Son Haberler
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, HÜKÜMET KURMA GÖREVİNİ VERMEK İÇİN MECLİSTE TEMSİL EDİLMEYE HAK KAZANAN SİYASİ PARTİ BAŞKANLARIYLA BUGÜN GÖRÜŞTÜ.
-www.brtk.net-
KOALİSYON ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE BUGÜN YENİDEN BİRARAYA GELEN 4 SİYASİ PARTİ BAŞKANI, CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI’NIN HÜKÜMETİ KURMA GÖREVİNİ ÖNCELİKLE UBP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN’E VEREBİLECEĞİ YÖNÜNDE ORTAK GÖRÜŞ BELİTTİ.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, ULUSAL BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN’Ü YARIN YENİDEN KABUL EDECEK.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, POLİS GENEL MÜDÜRÜ MANAVOĞLU’NDAN DÜNKÜ OLAYLARLA İLGİLİ AYRINTILI RAPOR İSTEDİ.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE KAMU BAŞ DENETÇİSİ ŞEREF MALKOÇ, KKTC’DE TEMASLAR YAPIYOR. MALKOÇ, İKİ GÜNLÜK TEMASLARI ÇERÇEVESİNDE İLK OLARAK YÜKSEK YÖNETİM DENETÇİSİ EMİNE DİZDARLI İLE GÖRÜŞTÜ.
-www.brtk.net-
AFRİN’E YÖNELİK OPERASYONLARIN BUGÜN DÖRDÜNCÜ GÜNÜNDE TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARI, KİLİS VE REYHANLI'YA ROKETLİ SALDIRIDA BULUNDU.
-www.brtk.net-
DÜNYA EKONOMİK FORUMU İSVİÇRE’DE BUGÜN BAŞLADI.
-www.brtk.net-
TARIM DAİRESİ, TAHIL ARAZİLERİNDE MANTAR, YAPRAK BİTİ VE YAPRAK GÜVESİ (SİRİVİDİ) HASTALIKLARINA RASTLADIĞI UYARISINDA BULUNARAK, ZİRAİ MÜCADELE ÇAĞRISI YAPTI VE İLAÇ TAVSİYE ETTİ.
-www.brtk.net-

Meme Radyolojisi Polikliniği hasta kabul ediyor

Pazartesi 1 Ocak 2018

Aralık ayından itibaren Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Meme Radyolojisi Polikliniğinde hasta kabulüne başlandı.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Adil Özyılkan yazılı açıklama yaparak, “Aralık ayından itibaren hastanemiz dahilinde, acil servis yanında bulunan odada kurulan Meme Radyolojisi Polikliniğimizde hasta kabulüne başlamış bulunmaktadır” dedi.
Açıklamada, Perşembe günleri Radyoloji uzmanları Dr. Fatma ÇelikYabul ve Dr. Sinem Şığıt İkiz’in hasta kabul ettiği, söz konusu polikliniğe radevuların, kişilerin bizzat başvurusu veya hekim sevki üzerine radyoloji kliniği sekreterliğinden verildiği kaydedildi.

Hastalardan randevuya gelirken yanlarında eğer varsa, eski mamografive meme ultrasonografilerini getirmesinin istendiği belirtilen açıklamada, güçlenen Radyoloji uzman kadrosu ile birlikte bu poliklinikte hastalara daha hızlı ve etkin hizmet vermenin amaçlandığı ifade edildi.
Açıklamada, Meme Radyolojisi Polikliniğinde, mamografisi değerlendirilen hastaların meme ultrasonografi tetkikinin yapılarak, gereklilik halinde hastaların hızlıca meme biopsy işleminin uzman hekimler tarafından yapılabildiği aktarıldı.

Açıklamada, “Hastanemiz Radyoloji Klinik şefi Dr. Dilaver Akdur’un teklifi ve Başhekimimiz Dr. Bülent Dizdarlı’nın onayıyla açılan polikliniğimizde amacımız kadın hastalarımızın olası bir meme kanseri durumunda daha hızlı tanı almasını sağlamaktır. Polikiniğimizin başlangıcından bugüne geçen ilk 3 haftasında yapılan biopsiler sonucunda 2 hastamız meme kanseri tanısı almış ve gerekli uzmanlara hızlıca yönlendirilmişlerdir. Meme kanseri sıklığı maalesef artmaktadır.

Ancak tanı-tedavi olanakları da günümüzde aynı oranda hızlı bir gelişme göstermektedir. Radyoloji Kliniğinin deneyimli uzman kadrosu ve yeterli donanıma sahip cihazları ile halkımıza kaliteli ve hızlı bir hizmet vermeye çalışmaya devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 20/11° 22/11°
  Girne 19/11° 20/11°
  Mağusa 21/14° 21/14°
  İskele 20/14° 21/14°
  Güzelyurt 22/11° 22/12°
  Lefke 20/11° 21/11°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  3,8098
  3,8167
  0%
  4,6647
  4,6731
  0%
  5,2838
  5,3113