Son Haberler
DERİNYA VE APLIÇ KAPILARI AÇILDI... DERİNYA VE APLIÇ KAPILARI KARŞILIKLI OLARAK GEÇİŞLERE BAŞLADI
-www.brtk.net-
DERİNYA VE APLIÇ KAPILARI AÇILDI... CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ BARIŞ BURCU: ÜÇBUÇUK YILLIK ÇALIŞMA BUGÜN ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜ. BÖLGE HALKINA HAYIRLI OLSUN
-www.brtk.net-
DERİNYA VE APLIÇ KAPILARI AÇILDI... CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ BURCU: İNŞALLAH KAPILARA İHTİYAÇ DUYMAYACAĞIMIZ BİR ÇÖZÜME ULAŞMAMIZI DİLERİM
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI’NIN BASIN KONFERANSI... CUMHURBAŞKANI AKINCI, KIBRIS SORUNUYLA İLGİLİ SAAT 19.30’DA BASIN KONFERANSI DÜZENLEYECEK. CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAKİ KONFERANS BRT1 VE BRT2’DEN CANLI VERİLECEK.
-www.brtk.net-
MECLİS ÇALIŞMALARI... MECLİS GENEL KURULU TOPLANDI. GÜNDEMDE GENEL TARIM SİGORTASI FONU’NUN 2017 VE 2018 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARILARI VAR
-www.brtk.net-
BÜTÇE MARATONU... MECLİS EKONOMİ MALİYE BÜTÇE VE PLAN KOMİTESİ, 2019 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI’NI YARIN GÖRÜŞMEYE BAŞLIYOR.
-www.brtk.net-
KTAMS’TAN AÇIKLAMA... KTAMS BAŞKANI BENGİHAN: EMEKLİLİK HESAPLAMASINDAKİ DEĞİŞİKLİK MECLİS’TE İVEDİ GÖRÜŞÜLSÜN
-www.brtk.net-
HAFTALIK TRAFİK BİLANÇOSU... 6 BİN 201 ARAÇ KONTROL EDİLDİ, 726 SÜRÜCÜYE CEZA KESİLDİ.ÜLKE GENELİNDE 65 TRAFİK KAZASI MEYDANA GELDİ, 17 KİŞİ YARALANDI
-www.brtk.net-
“GENÇLİĞİN SESİ OLACAĞIZ”... İNGİLTERE’DEKİ KIBRISLI TÜRK GENÇLERİ, "KIBRIS TÜRK GENÇLİK BİRLİĞİ - İNGİLTERE"ADI ALTINDA YENİ BİR ÖRGÜTLENMEYE GİTTİ
-www.brtk.net-
HIZ TESPİT KAMERASI... GAZİMAĞUSA-LEFKOŞA ESKİ YOLUNDA GÜVERCİNLİK KAVŞAĞINA GELMEDEN YENİ MONTE EDİLEN HIZ TESPİT KAMERASI DEVREYE GİRDİ
-www.brtk.net-
YARDIM KONSERİ... CONCERTS WİTHOUT BORDERS, BELLAPAİS MANASTIRINDA, SOS ÇOCUK KÖYÜ YARARINA KONSER DÜZENLEDİ
-www.brtk.net-
YOL UYARISI... KKTC’NİN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA PROVASI NEDENİYLE YARIN GAZİMAĞUSA’DA FAZIL POLAT PAŞA BULVARI SAAT 08.00’DEN İTİBAREN TRAFİĞE KAPATILACAK
-www.brtk.net-
MARATON’UN ÖDÜL TÖRENİ BUGÜN... LEFKOŞA TURKCELL’LE KOŞUYOR MARATONU YAPILDI. MARATON KOŞUSU ÖDÜL TÖRENİ BUGÜN BANDABULİYA’DA SAAT 19.00’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK
-www.brtk.net-

Muratağa’da “Köylerimizde Çiçek Açıyor” etkinliği

Pazar 21 Ekim 2018

Mormenekşe Kadınlar Birliği’nin “Köylerimizde Çiçek Açıyor” projesi kapsamında,Muratağa,Atlılar ve Sandallar Şehitlerini Yaşatma Derneği ile Şehitler Muhtarlığı işbirliğinde bugün, Muratağa köy meydanında şenlik düzenlendi.

Etkinlikte halk dansları gösterisi,canlı müzik performanslarının yanısıra çeşitli yöresel lezzetlerin satışının yapıldığı standlar da kuruldu. Etkinlikte ayrıca nostalji köy sergisi de sergilendi..

Etkinliğe Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay,Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre,Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu çok sayıda yetkili Belediye başkanları,muhtarlar be yöre halkı katıldı..

Etkinliğin açılışı geleceğin büyükleri çocuklar tarafından yapıldı ardından 1974 öncesi İlkokul olan ve şimdilerde Muratağa Atlılar ve Sandalları Yaşatma Derneğine çocuklar tarafından çelenk bırakıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Etkinlikte daha sonra etkinliğin oluşumunu sağlayan yetkililer duygularını dile getirdi..

Mormenekşe Kadınlar Birliği Başkanı Erşen Ummanel birliğin bugüne kadar pek çok projeye imza attığını, bunun devamı için yetkililerden gerekli desteği de beklediklerini belirtti ve böylesi anlamlı bir etkinliğin oluşumuna katkı koyanlara teşekkürlerini sundu.

Atlılar Muratağa Sandallar Şehitlerini Yaşatma Derneği başkanı Ahmet Aşır da, bu köylerin daima var oluş mücadelesi acı ve gözyaşı ile hatırlamadığını söyleyerek, etkinlik sayesinde bu köylerle ilgili kötü düşüncelerin son bulmasını istedi ve köyün en büyük eksikliği olan çocuk parkı için destek istedi..

Şehitler muhtarı Olsan Karabardak da , bu köylerin acılı bir tarihe sahip olduğunu anımsatarak, verilen uğraşlar sonunda bu köylerin küllerinden yeniden doğduğunu ifade etti.

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar da yıllardır kültür ve sanat alanında unutulan bu köylerin şimdilerde böylesi bir etkinlikle hatırlanmasının mutluluk verici olduğunu belirterek,bunun bu köyler açısından öneminin büyük olduğunu söyledi..

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre de, geçmişin unutulmamasını ama gelecekten de umudun kesilmemesini isteyerek , şehitlerin asla unutulmamasını temenni etti ve Anavatan’a dört elle sarılmak gerektiğini ifade etti..

Gün boyu sürecek olan etkinlik Yeniboğaziçi Belediye halk dansları ekibinin folklor gösterisiyle devam etti..

Etkinlik kapsamında öğleden sonra ise ülkemiz sanatçılarından Ayşe Güler Akın ve Kurultay Akbayır konseri yer alacak ayrıca Arif Edizer ve Orkestrası sahne alacak.

BRT

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 30/15° 27/15°
  Girne 28/15° 26/16°
  Mağusa 28/17° 28/17°
  İskele 28/18° 26/19°
  Güzelyurt 18/-1° 16/0°
  Lefke 29/14° 27/12°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,4764
  5,4862
  0%
  6,1672
  6,1783
  0%
  7,0305
  7,0671