Son Haberler
CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU ANT İÇME GÖREVİYLE TOPLANDI. 50 MİLLETVEKİLİ ANT İÇEREK GÖREVE BAŞLADI
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANLIĞI: CUMHURBAŞKANI’NIN GİRİŞİMLERİNE RAĞMEN GAZETENİN BALKONUNA, MECLİS’İN ÇATISINA ÇIKILABİLMESİ VAHİM OLAYLARIN GÖSTERGESİ. GÜVENLİK ETKİLİ OLMALI
-www.brtk.net-
CTP GENEL BAŞKANI ARHÜRMAN: YAŞANAN GÜVENLİK ZAFİYETİNİ, ŞİDDET EYLEMLERİNİ VE LİNÇ GİRİŞİMLERİNİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL. BU GERGİNLİK HİÇBİRİMİZE BİR ŞEY KAZANDIRMAZ
-www.brtk.net-
CTP, HP, TDP VE DP GENEL BAŞKANLARI HALKIN PARTİSİ GENEL MERKEZİNDE DÜN BİR ARAYA GELDİ
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI AKINCI, HÜKÜMET KURMA ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE BUGÜN SİYASİ PARTİLERLE GÖRÜŞECEK
-www.brtk.net-
NOBEL EDEBİYAT ÖDÜLÜ’NE İKİ KEZ ADAY GÖSTERİLEN UZAY ŞAİRİ OSMAN TÜRKAY ,ÖLÜMÜNÜN 17'NCİ YILDÖNÜMÜNDE, OZANKÖY MEYDANINDAKİ ANITI ÖNÜNDE DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI
-www.brtk.net-
KANTARA KIŞ KAMPLARI, 1–13 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA 4 DÖNEM OLARAK GERÇEKLEŞECEK
-www.brtk.net-

Meslek Okulları’na Yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri’nin ikincisi düzenleniyor

Perşembe 7 Aralık 2017

Avrupa Komisyonu, 2017 Avrupa Mesleki Beceriler Haftası kapsamında, Kıbrıs Türk toplumunda faaliyet gösteren tüm meslek okullarında bu yıl yeniden bir dizi iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimine destek verecektir. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği ve Mesleki Teknik Öğretim Dairesi işbirliğiyle düzenlenen ve Aralık-Ocak ayı boyunca devam edecek olan eğitimler, 11 Aralık 2017 Pazartesi günü Karpaz Meslek Lisesi’nde başlamıştır.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Iş Güvenliği ve Sağlığı konulu eğitimlere meslek liselerinden ve Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Çıraklık Okulu’ndan 800’ün üzerinde öğrenci katılacaktır. Eğitim, işyerlerinde sağlık ve güvenliğin önemi, özel örneklerle iş yerlerinde sağlık ve güvenliğin nasıl elde edilebileceği, sağlık ve güvenlik kuralları, çeşitli AB ülkelerinden uygulama örnekleri ve AB’nin neden çalışmak için en güvenli yerlerden biri olduğuna dair bilgiler içermektedir. Katılan öğrencilerin sertifika alacağı eğitimler, öğrencilerin eğitim ve beceri seviyeleri göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Eğitimlerin sonunda yapılacak olan yarışmaya, eğitimleri tamamlayan tüm öğrenciler davet edilecektir. Kısa bir sınav şeklinde gerçekleşecek olan yarışmada tüm sorulara doğru yanıt veren üç şanslı öğrenciye, kişisel sağlık ve güvenlik paketi hediye edilecektir.

Geçen sene, 12 meslek okulunun tamamında ve Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Çıraklık Okulu’nda yapılan eğitimlere 717 son sınıf öğrencisi katılarak sertifikalarını almış bulunmaktadırlar. İş sağlığı ve güvenliği, asgari sayıda düzenleme ve azami sayıda riski kapsayan sağlam bir yasal çerçeve ile AB’nin en etkili olduğu alanlardan birisidir. Avrupa Komisyonu ayrıca bilgi dağıtımı, rehberlik hizmeti sunma ve sağlıklı çalışma ortamlarının teşvik edilmesi için Avrupa İş Güvenliği ve Sağlığı Ajansı ve Avrupa Yaşam ve İş Koşullarını İyileştirme Vakfı ile birlikte hareket etmektedir.

Mesleki eğitim fırsatları, insanları ilgi çekici ve zorlayıcı kariyerlere hazırlamanın yanı sıra onların toplum hayatına aktif bir biçimde katılmasını da sağlamaktadır. Mesleki eğitim ve öğrenim, tüm yaş gruplarından insanlar için arzu edilen bir seçenektir ve insanları tüm dünyadaki işler için hazırlamaktadır. Kaliteli eğitim, öğrencilerin yaratıcı ve yenilikçi potansiyellerini geliştirir.

Yaşam boyunca becerilerin geliştirilmesi ve yeni becerilerin kazanılması, daha iyi iş fırsatlarının yakalanması ve topluma daha iyi bir biçimde entegre olmanın anahtarıdır. Yaşam boyu öğrenme, toplumsal içermeyi, çeşitliliği ve aktif yurttaşlığı geliştirir.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 20/11° 22/11°
  Girne 19/11° 20/11°
  Mağusa 21/14° 21/14°
  İskele 20/14° 21/14°
  Güzelyurt 22/11° 22/12°
  Lefke 20/11° 21/11°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  3,8098
  3,8167
  0%
  4,6647
  4,6731
  0%
  5,2838
  5,3113