Son Haberler
ÖZERSAY’DAN AÇIKLAMA... BAŞBAKAN YADIMCISI DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY: KARA GEÇİŞ KAPILARI YARARLI ANCAK BU YAKLAŞIM HER YERE KAPI AÇALIM ANLAMINI TAŞIMIYOR
-www.brtk.net-
ÖZERSAY’DAN AÇIKLAMA... BAŞBAKAN YADIMCISI DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY: RUM TARAFININ TÜRKİYE’Yİ BAHANE EDEREK BM BARIŞ GÜCÜNÜN ADADAKİ VARLIĞINI SÜRDÜRMESİNİ İSTEMESİ SAÇMA BİR GEREKÇE
-www.brtk.net-
2019 BÜTÇESİ... MECLİS EKONOMİ MALİYE BÜTÇE VE PLAN KOMİTESİ DÜN YAPTIĞI TOPLANTIDA BAŞBAKANLIK VE BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI BÜTÇELERİNİ ONAYLADI.
-www.brtk.net-
UBP –DİSİ GÖRÜŞMESİ... GÜNEY KIBRIS’TAN DEMOKRATİK SEFERBERLİK PARTİSİ’NDEN BİR HEYET, ULUSAL BİRLİK PARTİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ
-www.brtk.net-
UBP –DİSİ GÖRÜŞMESİ... UBP VE DİSİ BAZI NOKTALARDA FARKLI GÖRÜŞLERİ OLSA DA DİYALOĞU DEVAM ETTİRME KARARI ALDI, BİR SONRAKİ GÖRÜŞME GÜNEY KIBRIS’TA GERÇEKLEŞTİRİLECEK
-www.brtk.net-
ÖZYİĞİT LONDRA’DA... MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI ÖZYİĞİT, LONDRA’DA TEMASLARDA BULUNUYOR.
-www.brtk.net-
ÖZYİĞİT LONDRA’DA... BAKAN ÖZYİĞİT: İNGİLTERE’DEKİ KIBRISLI TÜRK ÇOCUKLARIN KENDİ DİL VE KÜLTÜRLERİNE SAHİP ÇIKARAK YETİŞMELERİNİ SAĞLAMA YÖNÜNDEKİ UĞRAŞLAR KARARLILIKLA SÜRECEK
-www.brtk.net-
HAYAT PAHALILIĞI... HAYAT PAHALILIĞI UYGULAMASIYLA İLGİLİ MALİYE BAKANI DENKTAŞ İLE YÜKSEK YÖNETİM DENETÇİSİ DİZDARLI’NIN KARŞILIKLI AÇIKLAMALARI SÜRÜYOR.
-www.brtk.net-
HAYAT PAHALILIĞI... MALİYE BAKANI DENKTAŞ KARAR İVEDİ VE ZARURİ
-www.brtk.net-
HAYAT PAHALILIĞI... OMBUDSMAN DİZDARLI: KARAR DOĞRU ŞEKİLDE ALINMADI, KALDIRILMASI GEREKİYOR
-www.brtk.net-
HASPOLAT’TAKİ YOL... BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI: ÜST GEÇİT YAPIMI TAMAMLANANA KADAR, ÖNLEMLERLE BİRLİKTE BİR DİZİ ALTERNATİF GELİŞTİRİLDİ
-www.brtk.net-
İŞ KAZASI... ORTAKÖY’DE MEYDANA GELEN KAZADA BİR İŞ YERİNDE ÇALIŞAN SANİYE BAĞ, GAZ FIRININI YAKMAYA ÇALIŞTIĞI SIRADA YANDI. BAĞ, TEDAVİ ALTINA ALINDI.
-www.brtk.net-
GİRNE’DE HUZUR OPERASYONU... POLİS: KUMARHANEYE GİRMELERİ YASAK 13 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM BAŞLATTI. TRAFİKTE 340 ARAÇ KONTROL EDİLDİ, 113 SÜRÜCÜ RAPOR EDİLDİ
-www.brtk.net-
KKTC 35 YAŞINDA... GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU, 35.’İNCİ YIL CUMHURİYET KONSERİ” VERDİ
-www.brtk.net-
CALİFORNİA’DAKİ YANGIN SÖNDÜRÜLEMİYOR... 71 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ YANGINDA, 1011 KİŞİ KAYIP
-www.brtk.net-
ERDOĞAN-TRUMP GÖRÜŞMESİ... TC CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ABD BAŞKANI TRUMP İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ. İKİ LİDER KAŞIKÇI CİNAYETİ, FETÖ SORUŞTURMALARI VE SURİYE’Yİ ELE ALDI
-www.brtk.net-
KAŞIKÇI CİNAYETİ ... CIA: GAZETECİ KAŞIKÇI’NIN ÖLDÜRÜLME EMRİNİ VELİAHT PRENS SELMAN VERDİ
-www.brtk.net-
MAY’DEN BREXİT ATAMALARI... İNGİLTERE BAŞBAKANI MAY İSTİFA EDEN 4 BAKANDAN 2’SİNİN YERİNE YENİ İSİMLER ATADI
-www.brtk.net-
YEMEN AÇLIKLA MÜCADELE EDİYOR... BM, YEMEN'DE 18 MİLYON KİŞİNİN AÇLIK TEHDİDİ İLE KARŞI KARŞIYA OLDUĞUNU AÇIKLADI.
-www.brtk.net-

Sertoğlu, Selimiye Meydanı’ndaki etkinlikte projlerini anlattı.

Çarşamba 20 Haziran 2018

UBP Lefkoşa Belediye Başkan adayı Hasan Sertoğlu, Selimiye Meydanı’nda etkinlik düzenleyerek, projelerini anlattı.
Sertoğlu Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre “Lefkoşa için BiR Oluyoruz” sloganı ve “Sana Sözümüz Var Lefkoşa” temasıyla düzenlenen etkinliğe katılanlar, UBP marşı eşliğinde “Sertoğlu Başkan… Biriz… Beraberiz” sloganı attı.

Geceye UBP milletvekilleri Faiz Sucuoğlu, Ersin Tatar, Hasan Taçoy, Zorlu Töre, Olgun Amcaoğlu, Resmiye Canaltay Eroğlu, Ünal Üstel, İzlem Gürçağ, Ersan Saner Dursun Oğuz, Özdemir Berova ve Nazım Çavuşoğlu yanında UBP Onursal Başkanı Derviş Eroğlu, UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün ve UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu da katıldı.

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu etkinlikte yaptığı konuşmada, Lefkoşa’nın hizmete ihtiyaç duyduğunu söyledi ve “Çok çalışarak Hasan Sertoğlu’nun kazanmasını sağlayacağız” dedi.
Gardiyanoğlu “Dün de Sayın Sertoğlu’nun yanındaydım. Bugün de yanındayım. Yarın da yanında olacağım” dedi.

UBP Onursal Başkanı Derviş Eroğlu da konuşmasında Hasan Sertoğlu’na destek belirtti.
Eroğlu, pazar günü yapılacak seçimlerde, kimsenin önce denize, pikniğe gideyim sonra oy veririm dememesi gerektiğini, ilk işinin oy vermek olması gerektiğini söyledi.

Eroğlu şöyle konuştu:
“Son zamanlarda oy potansiyeli düşük bazı partiler, belediye başkanlığı bağımsız olsun şeklinde yorumla yapmakta, meclise öneri sunma hazırlığı içine girmekte. UBP’nin kazandığı her belediyenin UBP’nin aynası olduğunu bilelim. Her seçimde mutlaka güneşin amblemini görmeliyiz. UBP belediyeleri, icraat yapan makam olarak görmektedir. Güneşin altına mührü vurdunuz mu, hasat çıkar zaten.”

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün de konuşmasında UBP’nin çok kısa bir süre önce genel seçimlerde büyük bir başarı elde ettiğini belirtti ve “Biz her seçime ayrı bakarız. O genel seçimdi, ikinci ve üçüncü partilerin toplamı kadar vekil çıkardık. Bu yeni bir seçim” diye konuştu.
UBP’nin 1975’ten bu yana her seçime ayrı önem verdiğini belirten Özgürgün, “Gerçek hizmet halkın ayağına gidendir. Bunu da en iyi muhtar, muhtar azaları, belediye meclis üyeleri ve belediye başkanları yapar” şeklinde konuştu.

Konuşmasına iktidarı eleştirerek devam eden Özgürgün, rakip iki adayın partilerinin genel seçimde yüzde 7 ve 8 oy aldığını, Başbakan Tufan Erhürman’ın partisinin Lefkoşa’da adayı olmadığını ama “Aklım fikrim Lefkoşa” dediğini belirtti.

Seçimi kazanacaklarından emin olduğunu söyleyen Özgürgün, Lefkoşa’nın yüzünün bir kez daha güleceğini kaydetti.
Sertoğlu ise konuşmasına başlarken özellikle kadın meclis adaylarına propaganda süreci boyunca verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.
Etkinliği Selimiye Meydanı’nda gerçekleştirmekten mutlu olduklarını ifade eden Sertoğlu şöyle devam etti:

“Selimiye Meydanı bir tarihin bittiği, 25’inde ise yeni bir tarihin yeni bir umudun doğduğu meydan olacak. Bizim Lefkoşa için gailemiz çok büyük. Çevre düzenlemesi yok, ortalık çöp dolu. Yatırımlar doğru yapılırsa, şehir tekrardan mamur edilirse, vatandaşın Lefkoşa’ya yaptığı yatırım da değerlenecek, Lefkoşalı, Lefkoşa’dan kaçmaya mahana aramayacak. Ben dört yıl LTB Başkanlığı yapayım ve 4 yılın sonunda bu Lefkoşa’nın caddelerinin hali bu şekilde olsun, vallahi billahi utanırım bir daha da aday olmam.”
Bazı belediye çalışanlarının, kendisi ve ekibiyle ilgili kara propaganda yaptığını iddia eden Sertoğlu şöyle devam etti:

“Hasan Sertoğlu gelirse sizi ezecek, sizi sürecek, aile yardımınızı kesecek, onu yapacak, bunu yapacak… Ben bu arkadaşlara buradan sorarım; Hasan Sertoğlu’nu tanıyor musunuz? Bugüne kadar yüzlerce insanla çalıştım. Gidin Hasan Sertoğlu kimdir onlara sorun.”

LTB’yi “ağlama duvarı” yapmayacaklarını da söyleyen Sertoğlu, “Biz LTB’yi ağlama duvarı yapmayacağız. Maalesef 4 yıl içinde sadece ağlama ve sızlama duyduk. Başka hiçbir şey durmadık. Programlarda, gazetelerde, sokakta ağlama. Sen LTB’ye aday olurken durumunu bilmiyor muydun? Biri bana tabanca mı dayadı aday olmam için? Ağlama sızlama yok arkadaşlar. Biz ne söz verdiysek, hep beraber, el ele, gönül gönüle Lefkoşa için yapacağız” diye konuştu.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 22/11° 20/10°
  Girne 22/10° 19/10°
  Mağusa 23/14° 21/13°
  İskele 28/18° 26/19°
  Güzelyurt 23/10° 20/8°
  Lefke 22/9° 20/8°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,3412
  5,3508
  0%
  6,0565
  6,0674
  0%
  6,8265
  6,8620