Son Haberler
LUTE ADAYA GELİYOR... CUMHURBAŞKANI AKINCI, BM GENEL SEKRETERİ GUTERRES’İN KIBRIS SORUNU İÇİN GÖREVLENDİRDİĞİ GEÇİCİ ÖZEL DANIŞMANI LUTE İLE PAZARTESİ GÜNÜ GÖRÜŞECEK
-www.brtk.net-
LUTE ADAYA GELİYOR... CUMHURBAŞKANI AKINCI, LUTE’UN KIBRIS ZİYARETİ ÖNCESİNDE YARIN VE PERŞEMBE GÜNÜ SİYASİ PARTİ BAŞKANLARIYLA TOPLANTI YAPACAK
-www.brtk.net-
ASGARİ ÜCRET... ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU, YILIN İKİNCİ ASGARİ ÜCRETİNİ BELİRLEMEK ÜZERE TOPLANDI. KOMİSYONUN BİR SONRAKİ TOPLANTISI 24 TEMMUZ’DA YAPILACAK
-www.brtk.net-
BAKANLAR KURULU TOPLANTISI... BAKANLAR KURULU, BAŞBAKAN ERHÜRMAN BAŞKANLIĞINDA YAKLAŞIK 2 SAAT SÜREN TOPLANTI YAPTI. TOPLANTI SONRASINDA BASINA AÇIKLAMA YAPILMADI.
-www.brtk.net-
BRTK’DA İSTİFA... BAYRAK RADYO TELEVİZYON KURUMU MÜDÜRÜ MERYEM ÖZKURT GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ. ÖZKURT’UN, İSTİFA YAZISINI BUGÜN BAŞBAKAN TUFAN ERHÜRMAN’A GÖNDERDİĞİ BİLDİRİLDİ
-www.brtk.net-
UBP’DEN AÇIKLAMA... ULUSAL BİRLİK PARTİSİ GENEL SEKRETERİ OĞUZ, HÜKÜMETTE ÇATLAK VE KRİZ OLDUĞUNU İDDİA ETTİ
-www.brtk.net-
ESKİ KTHY BİNASI... BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANI ATAKAN, ARAÇ KAYIT BİRİMİ VE SÜRÜŞ EHLİYETLERİ MÜFETTİŞLİĞİ’NİN MALİYE BAKANLIĞI TARAFINDAN SATIN ALINAN KTHY BİNASINDA HİZMET VERECEĞİNİ DUYURDU.
-www.brtk.net-
VATANDAŞLIKLAR... İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, İPTAL EDİLEN VATANDAŞLIKLARLA İLGİLİ YİM’DE GÖRÜŞÜLEN 10 DAVADAN 2’SİYLE İLGİLİ ARA EMRİ TALEBİNE İTİRAZ ETMEDİĞİNİ AÇIKLADI
-www.brtk.net-
SU YÖNETİMİ... TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI ŞAHALİ: BÜTÜNLÜKLÜ SU YÖNETİM SİSTEMİNİN KURGULANMASI ESASTIR
-www.brtk.net-
TIP-İŞ’TEN AÇIKLAMA... TIP- İŞ: SAĞLIK BAKANLIĞI KAMU SAĞLIK HİZMETLERİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ İÇİN TATMİNKAR ADIMLAR ATMADI
-www.brtk.net-
SANATÇILARA DESTEK... ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NA BAĞLI İHTİYAT SANDIĞI DAİRESİ’NİN YEREL İŞGÜCÜ İSTİHDAMININ DESTEKLENMESİ DEĞİŞİKLİK TÜZÜĞÜ KAPSAMINDA SANATÇILARA YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK DESTEĞİNİ İÇEREN DEĞİŞİKLİK ÖNERİSİ BAKANLAR KURULU’NDA ONAYLANDI
-www.brtk.net-
“ÇOCUKLARA SEVGİ AŞILIYORUZ”... BAŞBAKANLIK UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE KOMİSYONU İLE KIBRIS TÜRK TABİPLERİ ODASI’NIN ORTAK PROJESİ “ÇOCUKLARA SEVGİ AŞILIYORUZ” BUGÜN DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISIYLA TANITILDI
-www.brtk.net-
RESMİ GAZETE... DEVLET BASIMEVİ’NİN, DAHA ÇAĞDAŞ VE HIZLI HİZMET İÇİN RESMİ GAZETE’Yİ ELEKTRONİK ORTAMDA YAYIMLAMAYA BAŞLADIĞI AÇIKLANDI
-www.brtk.net-

Sertoğlu, Selimiye Meydanı’ndaki etkinlikte projlerini anlattı.

Çarşamba 20 Haziran 2018

UBP Lefkoşa Belediye Başkan adayı Hasan Sertoğlu, Selimiye Meydanı’nda etkinlik düzenleyerek, projelerini anlattı.
Sertoğlu Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre “Lefkoşa için BiR Oluyoruz” sloganı ve “Sana Sözümüz Var Lefkoşa” temasıyla düzenlenen etkinliğe katılanlar, UBP marşı eşliğinde “Sertoğlu Başkan… Biriz… Beraberiz” sloganı attı.

Geceye UBP milletvekilleri Faiz Sucuoğlu, Ersin Tatar, Hasan Taçoy, Zorlu Töre, Olgun Amcaoğlu, Resmiye Canaltay Eroğlu, Ünal Üstel, İzlem Gürçağ, Ersan Saner Dursun Oğuz, Özdemir Berova ve Nazım Çavuşoğlu yanında UBP Onursal Başkanı Derviş Eroğlu, UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün ve UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu da katıldı.

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu etkinlikte yaptığı konuşmada, Lefkoşa’nın hizmete ihtiyaç duyduğunu söyledi ve “Çok çalışarak Hasan Sertoğlu’nun kazanmasını sağlayacağız” dedi.
Gardiyanoğlu “Dün de Sayın Sertoğlu’nun yanındaydım. Bugün de yanındayım. Yarın da yanında olacağım” dedi.

UBP Onursal Başkanı Derviş Eroğlu da konuşmasında Hasan Sertoğlu’na destek belirtti.
Eroğlu, pazar günü yapılacak seçimlerde, kimsenin önce denize, pikniğe gideyim sonra oy veririm dememesi gerektiğini, ilk işinin oy vermek olması gerektiğini söyledi.

Eroğlu şöyle konuştu:
“Son zamanlarda oy potansiyeli düşük bazı partiler, belediye başkanlığı bağımsız olsun şeklinde yorumla yapmakta, meclise öneri sunma hazırlığı içine girmekte. UBP’nin kazandığı her belediyenin UBP’nin aynası olduğunu bilelim. Her seçimde mutlaka güneşin amblemini görmeliyiz. UBP belediyeleri, icraat yapan makam olarak görmektedir. Güneşin altına mührü vurdunuz mu, hasat çıkar zaten.”

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün de konuşmasında UBP’nin çok kısa bir süre önce genel seçimlerde büyük bir başarı elde ettiğini belirtti ve “Biz her seçime ayrı bakarız. O genel seçimdi, ikinci ve üçüncü partilerin toplamı kadar vekil çıkardık. Bu yeni bir seçim” diye konuştu.
UBP’nin 1975’ten bu yana her seçime ayrı önem verdiğini belirten Özgürgün, “Gerçek hizmet halkın ayağına gidendir. Bunu da en iyi muhtar, muhtar azaları, belediye meclis üyeleri ve belediye başkanları yapar” şeklinde konuştu.

Konuşmasına iktidarı eleştirerek devam eden Özgürgün, rakip iki adayın partilerinin genel seçimde yüzde 7 ve 8 oy aldığını, Başbakan Tufan Erhürman’ın partisinin Lefkoşa’da adayı olmadığını ama “Aklım fikrim Lefkoşa” dediğini belirtti.

Seçimi kazanacaklarından emin olduğunu söyleyen Özgürgün, Lefkoşa’nın yüzünün bir kez daha güleceğini kaydetti.
Sertoğlu ise konuşmasına başlarken özellikle kadın meclis adaylarına propaganda süreci boyunca verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.
Etkinliği Selimiye Meydanı’nda gerçekleştirmekten mutlu olduklarını ifade eden Sertoğlu şöyle devam etti:

“Selimiye Meydanı bir tarihin bittiği, 25’inde ise yeni bir tarihin yeni bir umudun doğduğu meydan olacak. Bizim Lefkoşa için gailemiz çok büyük. Çevre düzenlemesi yok, ortalık çöp dolu. Yatırımlar doğru yapılırsa, şehir tekrardan mamur edilirse, vatandaşın Lefkoşa’ya yaptığı yatırım da değerlenecek, Lefkoşalı, Lefkoşa’dan kaçmaya mahana aramayacak. Ben dört yıl LTB Başkanlığı yapayım ve 4 yılın sonunda bu Lefkoşa’nın caddelerinin hali bu şekilde olsun, vallahi billahi utanırım bir daha da aday olmam.”
Bazı belediye çalışanlarının, kendisi ve ekibiyle ilgili kara propaganda yaptığını iddia eden Sertoğlu şöyle devam etti:

“Hasan Sertoğlu gelirse sizi ezecek, sizi sürecek, aile yardımınızı kesecek, onu yapacak, bunu yapacak… Ben bu arkadaşlara buradan sorarım; Hasan Sertoğlu’nu tanıyor musunuz? Bugüne kadar yüzlerce insanla çalıştım. Gidin Hasan Sertoğlu kimdir onlara sorun.”

LTB’yi “ağlama duvarı” yapmayacaklarını da söyleyen Sertoğlu, “Biz LTB’yi ağlama duvarı yapmayacağız. Maalesef 4 yıl içinde sadece ağlama ve sızlama duyduk. Başka hiçbir şey durmadık. Programlarda, gazetelerde, sokakta ağlama. Sen LTB’ye aday olurken durumunu bilmiyor muydun? Biri bana tabanca mı dayadı aday olmam için? Ağlama sızlama yok arkadaşlar. Biz ne söz verdiysek, hep beraber, el ele, gönül gönüle Lefkoşa için yapacağız” diye konuştu.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 39/24° 40/21°
  Girne 38/24° 37/21°
  Mağusa 37/23° 36/22°
  İskele 33/25° 34/25°
  Güzelyurt 39/24° 36/21°
  Lefke 36/23° 37/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  4,8357
  4,8444
  0%
  5,6599
  5,6701
  0%
  6,4012
  6,4345