Son Haberler
23 NİSAN KUTLAMALARI…23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TÖREN VE ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR
-www.brtk.net-
23 NİSAN KUTLAMALARI… KONUK EKİPLER CUMHURBAŞKANI AKINCI VE BÜYÜKELÇİ BAŞÇERİ’Yİ ZİYARET ETTİ
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAN ÇOCUKLARA ARMAĞAN... CUMHURBAŞKANLIĞI, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NDA ÇOCUKLARA “HAKLARIMI BİLİYORUM” ADLI ÇOCUK KİTABINI ARMAĞAN EDİYOR.
-www.brtk.net-
MECLİS ÇALIŞMALARI… MALİYE BAKANI DENKTAŞ, MECLİS GENEL KURULU TOPLANTISINDA KENDİSİNE YÖNELİK İDDİALARA YANIT VERDİ
-www.brtk.net-
MECLİS ÇALIŞMALARI… DENKTAŞ: ALNIM AÇIKTIR, HER TÜRLÜ ORTAMDA BU İDDİALARI YANITLAMAYA HAZIRIM
-www.brtk.net-
MECLİS ÇALIŞMALARI...CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU BRTK’NIN 2019 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARINI GÖRÜŞEREK ONAYLADI.
-www.brtk.net-
TAK’DA 2 SAATLİK GREV… KTAMS VE KAMU-İŞ TAK ÇALIŞANLARININ MECLİS GENEL KURULU’NDAKİ GÖREVLERİ ESNASINDA YAŞADIKLARI SORUNLARA KARŞI, TAK’TA 2 SAATLİK UYARI GREVİ YAPTI
-www.brtk.net-
TAŞKENT CİNAYETİ… POLİS TAŞKENT YOLUNDA ÖLÜ BULUNAN GENCİN İSMİNİ WALSHAK AUGUSTİNE NGOK OLARAK AÇIKLADI
-www.brtk.net-
TAŞKENT CİNAYETİ… WALSHAK’IN ÖLDÜRÜLMESİ OLAYIYLA İLGİLİ 12 KİŞİ TUTUKLANDI
-www.brtk.net-
ÇELER’DEN İŞ KADINLARINA ZİYARET... ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELER, İŞ KADINLARI DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ
-www.brtk.net-
1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI... İŞ KADINLARI DERNEĞİ, 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI’NDA ÜYE İŞYERLERİNİN TAM GÜN KAPALI OLACAĞINI DUYURDU.
-www.brtk.net-
1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI... ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELER: 1 MAYIS SADECE RESMİ TATİL DEĞİL, KUTLANMASI GEREKEN BİR BAYRAMDIR
-www.brtk.net-
SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN DUYURU... SAĞLIK BAKANLIĞI ASYA, HEDİYEM, KÖSEDAĞ VE AYSU DAMACANA SU FİRMALARININ ÜRETİMLERİNİ BİR SÜRELİĞİNE DURDURARAK, SÖZ KONUSU FİRMALARIN SU ÖRENKLERİNE YAPILAN ANALİZLERDE BROMAT DEĞERLERİNİN YÜKSEK ÇIKTIĞI BELİRTİLDİ. HALKA SÖZ KONUSU SULARI TÜKETMEMELERİ ÇAĞRISINDA BULUNULDU.
-www.brtk.net-
LEFKOŞA’DA YANGIN… ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE REMADE RECYCLİNG CYPRUS LTD’İN FIRIN ODASINDA YANGIN ÇIKTI
-www.brtk.net-
TEL-SEN’İN EYLEMİ… ÖZELLEŞTİRME VE TELEKOMÜNİKASYON DAİRESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA KARŞI ÇIKAN TEL-SEN GÜZELYURT’TA EYLEM YAPTI
-www.brtk.net-
İPEK KOZASI FESTİVALİ... 14. KIBRIS İPEK KOZASI FESTİVALİ, 4-5 MAYIS’TA BEYLERBEYİ’NDE YAPILACAK
-www.brtk.net-
SANAT BULUŞMASI... GAZİMAĞUSA GELİŞİM AKADEMİSİ’NİN “SANAT BULUŞMASI VE ATÖLYE BAYRAMI” BAŞLADI. 19 SANATÇININ KATILDIĞI ATÖLYE ÇALIŞMLARININ SERGİSİ 26 NİSAN’DA YAPILACAK
-www.brtk.net-
SRİ LANKA’DAKİ SALDIRI… KİLİSE VE OTELLERİ HEDEF ALAN TERÖR SALDIRILARINDA HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 290’A YÜKSELDİ
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Özersay’dan açıklama

Salı 21 Nisan 2015

Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay basın toplantısı düzenleyerek seçim süreci ve sonrasını Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nda değerlendirdi.

Siyasi anlamda hayatının ilk seçimini geçirdiğini ifade eden Özersay, en önemli rakibinin “acaba kazanma ihtimali var mı” sorusunun olduğunu söyledi. Özersay, “birkaç gün daha olsaydı belki sonuç daha da farklı olurdu” derken önemli bir başarı elde edildiğini kaydetti.

Kudret Özersay, tamamen bağımsız bir adayın da kazanabileceğini ispatladıklarını ifade ederek, toplumun özgüvenini yitirmeye başladığı bir ortamda ihtiyaç olan toplumsal başarıyı sağladıklarını belirtti.

“Demek ki isteyince, inanınca, çalışınca başarılı olunabiliniyor” diyen Özersay, “bize verilen oylar tepki oyu değildir. Bize verilen oylar bir vizyona verilen oylardır” dedi.

Özersay, hayatı boyunca ideolojilere de siyasi partilere de karşı olmadığını ifade ederek, sarsıntılı zor dönemlerden geçen toplumların ortak paydalarda birleşebileceğine inandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı’nın partilerüstü kalması gerektiğini vurgulayan Kudret Özersay, “bu kadar zamandır bunu anlamayan, anlamak istemeyen varsa, anlatmış olduk” dedi.

Özersay, ideolojik temelde insanları ayrıştıran, kamplara bölen olmadıklarını anlaratarak, ikilikler üzerinden bölen değil, partilerüstü birisine ihtiyaç olduğuna işaret ettiklerini söyledi.

Kudret Özersay, “bazı kesimler bunu anlamadı, anlamak istemedi. Bazen de ayıp ettiler” dedi.

Özersay, zaman zaman görüş ve söylemleri ile analizlerinin kopyalandığına işaret ederek, “aldığımız sonuç mevcut partiler içinde temiz siyaseti savunan çok sayıda insan olduğunu gösterdi” şeklinde konuştu.

Aldığı oy oranı içinde sadece partisi olmayanların değil, partili olup da temiz siyaseti savunan çok sayıda kişinin de oyu bulunduğunu ifade eden Özersay, “mevcut partiler bu ülkeyi bu halleriyle bir yere götüremeyeceklerini umarım artık anlarlar” ifadesini kullandı.

Kudret Özersay, “seçime katılım maalesef çok düşük olmuştur. Biz bu seçime katılmamış olsaydık daha da çok düşük olurdu. Umarım ikinci turda bu oran daha da düşmez” dedi.

Düşük katılımlı bir ikinci turun seçilecek cumhurbaşkanının gücüne etki edeceğini belirten Özersay, cumhurbaşkanının siyasi meşruluğunun sorgulanmasının topluma fayda getirmeyeceğini söyledi.

Kudret Özersay, en çok merak edilen soruları ise “ne dediysem bütün sözlerimin arkasındayım” diyerek yanıtladı.

Önceden dile getirdiği üzere, siyasi parti kurmayacağını, başka birisinden gelecek müzakerecilik görevini kabul etmeyeceğini ve oy yönlendirmesi yapmayacağını vurgulayan Özersay, ikinci turda yarışacak iki adaya görüşme randevusunu “pazarlık yaptı” imajı yaratmamak adına basın toplantısı sonrasına verdiğini anlattı.

Özersay, iki adayla yapacağı görüşmeden sonra da görüşlerinin değişmeyeceğinin altını çizdi.

Kudret Özersay, “aldığım oylar cebimde değil, çıkarıp birisine vermeyeceğim. Propaganda yaparken “siz seçin” dedik. Özersay’a oy verin bile demedim. Şimdi başkasına oy verin nasıl derim” diye sordu.
Özersay, Pazar günkü seçimde sandığa gidip vizyonuna uygun bir adaya oy vereceğini söyledi. Kudret Özersay, “bu benim hayatımda katıldığım ilk seçimdi. Ama son seçim olmayacak” dedi.

Propaganda sürecinde yükselişe geçtikleri dönemde karalama kampanyasıyla karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Özersay, “bunu yapanlar aslında kendi toplumuna güvenemeyenlerdir. Güvenmeyi beceremeyenlerdir. Ama biz güvendik ve güvenmeye de devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Özersay, özellikle anketler üzerinden manipülasyon yapıldığını da belirterek, bazı medya mensuplarının da buna çanak tuttuğunu söyledi. Kudret Özersay seçim harcamalarını da açıkladı. Kampanya boyunca 274 bin Türk Lirası harcadıklarını ifade eden Özersay, bağışlarla sağlanan paranın kalanını Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlayacağını söyledi.

Kudret Özersay, seçim harcamalarına ilişkin detaylı gelir-gider harcama tablosunu en erken bir zamanda açıklayacağını da kaydetti.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 19/10° 20/10°
  Girne 18/8° 20/7°
  Mağusa 20/9° 20/9°
  İskele 19/10° 20/11°
  Güzelyurt 19/10° 20/7°
  Lefke 18/10° 19/6°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,2600
  5,2695
  0%
  6,0206
  6,0314
  0%
  6,6558
  6,6905