Son Haberler
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, TÜRKİYE’DEN KAYNAK AKIŞININ BAŞLAMASI İÇİN GEREKLİ TALİMATLARIN VERİLDİĞİNİ AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN TATAR ANKARA TEMASLARINI TAMAMLAYARAK BUGÜN KKTC’YE DÖNDÜ. BAŞBAKAN, ERCAN HAVALİMANI’NDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, TÜRKİYENİN HEM DOĞU AKDENİZDEKİ HAK VE ÇIKARLARIN KORUNMASI HEM DE KKTC’NİN KALKINMASI İÇİN KARARLI DURUŞUNU GÖRMEKTEN SON DERECE MEMNUN OLDUĞUNU BELİRTTİ BAŞBAKAN TATAR ANADOLU AJANSINA YAPTIĞI AÇIKLAMADA, CUMHURBAŞKANI AKINCI İLE RUM LİDER ANASTASİADİS’İN EYLÜL’DE BM GENEL SEKRETERİ GUTERRES İLE YAPACAĞI GÖRÜŞMELERE İLİŞKİN ARASINDA YAPILMASI PLANLANAN ÜÇLÜ TOPLANTIYA İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU .
-www.brtk.net-
TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYTİP ERDOĞAN: KENDİ HAKLARIMIZI NASIL SAVUNUYORSAK, KIBRIS TÜRKLERİNİN DE ADA'DAKİ VE BÖLGEDEKİ ÇIKARLARINI AYNI KARARLILIKLA SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY: DOĞU AKDENİZ'DE BOZULAN DENGENİN TEKRAR KURULDUĞU NOKTADAYIZ.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, KIBRIS SORUNUNDA YILLARDIR SÜREN ÇIKMAZI AŞMAK İÇİN TÜM GÜÇLERİYLE UĞRAŞMAYA DEVAM EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ. AKINCI, AMACININ KIBRIS TÜRK HALKININ EN AZ RUMLAR KADAR BU ADADA SÖZ VE HAK SAHİBİ OLDUĞUNU ULUSLARARASI TOPLUMDA TESCİL ETTİRMEK OLDUĞUNU VURGULADI.
-www.brtk.net-
MECLİS BAŞKAN YARDIMCISI ZORLU TÖRE BUGÜN MESARYA BÖLGESİNDEKİ PAŞAKÖY VE VADİLİ BELEDİYELERİNE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.
-www.brtk.net-
KTÖS İLE KTOEÖS, MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI ÖNÜNDE ORTAK AÇIKLAMA YAPARAK, YENİ EĞİTİM YILI ÖNCESİ YAŞANAN SORUNLAR VE DİĞER İÇ GELİŞMELERE İLİŞKİN GÖRÜŞLERİNİ PAYLAŞTI. MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKAN NAZIM ÇAVUŞOĞLU, ÜLKEDE SORUNLAR OLDUĞUNUN BİLİNCİNDE OLDUKLARINI VE SENDİKALARLA İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞABİLECEKLERİNİ KAYDETTİ.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Pilli’den Bayram ziyareti

Pazartesi 3 Haziran 2019

Sağlık Bakanı Ali Pilli Ramazan Bayramı nedeniyle, bugün Girne Doktor Akçiçek Hastanesi’ni ziyaret ederek, hastane doktorları , sağlık personeli , çalışanlar ve hastaların bayramını kutladı.

Girne Doktor Akçiçek Hastanesi Başhekimi Doktor Ceyhun Birinci,göreve yeni gelen Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin hasteneyi ziyaret etmesinden memnuniyet duyduklarını dile getirerek, bakan Pilli’ye görevinde başarılar diledi.

Bayram nedeniyle gerçekleşen ziyarette, Bakan Pilli’ye , Girne Doktor Akçiçek Hastanesi’nin sorunlarını da aktaracaklarını dile getiren Birinci, Bakan Pilli ve ekibiyle hastanenin sorunlarını çözmek için işbirliği içinde çalışacaklarını kaydetti.

Sağlık Bakanı Ali Pilli de, bayram dolayısıyla , tüm sağlık merkezi ve hastaneleri ziyaret etmek istediklerini ancak hükümet kurma sürecinden kaynaklanan zaman kısıtlılığı nedeniyle, bayram sadece büyük hastaneleri ziyaret edebileceğini dile getirdi.

Ziyaretlerle amaçlarının, sağlık çalışanları ve hastaların bayramını kutlamanın yanında, hastane ve sağlık merkezlerinin sorunları hakkında da yerinde bilgi almak olduğunu dile getiren Bakan Pilli, Girne Doktor Akçiçek Hastanesi’nde , çok değerli ve çalışkan bir doktor olan başhekim Ceyhun Birinci ve ekibiyle özveriyle çalıştığını söyledi.

Girne’nin her geçen gün gelişen ve ülkenin turizm merkezi olan bir kent olduğunu belirten Pilli, bakanlık ve hükümetin, Girne’ye , Girne Hastanesi’nin sorunlarına ve bu sorunların çözümlenmesine büyük önem verdiğini vurguladı.

Girne için kente yakışan yeni bir hastane projeleri olduğunu ifade eden Pilli, projeyle ilgili detaylar hakkında kısa süre sonra, kamuoyuna bilgi vereceklerini söyledi.

Sağlıkta öncelikli hedeflerinin, ilk önce topluma yakışır bir sağlık hizmeti vermek olduğunu ifade eden Pilli, 35 yıllık bir doktor olarak , ülkede sağlıktaki sorunlar hakkında çok yakından bilgi sahibi olduğunu dile getirdi.

Görevleri süresince bakanlık olarak, doktorlar, hemşireler ve sağlık personeliyle bir ekip olarak çalışacaklarını ve bu dönemde sağlık alanında gözle görülür değişimler yaratılacağını söyleyen Pilli, büyük projeleri hayta geçirmek için göreve geldiklerini kaydetti.

Sağlık sistemindeki sorunların çözülmesi için, her şeyden önce, uzun süredir ülke gündeminde olan Genel Sağlık Sigortası uygulamasının hayata geçirilmesinin şart olduğunu ifade ederek ilk hedeflerinin bunu geçirmek olduğunu söyleyen Pilli , bu amaçla çalışmalara başladıklarını belirtti.

Bakan Pilli sağlıkla ilgili diğer hedeflerinin, Girne ve Lefkoşa’ya yeni birer hastane kazandırmak ve Güzelyurt Hastanesi’ni tamamlamak olduğunu belirtti.

Pilli konuşmasının sonunda, tüm vatandaşların, Ramazan Bayramını kutlayarak, herkesin sağlıklı mutlu bir bayram geçirmesini diledi.

Pilli daha sonra, hastane personeli , sağlık çalışanları ve hastaların bayramını kutladı, çocuk servisindeki minik hastalara da bayram hediyeleri dağıttı.(BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 36/24° 38/24°
  Girne 34/22° 38/21°
  Mağusa 34/23° 35/22°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.67%
  5,7478
  5,7581
  0.57%
  6,3723
  6,3838
  0.71%
  6,9647
  7,0011