Son Haberler
23 NİSAN COŞKUSU... 21. ULUSLARARASI 23 NİSAN ÇOCUK FESTİVALİ’NE KATILAN ÇOCUKLAR KUĞULU PARK’TAN CUMHURBAŞKANLIĞINA ARDINDAN İSE MECLİS’E YÜRÜDÜ
-www.brtk.net-
23 NİSAN COŞKUSU... CUMHURBAŞKANI AKINCI KORTEJDEKİ ÇOCUKLARA SESLENDİ; DAHA GÜZEL, BARIŞ VE HUZUR İÇERİSİNDE BİR ADA VE DÜNYA YARATILMASI İÇİN BÜYÜKLERİN OMUZLARINDA ÇOK BÜYÜK SORUMLULUK VAR. SİZE DAHA GÜZEL BİR GELECEĞİ BIRAKABİLMEMİZ LAZIM.
-www.brtk.net-
23 NİSAN COŞKUSU... 21’İNCİ ULUSLARARASI 23 NİSAN ÇOCUK FESTİVALİ’NİN AÇILIŞI MECLİS ÖNÜNDE DÜZENLENEN TÖRENLE BAŞLADI. MECLİS BAŞKANI ULUÇAY İLE MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI ÖZYİĞİT’İN DE KATILDIĞI AÇILIŞTA “BÜTÜN ÇOCUKLAR KARDEŞTİR” SLOGANIYLA GÖKYÜZÜNE BALONLAR VE GÜVERCİNLER UÇURTULDU
-www.brtk.net-
23 NİSAN COŞKUSU... 23 NİSAN ÇOCUK FESTIVALİ’NE KATILAN ÇOCUKLAR CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU’NU ZİYARET ETTİ. MECLİS BAŞKANININ MAKAMINA OTURAN ŞEHİT TUNCER İLKOKULU ÖĞRENCİSİ ELİF BARAN, EĞİTİM VE ÇEVRE KONULARINDA ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ.
-www.brtk.net-
23 NİSAN COŞKUSU... TÜRKİYE, FİNLANDİYA, LİTVANYA, MAKEDONYA, POLONYA VE RUSYA’DAN GELEN KONUK ÇOCUKLAR , MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI ÖZYİĞİT, MECLİS BAŞKANI ULUÇAY VE BAŞBAKAN ERHÜRMAN’I ZİYARET ETTİ.
-www.brtk.net-
TURİZM ŞÖLENİ’NE HAVA KOŞULLARI ENGELİ... YARIN GAZİMAĞUSA’DA NAMIK KEMAL MEYDANI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK TURİZM ŞÖLENİ 27 NİSAN CUMARTESİ GÜNÜNE ERTELENDİ
-www.brtk.net-
TURİZM ŞÖLENİ’NE HAVA KOŞULLARI ENGELİ... 21 NİSAN PAZAR GÜNÜ GİRNE’DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK TURİZM ŞÖLENİ HAVA MUHALEFETİ DOLAYISIYLA 28 NİSAN CUMARTESİ GÜNÜNE ERTELENDİ
-www.brtk.net-
BAY-SEN GENEL KURULU... BAY-SEN’İN OLAĞAN GENEL KURULU DÜN YAPILDI. GENEL KURUL’DA YAPILAN SEÇİMDE BAŞKANLIĞA İBRAHİM KANAT SEÇİLDİ
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Muratağa’da “Köylerimizde Çiçek Açıyor” etkinliği

Pazar 21 Ekim 2018

Mormenekşe Kadınlar Birliği’nin “Köylerimizde Çiçek Açıyor” projesi kapsamında,Muratağa,Atlılar ve Sandallar Şehitlerini Yaşatma Derneği ile Şehitler Muhtarlığı işbirliğinde bugün, Muratağa köy meydanında şenlik düzenlendi.

Etkinlikte halk dansları gösterisi,canlı müzik performanslarının yanısıra çeşitli yöresel lezzetlerin satışının yapıldığı standlar da kuruldu. Etkinlikte ayrıca nostalji köy sergisi de sergilendi..

Etkinliğe Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay,Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre,Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu çok sayıda yetkili Belediye başkanları,muhtarlar be yöre halkı katıldı..

Etkinliğin açılışı geleceğin büyükleri çocuklar tarafından yapıldı ardından 1974 öncesi İlkokul olan ve şimdilerde Muratağa Atlılar ve Sandalları Yaşatma Derneğine çocuklar tarafından çelenk bırakıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Etkinlikte daha sonra etkinliğin oluşumunu sağlayan yetkililer duygularını dile getirdi..

Mormenekşe Kadınlar Birliği Başkanı Erşen Ummanel birliğin bugüne kadar pek çok projeye imza attığını, bunun devamı için yetkililerden gerekli desteği de beklediklerini belirtti ve böylesi anlamlı bir etkinliğin oluşumuna katkı koyanlara teşekkürlerini sundu.

Atlılar Muratağa Sandallar Şehitlerini Yaşatma Derneği başkanı Ahmet Aşır da, bu köylerin daima var oluş mücadelesi acı ve gözyaşı ile hatırlamadığını söyleyerek, etkinlik sayesinde bu köylerle ilgili kötü düşüncelerin son bulmasını istedi ve köyün en büyük eksikliği olan çocuk parkı için destek istedi..

Şehitler muhtarı Olsan Karabardak da , bu köylerin acılı bir tarihe sahip olduğunu anımsatarak, verilen uğraşlar sonunda bu köylerin küllerinden yeniden doğduğunu ifade etti.

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar da yıllardır kültür ve sanat alanında unutulan bu köylerin şimdilerde böylesi bir etkinlikle hatırlanmasının mutluluk verici olduğunu belirterek,bunun bu köyler açısından öneminin büyük olduğunu söyledi..

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre de, geçmişin unutulmamasını ama gelecekten de umudun kesilmemesini isteyerek , şehitlerin asla unutulmamasını temenni etti ve Anavatan’a dört elle sarılmak gerektiğini ifade etti..

Gün boyu sürecek olan etkinlik Yeniboğaziçi Belediye halk dansları ekibinin folklor gösterisiyle devam etti..

Etkinlik kapsamında öğleden sonra ise ülkemiz sanatçılarından Ayşe Güler Akın ve Kurultay Akbayır konseri yer alacak ayrıca Arif Edizer ve Orkestrası sahne alacak.

BRT

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 19/10° 20/10°
  Girne 18/8° 20/7°
  Mağusa 20/9° 20/9°
  İskele 19/10° 20/11°
  Güzelyurt 19/10° 20/7°
  Lefke 18/10° 19/6°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,2600
  5,2695
  0%
  6,0206
  6,0314
  0%
  6,6558
  6,6905