Son Haberler
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, HÜKÜMET KURMA GÖREVİNİ VERMEK İÇİN MECLİSTE TEMSİL EDİLMEYE HAK KAZANAN SİYASİ PARTİ BAŞKANLARIYLA BUGÜN GÖRÜŞTÜ.
-www.brtk.net-
KOALİSYON ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE BUGÜN YENİDEN BİRARAYA GELEN 4 SİYASİ PARTİ BAŞKANI, CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI’NIN HÜKÜMETİ KURMA GÖREVİNİ ÖNCELİKLE UBP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN’E VEREBİLECEĞİ YÖNÜNDE ORTAK GÖRÜŞ BELİTTİ.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, ULUSAL BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN’Ü YARIN YENİDEN KABUL EDECEK.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, POLİS GENEL MÜDÜRÜ MANAVOĞLU’NDAN DÜNKÜ OLAYLARLA İLGİLİ AYRINTILI RAPOR İSTEDİ.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE KAMU BAŞ DENETÇİSİ ŞEREF MALKOÇ, KKTC’DE TEMASLAR YAPIYOR. MALKOÇ, İKİ GÜNLÜK TEMASLARI ÇERÇEVESİNDE İLK OLARAK YÜKSEK YÖNETİM DENETÇİSİ EMİNE DİZDARLI İLE GÖRÜŞTÜ.
-www.brtk.net-
AFRİN’E YÖNELİK OPERASYONLARIN BUGÜN DÖRDÜNCÜ GÜNÜNDE TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARI, KİLİS VE REYHANLI'YA ROKETLİ SALDIRIDA BULUNDU.
-www.brtk.net-
DÜNYA EKONOMİK FORUMU İSVİÇRE’DE BUGÜN BAŞLADI.
-www.brtk.net-
TARIM DAİRESİ, TAHIL ARAZİLERİNDE MANTAR, YAPRAK BİTİ VE YAPRAK GÜVESİ (SİRİVİDİ) HASTALIKLARINA RASTLADIĞI UYARISINDA BULUNARAK, ZİRAİ MÜCADELE ÇAĞRISI YAPTI VE İLAÇ TAVSİYE ETTİ.
-www.brtk.net-

Şehir Plancıları Odası ve Çevre Platformu’ndan eleştiri

Salı 2 Ocak 2018

Şehir Plancıları Odası Başkanı Merter Refikoğlu, Karpaz bölgesinin kalkınmasının çözümünün tüm bölgenin yapılaşmaya açılması olmadığını vurguladı.

Refikoğlu, kalkınmayı sadece inşaat yapabilmek olarak görmekten vazgeçip, sürdürülebilir bir kalkınmanın sosyal, ekonomik ve çevresel gelişme ile olabileceğini, bunun da imar planları ile olacağını anlamak gerektiğini vurguladı.
Refikoğlu yaptığı yazılı açıklamada, “Bilinmesi gerekir ki o bölgelerin kontrolsüz bir yapılaşmaya açılması bölge halkını kalkındırmayacaktır, aksine doğaya vereceği zararın yanında halkın da sıkıntılarını ekonomik, sosyal ve altyapı anlamında artıracaktır” ifadelerini kullandı.

Çevre Platformu da, Girne benzeri bir betonlaşma hamlesinin ne ülkeye ne de Karpaz halkına bir kazanç sağlamayacağını vurguladı.

Çevre Platformu adına yazılı açıklama yapan Hasan Sarpten, “Karpaz Emirnamesi’nin” ortadan kaldırılması söylemlerinin yanlış ve bölge insanının yaşadığı sorunlara karşı da çözüm üretmekten uzak olduğunu savunarak, Karpaz’da yapılması gerekenin bilimsel çalışmaların ortaya koyduğu ve halihazırda cılız bir şekilde de olsa bölgede geliştirilen doğayla dost eko/agro turizm modelleri olduğunu ifade etti.

Sarpten, Karpaz’ın sadece Kıbrıs’ın kuzeyinin değil, Akdeniz’in doğusunun en önemli ve ekolojik açıdan en zengin doğa parçalarından birisi olduğunun unutulmaması gerektiğini vurguladı.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 20/11° 22/11°
  Girne 19/11° 20/11°
  Mağusa 21/14° 21/14°
  İskele 20/14° 21/14°
  Güzelyurt 22/11° 22/12°
  Lefke 20/11° 21/11°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  3,8098
  3,8167
  0%
  4,6647
  4,6731
  0%
  5,2838
  5,3113