Son Haberler
BAYRAK RADYOSU GEZEGENİN GÜNLÜĞÜ PROGRAMI’NIN YAPIMCISI VE SUNUCUSU, MESAİ ARKADAŞIMIZ KADRİYE BAYRAKTAR’I YÜKSEK TANSİYONA BAĞLI KALP YETMEZLİĞİ NEDENİYLE KAYBETTİK.
-www.brtk.net-
KADRİYE BAYRAKTAR İÇİN YARIN SAAT 09.30’DA BRTK’DA TÖREN DÜZENLENECEK. BAYRAKTAR, ÖĞLE NAMAZININ ARDINDAN DOĞUM YERİ OLAN KURUOVA’DA TOPRAĞA VERİLECEK.
-www.brtk.net-
KADRİYE BAYRAKTAR’IN ÖLÜMÜ NEDENİYLE KIBRIS TÜRK GAZETECİLER BİRLİĞİ VE BASIN-SEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, SAZLIKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN KÖY SOKAKLARINA FİDAN DİKME ETKİNLİĞİNE KATILDI.
-www.brtk.net-
MEHMETÇİK BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ 3’ÜNCÜ TOPRAK ANA GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
-www.brtk.net-
YSK: SİYASAL PARTİLERİN VE BAĞIMSIZ ADAYLARIN, OY PUSULASINDA YER ALACAĞI SIRA VE SİYASAL PARTİLERİN BRT’DE YAPACAĞI PROPAGANDA KONUŞMALARININ YAYIN SIRASINI BELİRLEYECEK AD ÇEKME İŞLEMİ YARIN YAPILACAK.
-www.brtk.net-
KARİKATÜRE TEPKİ GÖSTEREN MİLLİYETÇİ DEMOKRASİ PARTİSİ, AFRİKA GAZETESİ ÖNÜNE SİYAH ÇELENK BIRAKTI.
-www.brtk.net-
DIŞ BASIN BİRLİĞİ, GAZETECİLİK MESLEĞİNİN OLMAZSA OLMAZI ELEŞTİRİNİN HAKARET SINIRINI AŞMAMASI GEREKTİĞİ GÖRÜŞÜNÜ DİLE GETİRDİ.
-www.brtk.net-
BASIN EMEKÇİLERİ SENDİKASI İLE BİRLEŞİK KIBRIS PARTİSİ, AFRİKA GAZETESİ’NE DESTEK VERDİ.
-www.brtk.net-
10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ. GÜN NEDENİYLE YAYIMLANAN MESAJLARDA İNSAN HAKLARININ KORUNMASI VE GELİŞTİRİLMESİNİN ÖNEMİNE İŞARET EDİLDİ.
-www.brtk.net-
KIBRIS TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ’NİN 61’İNCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVERSİNDE BİSİKLET TURU DÜZENLENDİ. KIBRIS TÜRK ÖĞRETMENLER SENDİKASI, EĞİTİMDEKİ SORUNLARI YERİNDE GÖRMEK AMACIYLA YAPILAN ZİYARETLERİN DEVAM EDECEĞİNİ BELİRTTİ.
-www.brtk.net-

Özyiğit: Seçim kararı seçim yasası netleştikten sonra alınmalı

Perşembe 12 Ekim 2017

Erken seçim konusunda bir açıklama da Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit’ten geldi.

Özyiğit, seçim yasasının meclis alt komitesinde görüşülmekte olduğuna işaret ederek, erken seçim kararının seçim yasası netleştikten sonra alınması gerektiğini söyledi.

Toplumcu Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit erken seçim konusunu BRT’de değerlendirdi.

Katıldığı Gündem Artı programına konuşan Özyiğit, “bu saatten sonra yapılacak bir seçim erken seçim değil geç kalınmış bir seçim olur” dedi.
Toplumcu Demokrasi Partisi olarak daha önce 2 Temmuz tarihini erken seçim için verdiklerini anımsatan Özyiğit, hükümetin bunu göze alamadığını iddia etti.

Cemal Özyiğit, kendileriyle birlikte hükümet ortağı Demokrat Parti’nin de erken seçim için 15 Nisan tarihini verdiğini anımsatarak, ivediliği olmasına rağmen her iki önerinin de meclis komitesinde görüşülmediğini kaydetti.
Hükümet ortaklarının seçim tarihine ilişkin farklı görüşlerini bulunduğunu dile getiren Özyiğit, “Başbakan 15 Nisan derken Başbakan yardımcısı yerel seçimlerle birleştirilmesini istiyor. Ancak bu mümkün değil” dedi.

TDP Genel Başkanı Özyiğit, muhalefetin meclisteki sayısının erken seçim kararı için yeterli olmayacağına vurgu yaparken, “hükümetten birileri evet demezse seçim kararı alınmaz” ifadesini kullandı.

Halen komitede görüşülmekte olan seçim ve halkoylaması yasasına ilişkin olarak 3 bölgeli bir seçim sisteminin konuşulması gerektiğini ifade eden Özyiğit, meclisteki tüm partilerin bir araya gelerek seçim sistemini netleştirmesi gereğine değindi.

Cemal Özyiğit, erken seçim kararının seçim yasası netleştikten sonra alınması gerektiğini söyledi.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • DÖVİZ KURLARI

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 23/10° 15/5°
  Girne 22/9° 13/4°
  Mağusa 23/9° 23/10°
  İskele 22/11° 14/8°
  Güzelyurt 23/11° 15/5°
  Lefke 21/8° 13/2°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166