Son Haberler
LEFKOŞA’DA SAKİN 80 YAŞINDAKİ NURETTİN ERDEMİR, LAPTA’DA BİR OTELİN DENİZİNDE BOĞULARAK YAŞAMINI YİTİRDİ.
-www.brtk.net-
BM GENEL SEKRETERİNİN KIBRIS ÖZEL DANIŞMANI EİDE, TARAFLARIN HALA İKİ TOPLUMLU, İKİ KESİMLİ FEDERASYON ÇÖZÜMÜNE BAĞLI OLUP OLMADIKLARINDAN EMİN OLMADIĞINI SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
BM GENEL SEKRETERİNİN KIBRIS ÖZEL DANIŞMANI EİDE, LİDERLERLE GÖRÜŞMEK AMACIYLA YARIN KIBRIS’A GELİYOR.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN YARDIMCISI VE MALİYE BAKANI SERDAR DENKTAŞ, KATHİMERİNİ GAZETESİ’NE DEMEÇ VERDİ. DENKTAŞ KIBRIS RUM TARAFI VE ULUSLAR ARASI TOPLUMU ŞAŞIRTACAK ÖNERİLERİ OLDUĞUNU, UYGUN ZAMAN GELDİĞİNDE BUNLARI AÇIKLAYACAKLARINI SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
TURİZM VE ÇEVRE BAKANI ATAOĞLU, KUZEY KIBRIS’TA SADECE YAZ DEĞİL KIŞ DÖNEMİNDE DE TURİZM YAPILABİLECEĞİNİ BU YÜZDEN YAZ DÖNEMİNDE DE TANITIM ETKİNLİKLERİNİ SÜRDÜRDÜKLERİNİ SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
YUKARI DİKMEN'DE BUGÜN ÇIKAN VE YAKLAŞIK 1 SAAT İÇİNDE KONTROL ALTINA ALINAN YANGINDA, AHŞAP BİR BAHÇE EVİ KISMEN, YAKLAŞIK 10 DÖNÜM ARAZİ İÇERİSİNDEKİ KURU OTLAR YANDI.
-www.brtk.net-
POLİS BASIN SUBAYLIĞI, GİRNE CİKLOS MEVKİSİNİ KULLANAN SÜRÜCÜLERİ UYARDI.
-www.brtk.net-
SAĞLIK TURİZMİ KONSEYİ BAŞKANI AHMET SAVAŞAN KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİNİN REFAHI İÇİN DAHA FAZLA ÇALIŞMAK GEREKTİĞİNİ VURGULADI.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Misyonumuz

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kamu yayıncılığı yapan tek yayın kuruluşu olan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu, varoluş mücadelesinin verildiği yıllardan beri Kıbrıslı Türkler’in sesi olmayı misyon edinmiştir.

Kıbrıslı Türkler’in beklentileri doğrultusunda objektif, demokratik ve üretken yayıncılık yapmayı ilke edinmiş olan BRTK, halkından aldığı destekle teknik gelişimini sürdürerek çağdaş yayıncılıktaki haklı yerini almaktadır.

Ortadoğu ve Avrupa’ya ulaşan radyo ve televizyon yayınları ile tarihten gelen varoluş misyonunun yanı sıra çağdaş yayıncılığın gereklerini de yerine getiren Kurum, tarafsız yayınlar yapmaya özen göstermektedir.

Kıbrıs Türkü’nün hassasiyetleri, sürekli gelişim, güvenilirlik, sosyal gelişim ve etik yayıncılık BRTK’nın misyonuna yön veren ilkelerdir.

BRTK, halktan aldığı sürekli geribildirimlerin yanı sıra sosyal sorumluluk bilincinin artırılmasına yönelik yürütülen projelere de önem vermektedir. Yaşamsal olgular ve toplumsal plan ve projelere gösterdiğimiz kurumsal duyarlılık, destek sunduğumuz projelerde somut olarak görülmektedir.

Kamu yayıncılığında toplumun her kesimine hitap etmek, habercilikte öncü olmak, yalnızca siyasi değil kültürel, sanatsal gelişmeler ve spor haberlerine de yer vermek BRTK’nın öncelikleri olarak yer almaktadır.

reklam-banner1
BRT'DEN HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • DÖVİZ KURLARI

  0%
  3,5304
  3,5368
  0%
  4,0612
  4,0685
  0%
  4,5745
  4,5983
 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 37/25° 36/22°
  Girne 34/25° 34/21°
  Mağusa 34/25° 33/23°
  İskele 36/24° 34/24°
  Güzelyurt 33/25° 33/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166