Son Haberler
YENİ ASGARİ ÜCRET... 2019 YILININ İLK ASGARİ ÜCRETİ BELİRLENDİ. YENİ ASGARİ ÜCRET AYLIK BRÜT 3 BİN 150 TL, NET 2 BİN 740.50 TL OLARAK SAPTANDI.YENİ ASGARİ ÜCRET 1 ŞUBAT’TAN İTİBAREN YÜRÜRLÜĞE GİRECEK
-www.brtk.net-
MECLİS ÇALIŞMALARI…. CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULUNDA GÜNEY’DE YAPILACAK AP SEÇİMLERİ ÖN PLANA ÇIKTI. BAŞBAKAN ERHÜRMAN, GÜNEY’DE SEÇİME KATILAN BİRİNİN KIBRIS TÜRKÜ’NÜN TEMSİL ETMEDİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ
-www.brtk.net-
KIBRIS KONUSU…  TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU, KIBRIS MESELESİNİ ÇÖZMEK İÇİN TÜRKİYE'NİN ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTIĞINI BELİRTTİ
-www.brtk.net-
ÖZERSAY’DAN SERT TEPKİ..... BAŞBAKAN YARDIMCISI, DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY, BU ÜLKENİN BU ANLAMSIZ TARTIŞMALARLA KAYBEDECEK ZAMANI OLMADIĞINI SÖYLEDİ. ÖZERSAY,  CTP MİLLETVEKİLİ DOĞUŞ DERYA’NIN “ÖZERSAY ÇOK KONUŞUYOR” ŞEKLİNDEKİ SÖZLERİNE SERT TEPKİ GÖSTERDİ. SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN AÇIKLAMA YAPAN ÖZERSAY,  ISIM VERMEDEN, “BOŞ KONUŞUYOR, MUHATABIM DEĞİL” AÇIKLAMASI YAPTI.  
-www.brtk.net-
 ULUÇAY MECLİS’TE   …..GENEL KURUL’DA BUGÜN NİYAZİ KIZILYÜREK’İN GÜNEY KIBRIS’IN SİYASİ PARTİSİ AKEL’DEN AVRUPA PARLAMENTOSU ADAYI OLMASI KONUŞULDU GENEL KURUL’DA KONUŞAN CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKANI TEBERRÜKEN ULUÇAY, CUMHURİYET MECLİSİ AVRUPA PARLAMENTOSU (AP) VE AVRUPA KONSEYİ PARLAMENTER ASEMBLESI (AKPA) HEYETİNİN AP SEÇİMLERİNE KADAR, KIBRISLI TÜRKLERİN TEMSİLİYETİ KONUSUNDA AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI YAPACAĞINI AÇIKLADI.  
-www.brtk.net-
 KKTC TURİZMİ VE TURİST REHBERLERİ... TURİZM VE ÇEVRE BAKANLIĞI İLE KIBRIS TÜRK REHBERLER BİRLİĞİ İŞBİRLİĞİNDE DÜZENLENEN 35’İNCİ DÖNEM TURİST REHBERİ YETİŞTİRME KURSU BAŞLADI
-www.brtk.net-
BAŞSAVCILIK’TAN AÇIKLAMA… BAŞSAVCILIK, GÜNDEMİNDEKİ YOLSUZLUK DOSYALARININ İNCELENMESİNİ TAMAMLADIĞINI AÇIKLADI
-www.brtk.net-
VİCDANİ RET... KIBRIS’TA VİCDANİ RET İNİSİYATİFİ, SİYASİ PARTİLERE BAŞLATTIĞI ZİYARETLERİ ÇERÇEVESİNDE BUGÜN HALKIN PARTİSİ’NE GİDEREK, ASKERLİK DEĞİŞİKLİK YASASIYLA İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİ AKTARDI
-www.brtk.net-
AP SEÇİMLERİ… KTÖS, KKTC’DE YAŞAYAN KIBRISLI TÜRKLERİN SINIR KAPILARINDA KURULACAK SANDIKLARDA AVRUPA PARLAMENTOSU İÇİN OY KULLANABİLECEĞİNİ AÇIKLADI
-www.brtk.net-
POSTA DAİRESİ... LEFKOŞA MERKEZ POSTANESİ’NDE PERSONEL VE ARAÇ-GEREÇ EKSİKLİĞİNE DİKKAT ÇEKİLECEK POSTA DAİRESİ... KTAMS, KAMU-SEN VE KAMU-İŞ, BU AMAÇLA CUMA GÜNÜ POSTANE ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK.  
-www.brtk.net-
TCG BARBAROS GEMİSİ ZİYARET AÇILDI... TCG BARBAROS FIRKATEYNİ İLE TCG BARTIN KORVETİ, AKDENİZ KALKAN'I HAREKATI KAPSAMINDA GAZİMAĞUSA LİMANI'NDA YARIN 14:00-17:00 SAATLERİ ARASINDA ZİYARET EDİLEBİLECEK
-www.brtk.net-

Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu’nda eylem

Salı 23 Eylül 2014

Dipkarpaz’da Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu’nda eylem vardı.

Okul Aile Birliği, veli ve öğrenciler; okulda, müdür, müdür muavini ve 15 öğretmen eksikliği bulunduğu gerekçesiyle eylem yaptı.

Eyleme, Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) da destek verdi.

Eylem sırasında Okul Aile Birliği adına konuşan As Başkanı İzzet Duran, “okulda hiç öğretmen yok, bu bizim çocuklarımızın kaderi değildir” dedi.

Duran, okulda yaşanan sorunun biran önce giderilmesi gerektiğini, aksi takdirde çocuklarını okula göndermeyeceklerini ifade etti.

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası Başkanı Tahir Gökçebel de bir okulun açılamamasının çok ciddi bir mesele olduğunu söyledi.

Konuşmasında Milli Eğitim Bakanı’nı da eleştiren Gökçebel, birçok okulda öğretmen eksikliği bulunduğunu savundu.

Gökçebel, 18 kadrosu bulunan Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu’nda ise sadece 4 öğretmen olduğunu ifade etti.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler İskele Milletvekili Biray Hamzaoğulları da, Karpaz’da yaşanan sıkıntıları çok iyi bildiğini kaydederek, eyleme destek verdiğini çünkü çocukların en iyi şekilde eğitim almaya hakkı olduğunu belirtti.

Konuşmasında Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nı da eleştiren Hamzaoğulları, Dipkarpaz’a atanan öğretmenin, bölgeye dahi gelmeden naklini aldırdığını, bu nedenle de öğretmen eksikliği sorununun yaşandığını belirtti.

Nakil Tüzüğü’nün değişmesi ve bölgeye nakli çıkan öğretmenin en az 3 yıl bölgede kalması gerektiğini söyleyen Hamzaoğulları, sendikanın sadece öğretmenlerin haklarını değil öğrencilerin haklarını da koruması gerektiğini ifade etti.

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun da, Dipkarpaz halkının her zaman mağdur olduğunu kaydederek, sorunun giderilmemesi halinde daha geniş çaplı eylem yapacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Sendika’yı eleştiren Biray Hamzaoğulları ile Tahir Gökçebel arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

Eylemle ilgili BRT’ye konuşan Dipkarpaz’daki işsiz öğretmenler de, söz konusu okulda ücret almadan eğitim vermeye hazır olduklarını söyledi.

Öğrenciler de, okuldaki sorunların biran önce çözülmesini ve ders başı yapmak istediklerini ifade ettiler.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 16/6° 17/5°
  Girne 15/5° 17/4°
  Mağusa 16/9° 17/9°
  İskele 16/8° 18/7°
  Güzelyurt 15/6° 17/6°
  Lefke 14/6° 15/6°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,2600
  5,2695
  0%
  6,0206
  6,0314
  0%
  6,6558
  6,6905