Son Haberler
ÖZERSAY’DAN AÇIKLAMA... BAŞBAKAN YADIMCISI DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY: KARA GEÇİŞ KAPILARI YARARLI ANCAK BU YAKLAŞIM HER YERE KAPI AÇALIM ANLAMINI TAŞIMIYOR
-www.brtk.net-
ÖZERSAY’DAN AÇIKLAMA... BAŞBAKAN YADIMCISI DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY: RUM TARAFININ TÜRKİYE’Yİ BAHANE EDEREK BM BARIŞ GÜCÜNÜN ADADAKİ VARLIĞINI SÜRDÜRMESİNİ İSTEMESİ SAÇMA BİR GEREKÇE
-www.brtk.net-
2019 BÜTÇESİ... MECLİS EKONOMİ MALİYE BÜTÇE VE PLAN KOMİTESİ DÜN YAPTIĞI TOPLANTIDA BAŞBAKANLIK VE BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI BÜTÇELERİNİ ONAYLADI.
-www.brtk.net-
UBP –DİSİ GÖRÜŞMESİ... GÜNEY KIBRIS’TAN DEMOKRATİK SEFERBERLİK PARTİSİ’NDEN BİR HEYET, ULUSAL BİRLİK PARTİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ
-www.brtk.net-
UBP –DİSİ GÖRÜŞMESİ... UBP VE DİSİ BAZI NOKTALARDA FARKLI GÖRÜŞLERİ OLSA DA DİYALOĞU DEVAM ETTİRME KARARI ALDI, BİR SONRAKİ GÖRÜŞME GÜNEY KIBRIS’TA GERÇEKLEŞTİRİLECEK
-www.brtk.net-
ÖZYİĞİT LONDRA’DA... MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI ÖZYİĞİT, LONDRA’DA TEMASLARDA BULUNUYOR.
-www.brtk.net-
ÖZYİĞİT LONDRA’DA... BAKAN ÖZYİĞİT: İNGİLTERE’DEKİ KIBRISLI TÜRK ÇOCUKLARIN KENDİ DİL VE KÜLTÜRLERİNE SAHİP ÇIKARAK YETİŞMELERİNİ SAĞLAMA YÖNÜNDEKİ UĞRAŞLAR KARARLILIKLA SÜRECEK
-www.brtk.net-
HAYAT PAHALILIĞI... HAYAT PAHALILIĞI UYGULAMASIYLA İLGİLİ MALİYE BAKANI DENKTAŞ İLE YÜKSEK YÖNETİM DENETÇİSİ DİZDARLI’NIN KARŞILIKLI AÇIKLAMALARI SÜRÜYOR.
-www.brtk.net-
HAYAT PAHALILIĞI... MALİYE BAKANI DENKTAŞ KARAR İVEDİ VE ZARURİ
-www.brtk.net-
HAYAT PAHALILIĞI... OMBUDSMAN DİZDARLI: KARAR DOĞRU ŞEKİLDE ALINMADI, KALDIRILMASI GEREKİYOR
-www.brtk.net-
HASPOLAT’TAKİ YOL... BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI: ÜST GEÇİT YAPIMI TAMAMLANANA KADAR, ÖNLEMLERLE BİRLİKTE BİR DİZİ ALTERNATİF GELİŞTİRİLDİ
-www.brtk.net-
İŞ KAZASI... ORTAKÖY’DE MEYDANA GELEN KAZADA BİR İŞ YERİNDE ÇALIŞAN SANİYE BAĞ, GAZ FIRININI YAKMAYA ÇALIŞTIĞI SIRADA YANDI. BAĞ, TEDAVİ ALTINA ALINDI.
-www.brtk.net-
GİRNE’DE HUZUR OPERASYONU... POLİS: KUMARHANEYE GİRMELERİ YASAK 13 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM BAŞLATTI. TRAFİKTE 340 ARAÇ KONTROL EDİLDİ, 113 SÜRÜCÜ RAPOR EDİLDİ
-www.brtk.net-
KKTC 35 YAŞINDA... GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU, 35.’İNCİ YIL CUMHURİYET KONSERİ” VERDİ
-www.brtk.net-
CALİFORNİA’DAKİ YANGIN SÖNDÜRÜLEMİYOR... 71 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ YANGINDA, 1011 KİŞİ KAYIP
-www.brtk.net-
ERDOĞAN-TRUMP GÖRÜŞMESİ... TC CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ABD BAŞKANI TRUMP İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ. İKİ LİDER KAŞIKÇI CİNAYETİ, FETÖ SORUŞTURMALARI VE SURİYE’Yİ ELE ALDI
-www.brtk.net-
KAŞIKÇI CİNAYETİ ... CIA: GAZETECİ KAŞIKÇI’NIN ÖLDÜRÜLME EMRİNİ VELİAHT PRENS SELMAN VERDİ
-www.brtk.net-
MAY’DEN BREXİT ATAMALARI... İNGİLTERE BAŞBAKANI MAY İSTİFA EDEN 4 BAKANDAN 2’SİNİN YERİNE YENİ İSİMLER ATADI
-www.brtk.net-
YEMEN AÇLIKLA MÜCADELE EDİYOR... BM, YEMEN'DE 18 MİLYON KİŞİNİN AÇLIK TEHDİDİ İLE KARŞI KARŞIYA OLDUĞUNU AÇIKLADI.
-www.brtk.net-

Özersay’dan açıklama

Salı 21 Nisan 2015

Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay basın toplantısı düzenleyerek seçim süreci ve sonrasını Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nda değerlendirdi.

Siyasi anlamda hayatının ilk seçimini geçirdiğini ifade eden Özersay, en önemli rakibinin “acaba kazanma ihtimali var mı” sorusunun olduğunu söyledi. Özersay, “birkaç gün daha olsaydı belki sonuç daha da farklı olurdu” derken önemli bir başarı elde edildiğini kaydetti.

Kudret Özersay, tamamen bağımsız bir adayın da kazanabileceğini ispatladıklarını ifade ederek, toplumun özgüvenini yitirmeye başladığı bir ortamda ihtiyaç olan toplumsal başarıyı sağladıklarını belirtti.

“Demek ki isteyince, inanınca, çalışınca başarılı olunabiliniyor” diyen Özersay, “bize verilen oylar tepki oyu değildir. Bize verilen oylar bir vizyona verilen oylardır” dedi.

Özersay, hayatı boyunca ideolojilere de siyasi partilere de karşı olmadığını ifade ederek, sarsıntılı zor dönemlerden geçen toplumların ortak paydalarda birleşebileceğine inandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı’nın partilerüstü kalması gerektiğini vurgulayan Kudret Özersay, “bu kadar zamandır bunu anlamayan, anlamak istemeyen varsa, anlatmış olduk” dedi.

Özersay, ideolojik temelde insanları ayrıştıran, kamplara bölen olmadıklarını anlaratarak, ikilikler üzerinden bölen değil, partilerüstü birisine ihtiyaç olduğuna işaret ettiklerini söyledi.

Kudret Özersay, “bazı kesimler bunu anlamadı, anlamak istemedi. Bazen de ayıp ettiler” dedi.

Özersay, zaman zaman görüş ve söylemleri ile analizlerinin kopyalandığına işaret ederek, “aldığımız sonuç mevcut partiler içinde temiz siyaseti savunan çok sayıda insan olduğunu gösterdi” şeklinde konuştu.

Aldığı oy oranı içinde sadece partisi olmayanların değil, partili olup da temiz siyaseti savunan çok sayıda kişinin de oyu bulunduğunu ifade eden Özersay, “mevcut partiler bu ülkeyi bu halleriyle bir yere götüremeyeceklerini umarım artık anlarlar” ifadesini kullandı.

Kudret Özersay, “seçime katılım maalesef çok düşük olmuştur. Biz bu seçime katılmamış olsaydık daha da çok düşük olurdu. Umarım ikinci turda bu oran daha da düşmez” dedi.

Düşük katılımlı bir ikinci turun seçilecek cumhurbaşkanının gücüne etki edeceğini belirten Özersay, cumhurbaşkanının siyasi meşruluğunun sorgulanmasının topluma fayda getirmeyeceğini söyledi.

Kudret Özersay, en çok merak edilen soruları ise “ne dediysem bütün sözlerimin arkasındayım” diyerek yanıtladı.

Önceden dile getirdiği üzere, siyasi parti kurmayacağını, başka birisinden gelecek müzakerecilik görevini kabul etmeyeceğini ve oy yönlendirmesi yapmayacağını vurgulayan Özersay, ikinci turda yarışacak iki adaya görüşme randevusunu “pazarlık yaptı” imajı yaratmamak adına basın toplantısı sonrasına verdiğini anlattı.

Özersay, iki adayla yapacağı görüşmeden sonra da görüşlerinin değişmeyeceğinin altını çizdi.

Kudret Özersay, “aldığım oylar cebimde değil, çıkarıp birisine vermeyeceğim. Propaganda yaparken “siz seçin” dedik. Özersay’a oy verin bile demedim. Şimdi başkasına oy verin nasıl derim” diye sordu.
Özersay, Pazar günkü seçimde sandığa gidip vizyonuna uygun bir adaya oy vereceğini söyledi. Kudret Özersay, “bu benim hayatımda katıldığım ilk seçimdi. Ama son seçim olmayacak” dedi.

Propaganda sürecinde yükselişe geçtikleri dönemde karalama kampanyasıyla karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Özersay, “bunu yapanlar aslında kendi toplumuna güvenemeyenlerdir. Güvenmeyi beceremeyenlerdir. Ama biz güvendik ve güvenmeye de devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Özersay, özellikle anketler üzerinden manipülasyon yapıldığını da belirterek, bazı medya mensuplarının da buna çanak tuttuğunu söyledi. Kudret Özersay seçim harcamalarını da açıkladı. Kampanya boyunca 274 bin Türk Lirası harcadıklarını ifade eden Özersay, bağışlarla sağlanan paranın kalanını Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlayacağını söyledi.

Kudret Özersay, seçim harcamalarına ilişkin detaylı gelir-gider harcama tablosunu en erken bir zamanda açıklayacağını da kaydetti.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 22/11° 20/10°
  Girne 22/10° 19/10°
  Mağusa 23/14° 21/13°
  İskele 28/18° 26/19°
  Güzelyurt 23/10° 20/8°
  Lefke 22/9° 20/8°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,3412
  5,3508
  0%
  6,0565
  6,0674
  0%
  6,8265
  6,8620