Son Haberler
BAŞBAKAN’DAN MARAŞ VE EKONOMİ AÇIKLAMASI ...BAŞBAKAN TATAR, KIBRIS TÜRK SANAYİ ODASI YETKİLİLERİNİ KABUL ETTi
-www.brtk.net-
TATAR : EKONOMİK VE MALİ PROTOKOLLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN’DAN MARAŞ VE EKONOMİ AÇIKLAMASI ...TATAR: MARAŞ PROJESİ TÜRKİYE’YE DANIŞILARAK HAZIRLANDI. MARAŞ’IN AÇILMASI EKONOMİYİ CANLADIRACAK
-www.brtk.net-
SONDAJ ÇALIŞMALARI…TÜRKİYE’NİN İKİNCİ SONDAJ GEMİSİ YAVUZ AKDENİZ’E AÇILDI.
-www.brtk.net-
SONDAJ ÇALIŞMALARI…TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN : TÜRKİYE'NİN BÖLGEDE KENDİ ÇIKARLARIYLA BERABER KKTC’NİN ÇIKARLARINI DA SAVUNMAYI SÜRDÜRECEĞİZ. YAVUZ GEMİSİ, TÜRKİYE'NİN BU KARARLILIĞININ EN SOMUT, EN NET İFADESİDİR
-www.brtk.net-
SONDAJ ÇALIŞMALARI…TÜRKİYE ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI DÖNMEZ, YAVUZ’UN GAZİMAĞUSA KÖRFEZİ’NDE BULUNAN KARPAZ-1 KUYUSUNDA SONDAJ YAPACAĞINI DUYURDU.
-www.brtk.net-
SONDAJ ÇALIŞMALARI… TÜRKİYE PETROLLERİ ANONİM ORTAKLIĞI GENEL MÜDÜRÜ BİLGİN: YAVUZ, KIBRIS'IN DOĞUSUNDA, FATİH İSE BATISINDA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRECEK
-www.brtk.net-
MARAŞ’IN AÇILMASI KARARI... CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKAN YARDIMCISI TÖRE:MARAŞ’IN KKTC YÖNETİMİNDE YERLEŞİME AÇILMASI ŞARTTIR
-www.brtk.net-
HÜKÜMETİN KAPALI MARAŞ KARARI… DP GENEL BAŞKANI DENKTAŞ: GEÇ KALINMIŞ OLUMLU BİR KARAR
-www.brtk.net-
HÜKÜMETİN KAPALI MARAŞ KARARI… DP GENEL BAŞKANI DENKTAŞ: CUMHURBAŞKANI’NIN DEVRE DIŞI BIRAKILMA GAYRETİ KUŞKU VERİCİ MARAŞ’IN AÇILMASI KARARI...
-www.brtk.net-
YDP GENEL BAŞKANI ARIKLI: MARAŞ’IN AÇILMASI FİKRİ YDP’NİN ANA İLKELERİNDEN BİRİDİR.İNŞALLAH CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM MALZEMESİ DEĞİLDİR.HÜKÜMET, AÇMA İRADESİNİ GÖSTERİRSE KENDİLERİNİ ALKIŞLARIZ
-www.brtk.net-
UBP’DE GENEL SEKRETER SEÇİMİ…UBP’NİN YENİ GENEL SEKRETERİ HAMZA ERSAN SANER OLDU
-www.brtk.net-
SUCUOĞLU KTAMS HEYETİNİ KABUL ETTİ...BAKAN SUCUOĞLU: TÜM SORUNLARIN SENDİKALARLA İSTİŞARE İÇİNDE ÇÖZÜMLENMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
-www.brtk.net-
SAĞLIKTAKİ SORUNLAR...BAKAN PİLLİ KTAMS YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ.PİLLİ: EKSİKLİK YAŞANAN TÜM BİRİMLERİ GÜÇLENDİRECEĞİZ
-www.brtk.net-
PATATESE TEŞVİK... TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI OĞUZ: İMKANLAR ÇERÇEVESİNDE TEŞVİKLENDİRME YAPACAĞIZ
-www.brtk.net-
BAŞÇERİ İŞAD’I ZİYARET ETTİ… TÜRKİYE’NİN LEFKOŞA BÜYÜKELÇİSİ BAŞÇERİ, KIBRIS TÜRK İŞ İNSANLARI DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ
-www.brtk.net-
ÇOCUK ÜNİVERSİTESİNİN AÇILIŞI… ÖZAY GÜNSEL ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ’NİN AKADEMİK YILI CUMHURBAŞKANI AKINCI’NIN DA KATILDIĞI TÖRENLE AÇILDI
-www.brtk.net-
AB-UNDP PROJELERİ… YEREL ALTYAPI MEKANİZMASI İÇİN ÇAĞRI PROJESİNİN TEKLİF SÜRECİ TANITILDI
-www.brtk.net-
BAY-SEN’DEN TALEP...BAYRAK RADYO TELEVİZYON KURUMU ÇALIŞANLARI SENDİKASI , BRT KURUMU YASASININ GÜNÜN KOŞULLARINA GÖRE DÜZENLENMESİNİ İSTEDİ.
-www.brtk.net-
KKTC’DE İNOVASYON VE BİLİŞİM… 3. KKTC KOBİ ZİRVESİ BUGÜN “KKTC’DE İNOVASYON VE BİLİŞİM” TEMASIYLA YAPILIYOR
-www.brtk.net-

Özersay’dan açıklama

Salı 21 Nisan 2015

Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay basın toplantısı düzenleyerek seçim süreci ve sonrasını Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nda değerlendirdi.

Siyasi anlamda hayatının ilk seçimini geçirdiğini ifade eden Özersay, en önemli rakibinin “acaba kazanma ihtimali var mı” sorusunun olduğunu söyledi. Özersay, “birkaç gün daha olsaydı belki sonuç daha da farklı olurdu” derken önemli bir başarı elde edildiğini kaydetti.

Kudret Özersay, tamamen bağımsız bir adayın da kazanabileceğini ispatladıklarını ifade ederek, toplumun özgüvenini yitirmeye başladığı bir ortamda ihtiyaç olan toplumsal başarıyı sağladıklarını belirtti.

“Demek ki isteyince, inanınca, çalışınca başarılı olunabiliniyor” diyen Özersay, “bize verilen oylar tepki oyu değildir. Bize verilen oylar bir vizyona verilen oylardır” dedi.

Özersay, hayatı boyunca ideolojilere de siyasi partilere de karşı olmadığını ifade ederek, sarsıntılı zor dönemlerden geçen toplumların ortak paydalarda birleşebileceğine inandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı’nın partilerüstü kalması gerektiğini vurgulayan Kudret Özersay, “bu kadar zamandır bunu anlamayan, anlamak istemeyen varsa, anlatmış olduk” dedi.

Özersay, ideolojik temelde insanları ayrıştıran, kamplara bölen olmadıklarını anlaratarak, ikilikler üzerinden bölen değil, partilerüstü birisine ihtiyaç olduğuna işaret ettiklerini söyledi.

Kudret Özersay, “bazı kesimler bunu anlamadı, anlamak istemedi. Bazen de ayıp ettiler” dedi.

Özersay, zaman zaman görüş ve söylemleri ile analizlerinin kopyalandığına işaret ederek, “aldığımız sonuç mevcut partiler içinde temiz siyaseti savunan çok sayıda insan olduğunu gösterdi” şeklinde konuştu.

Aldığı oy oranı içinde sadece partisi olmayanların değil, partili olup da temiz siyaseti savunan çok sayıda kişinin de oyu bulunduğunu ifade eden Özersay, “mevcut partiler bu ülkeyi bu halleriyle bir yere götüremeyeceklerini umarım artık anlarlar” ifadesini kullandı.

Kudret Özersay, “seçime katılım maalesef çok düşük olmuştur. Biz bu seçime katılmamış olsaydık daha da çok düşük olurdu. Umarım ikinci turda bu oran daha da düşmez” dedi.

Düşük katılımlı bir ikinci turun seçilecek cumhurbaşkanının gücüne etki edeceğini belirten Özersay, cumhurbaşkanının siyasi meşruluğunun sorgulanmasının topluma fayda getirmeyeceğini söyledi.

Kudret Özersay, en çok merak edilen soruları ise “ne dediysem bütün sözlerimin arkasındayım” diyerek yanıtladı.

Önceden dile getirdiği üzere, siyasi parti kurmayacağını, başka birisinden gelecek müzakerecilik görevini kabul etmeyeceğini ve oy yönlendirmesi yapmayacağını vurgulayan Özersay, ikinci turda yarışacak iki adaya görüşme randevusunu “pazarlık yaptı” imajı yaratmamak adına basın toplantısı sonrasına verdiğini anlattı.

Özersay, iki adayla yapacağı görüşmeden sonra da görüşlerinin değişmeyeceğinin altını çizdi.

Kudret Özersay, “aldığım oylar cebimde değil, çıkarıp birisine vermeyeceğim. Propaganda yaparken “siz seçin” dedik. Özersay’a oy verin bile demedim. Şimdi başkasına oy verin nasıl derim” diye sordu.
Özersay, Pazar günkü seçimde sandığa gidip vizyonuna uygun bir adaya oy vereceğini söyledi. Kudret Özersay, “bu benim hayatımda katıldığım ilk seçimdi. Ama son seçim olmayacak” dedi.

Propaganda sürecinde yükselişe geçtikleri dönemde karalama kampanyasıyla karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Özersay, “bunu yapanlar aslında kendi toplumuna güvenemeyenlerdir. Güvenmeyi beceremeyenlerdir. Ama biz güvendik ve güvenmeye de devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Özersay, özellikle anketler üzerinden manipülasyon yapıldığını da belirterek, bazı medya mensuplarının da buna çanak tuttuğunu söyledi. Kudret Özersay seçim harcamalarını da açıkladı. Kampanya boyunca 274 bin Türk Lirası harcadıklarını ifade eden Özersay, bağışlarla sağlanan paranın kalanını Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlayacağını söyledi.

Kudret Özersay, seçim harcamalarına ilişkin detaylı gelir-gider harcama tablosunu en erken bir zamanda açıklayacağını da kaydetti.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 33/20° 33/20°
  Girne 32/19° 32/18°
  Mağusa 32/20° 32/20°
  İskele 31/21° 31/20°
  Güzelyurt 31/19° 32/19°
  Lefke 30/19° 32/18°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 1.88%
  5,7311
  5,7414
  1.1%
  6,4742
  6,4859
  0.48%
  7,2724
  7,3104