, UBP’yi destekler. Şimdi CTP Genel Başkanı da çıktı yeni Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti diyor ama halk KKTC’yi aslında kimin istediğini, kimin savunduğunu, kimin kalkınmasını istediğini biliyor”

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, UBP’nin ülke için ciddi, tutarlı bir vizyona sahip olduğunu da ifade etti ve “Kalkınmış, refah içinde güçlü bir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hedefimizdir. Bütün gayretlerimiz, çalışmalarımız bu yöndedir” dedi.

Tatar, güçlü bir ekonomi için üretim ve verimliliğin artırılacağını, rekabet edebilirliğin yükseltileceğini, yatırımların önünün açılacağını, kaynak israfına son verileceğini, kamu maliyesinin toparlanacağını sözlerine ekledi.

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, Kıbrıs konusundaki bir soruyu yanıtlarken ise, Kıbrıs konusunda artık bir federal çözüme gidilemeyeceğinin belli olduğunu, Crans Montana’da sürecin başarısızlıkla sonuçlandığını, bunun o günlerde Cumhurbaşkanı Akıncı tarafından da itiraf edildiğini belirtti. Tatar şöyle devam etti;

“Kimse federasyondan başka yol yok diyerek halkımızın önünü tıkamasın. Kosova’da birleşme üzerinde anlaşılamayınca Kosova’nın ayrı Devlet olmasına yeşil ışık yakıldı. Bu Kıbrıs için de mümkündür. Birleşmiş Milletler daha ne kadar süre bize haksızlık yapacak? O nedenle biz müzakere yolu ile ayrılığın, konfederasyonun, AB çatısı altında iki ayrı devletin veya iki ayrı devletin de çözüm alternatifleri olarak masaya gelmesini savunuyoruz”

Ersin Tatar, 11 Şubat 2014 Eroğlu-Anastasiadis Ortak Açıklaması’na ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

“O belgede Kıbrıs Türkleri ve Rumlarından kaynaklanan bir ortak egemenlikten söz edildiğini, bunun aslında iki halkın ayrı ayrı egemen olduklarının kabulü anlamı taşıdığını belirtti ve o açıklama ile varılacak bir uzlaşma bana göre eğer anlaşamazsak gün gele ayrılabileceğimizi de içeriyordu. Şimdi o açıklama da geride kaldı. Masa çöktü. Dolayısı ile önümüze bakmak ve iki devletli çözüme odaklanmak lazım. Türkiye de yaşananlardan sonra bizim gibi konuya yaklaşıyor”

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 36/24° 38/24°
  Girne 34/22° 38/21°
  Mağusa 34/23° 35/22°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.67%
  5,7478
  5,7581
  0.57%
  6,3723
  6,3838
  0.71%
  6,9647
  7,0011