Son Haberler
BAKANLAR KURULU... BAŞBAKAN ERHÜRMAN BAŞKANLIĞINDA TOPLANAN BAKANLAR KURULU TOPLANTISI SONA ERDİ
-www.brtk.net-
BAKANLAR KURULU... BAKANLAR KURULU BUGÜNKÜ TOPLANTISINDA BİRÇOK ÖNEMLİ KARARA İMZA ATTI. TOPLANTIDA ÜRETİLEN KARARLARI, HÜKÜMET SÖZCÜSÜ, BAŞBAKAN YARDIMCISI, DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
HAFTALIK OLAĞAN GÖRÜŞME... CUMHURBAŞKANI AKINCI İLE BAŞBAKAN ERHÜRMAN, HAFTALIK OLAĞAN GÖRÜŞMELERİ ÇERÇEVESİNDE BİR ARAYA GELDİ.
-www.brtk.net-
HAFTALIK OLAĞAN GÖRÜŞME... BAŞBAKAN ERHÜRMAN: CUMHURBAŞKANI AKINCI, RUM LİDER İLE YAPTIĞI GÖRÜŞME İLE İLGİLİ BİLGİ NOTLARINI AKTARDI
-www.brtk.net-
HAFTALIK OLAĞAN GÖRÜŞME... ERHÜRMAN: CUMHURBAŞKANI İLE YEREL SEÇİM KONUSUNU DA GÖRÜŞTÜK. YSK’DAN GÖRÜŞ ALDIKTAN SONRA MECLİSTE YAPACAĞIMIZ YASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE MUHTEMELEN 24 HAZİRAN’A DÖNERİZ
-www.brtk.net-
MÜŞAVİRLİK KONUSU... ERHÜRMAN: YASA SALI GÜNÜ MECLİSİN GÜNDEMİNE GELECEK. SAVCIDAN GÖRÜŞ ALDIK. YASANIN GENELİNE YÖNELİK AYKIRILIK YOK
-www.brtk.net-
AVRUPA’DA TEMSİLİYET... CUMHURBAŞKANI AKINCI, AKPA İLE AP TOPLANTILARINA KATILACAK MİLLETVEKİLLERİ İLE GÖRÜŞTÜ.
-www.brtk.net-
NAMİ ANKARA’YA GİDİYOR... EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI NAMİ, TEMASLARDA BULUNMAK ÜZERE ANKARA’YA GİDİYOR.
-www.brtk.net-
ÇAVUŞOĞLU KKTC’YE GELİYOR... TC DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU YARIN KKTC’DE RESMİ TEMASLAR YAPACAK. ÇAVUŞOĞLU CUMHURBAŞKANI AKINCI İLE GÖRÜŞECEK ARDINDAN CUMHURİYET MECLİSİ’NDE TEMSİL EDİLEN SİYASİ PARTİLERİN GENEL BAŞKANLARI İLE ÇALIŞMA TOPLANTISINDA BİRARAYA GELECEK.
-www.brtk.net-
TARIM SEKTÖRÜ... TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI ŞAHALİ, TOPRAK ÜRÜNLERİ KURUMU’NDA 4 MİLYONLUK FAİZ DESTEKLİ ARPA HİBESİNİN 1 MİLYONUNUN KAYIP OLDUĞUNU BELİRTTİ.
-www.brtk.net-
23 NİSAN COŞKUSU... 23 NİSAN ŞENLİĞİ DOLAYISI İLE KKTC’YE GELEN KONUK HEYETLER İLE ÜLKE GENELİNDEKİ 26 OKULDAN ÖĞRENCİLER DEVLET VE HÜKÜMET YETKİLİLERİNİ ZİYARETLERDE BULUNDU
-www.brtk.net-
23 NİSAN COŞKUSU... ULUSLARARASI 23 NİSAN ÇOCUK FESTİVALİ ÇERÇEVESİNDE CUMHURİYET MECLİSİ ÖN BAHÇESİNDE TÖREN YAPILDI
-www.brtk.net-
23 NİSAN COŞKUSU... 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ İÇİN ÇEŞİTLİ ÜLKELERDEN GELEN ÇOCUKLAR DEVLET VE HÜKÜMET YETKİLİLERİNE ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİ.
-www.brtk.net-
ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET... MECLİS BAŞKAN YARDIMCISI TÖRE VE BAZI UBP MİLLETVEKİLLERİ, ŞEHİT AİLELERİ VE MALUL GAZİLER DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ
-www.brtk.net-
KARİYER GÜNLERİ... GAÜ KARİYER GÜNLERİ VE FUARI BUGÜN BAŞLADI
-www.brtk.net-
AKADEMİ-LAÜ PROTOKOLÜ İPTAL EDİLİYOR... ATATÜRK ÖĞRETMEN AKADEMİSİ YÖNETİM KURULU, LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜ İPTAL ETME KARARI ALDI. KARAR, TARAFLARIN İMZASIYLA RESMİLEŞECEK
-www.brtk.net-
YENİ TURİZM SEZONU... KIBRIS TÜRK OTELCİLER BİRLİĞİ, YENİ TURİZM SEZONUNUN AÇILIŞI NEDENİYLE DÜN GECE GİRNE DOME OTEL’DE RESEPSİYON VERDİ.
-www.brtk.net-
MÜŞAVİRLİK KONUSU... KAMU-SEN, ÜST KADEME YÖNETİCİLİĞİ YAPAN KAMU GÖREVLİLERİNİN ATANMASI DEĞİŞİKLİK YASA TASARISI’NA OLUMLU BAKMADIĞINI AÇIKLADI
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Meslek Okulları’na Yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri’nin ikincisi düzenleniyor

Perşembe 7 Aralık 2017

Avrupa Komisyonu, 2017 Avrupa Mesleki Beceriler Haftası kapsamında, Kıbrıs Türk toplumunda faaliyet gösteren tüm meslek okullarında bu yıl yeniden bir dizi iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimine destek verecektir. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği ve Mesleki Teknik Öğretim Dairesi işbirliğiyle düzenlenen ve Aralık-Ocak ayı boyunca devam edecek olan eğitimler, 11 Aralık 2017 Pazartesi günü Karpaz Meslek Lisesi’nde başlamıştır.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Iş Güvenliği ve Sağlığı konulu eğitimlere meslek liselerinden ve Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Çıraklık Okulu’ndan 800’ün üzerinde öğrenci katılacaktır. Eğitim, işyerlerinde sağlık ve güvenliğin önemi, özel örneklerle iş yerlerinde sağlık ve güvenliğin nasıl elde edilebileceği, sağlık ve güvenlik kuralları, çeşitli AB ülkelerinden uygulama örnekleri ve AB’nin neden çalışmak için en güvenli yerlerden biri olduğuna dair bilgiler içermektedir. Katılan öğrencilerin sertifika alacağı eğitimler, öğrencilerin eğitim ve beceri seviyeleri göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Eğitimlerin sonunda yapılacak olan yarışmaya, eğitimleri tamamlayan tüm öğrenciler davet edilecektir. Kısa bir sınav şeklinde gerçekleşecek olan yarışmada tüm sorulara doğru yanıt veren üç şanslı öğrenciye, kişisel sağlık ve güvenlik paketi hediye edilecektir.

Geçen sene, 12 meslek okulunun tamamında ve Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Çıraklık Okulu’nda yapılan eğitimlere 717 son sınıf öğrencisi katılarak sertifikalarını almış bulunmaktadırlar. İş sağlığı ve güvenliği, asgari sayıda düzenleme ve azami sayıda riski kapsayan sağlam bir yasal çerçeve ile AB’nin en etkili olduğu alanlardan birisidir. Avrupa Komisyonu ayrıca bilgi dağıtımı, rehberlik hizmeti sunma ve sağlıklı çalışma ortamlarının teşvik edilmesi için Avrupa İş Güvenliği ve Sağlığı Ajansı ve Avrupa Yaşam ve İş Koşullarını İyileştirme Vakfı ile birlikte hareket etmektedir.

Mesleki eğitim fırsatları, insanları ilgi çekici ve zorlayıcı kariyerlere hazırlamanın yanı sıra onların toplum hayatına aktif bir biçimde katılmasını da sağlamaktadır. Mesleki eğitim ve öğrenim, tüm yaş gruplarından insanlar için arzu edilen bir seçenektir ve insanları tüm dünyadaki işler için hazırlamaktadır. Kaliteli eğitim, öğrencilerin yaratıcı ve yenilikçi potansiyellerini geliştirir.

Yaşam boyunca becerilerin geliştirilmesi ve yeni becerilerin kazanılması, daha iyi iş fırsatlarının yakalanması ve topluma daha iyi bir biçimde entegre olmanın anahtarıdır. Yaşam boyu öğrenme, toplumsal içermeyi, çeşitliliği ve aktif yurttaşlığı geliştirir.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 20/11° 22/11°
  Girne 19/11° 20/11°
  Mağusa 21/14° 21/14°
  İskele 20/14° 21/14°
  Güzelyurt 22/11° 22/12°
  Lefke 20/11° 21/11°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  4,0964
  4,1038
  0%
  5,0665
  5,0756
  0%
  5,8192
  5,8495