Son Haberler
BAŞBAKAN’DAN MARAŞ VE EKONOMİ AÇIKLAMASI ...BAŞBAKAN TATAR, KIBRIS TÜRK SANAYİ ODASI YETKİLİLERİNİ KABUL ETTi
-www.brtk.net-
TATAR : EKONOMİK VE MALİ PROTOKOLLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN’DAN MARAŞ VE EKONOMİ AÇIKLAMASI ...TATAR: MARAŞ PROJESİ TÜRKİYE’YE DANIŞILARAK HAZIRLANDI. MARAŞ’IN AÇILMASI EKONOMİYİ CANLADIRACAK
-www.brtk.net-
SONDAJ ÇALIŞMALARI…TÜRKİYE’NİN İKİNCİ SONDAJ GEMİSİ YAVUZ AKDENİZ’E AÇILDI.
-www.brtk.net-
SONDAJ ÇALIŞMALARI…TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN : TÜRKİYE'NİN BÖLGEDE KENDİ ÇIKARLARIYLA BERABER KKTC’NİN ÇIKARLARINI DA SAVUNMAYI SÜRDÜRECEĞİZ. YAVUZ GEMİSİ, TÜRKİYE'NİN BU KARARLILIĞININ EN SOMUT, EN NET İFADESİDİR
-www.brtk.net-
SONDAJ ÇALIŞMALARI…TÜRKİYE ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI DÖNMEZ, YAVUZ’UN GAZİMAĞUSA KÖRFEZİ’NDE BULUNAN KARPAZ-1 KUYUSUNDA SONDAJ YAPACAĞINI DUYURDU.
-www.brtk.net-
SONDAJ ÇALIŞMALARI… TÜRKİYE PETROLLERİ ANONİM ORTAKLIĞI GENEL MÜDÜRÜ BİLGİN: YAVUZ, KIBRIS'IN DOĞUSUNDA, FATİH İSE BATISINDA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRECEK
-www.brtk.net-
MARAŞ’IN AÇILMASI KARARI... CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKAN YARDIMCISI TÖRE:MARAŞ’IN KKTC YÖNETİMİNDE YERLEŞİME AÇILMASI ŞARTTIR
-www.brtk.net-
HÜKÜMETİN KAPALI MARAŞ KARARI… DP GENEL BAŞKANI DENKTAŞ: GEÇ KALINMIŞ OLUMLU BİR KARAR
-www.brtk.net-
HÜKÜMETİN KAPALI MARAŞ KARARI… DP GENEL BAŞKANI DENKTAŞ: CUMHURBAŞKANI’NIN DEVRE DIŞI BIRAKILMA GAYRETİ KUŞKU VERİCİ MARAŞ’IN AÇILMASI KARARI...
-www.brtk.net-
YDP GENEL BAŞKANI ARIKLI: MARAŞ’IN AÇILMASI FİKRİ YDP’NİN ANA İLKELERİNDEN BİRİDİR.İNŞALLAH CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM MALZEMESİ DEĞİLDİR.HÜKÜMET, AÇMA İRADESİNİ GÖSTERİRSE KENDİLERİNİ ALKIŞLARIZ
-www.brtk.net-
UBP’DE GENEL SEKRETER SEÇİMİ…UBP’NİN YENİ GENEL SEKRETERİ HAMZA ERSAN SANER OLDU
-www.brtk.net-
SUCUOĞLU KTAMS HEYETİNİ KABUL ETTİ...BAKAN SUCUOĞLU: TÜM SORUNLARIN SENDİKALARLA İSTİŞARE İÇİNDE ÇÖZÜMLENMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
-www.brtk.net-
SAĞLIKTAKİ SORUNLAR...BAKAN PİLLİ KTAMS YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ.PİLLİ: EKSİKLİK YAŞANAN TÜM BİRİMLERİ GÜÇLENDİRECEĞİZ
-www.brtk.net-
PATATESE TEŞVİK... TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI OĞUZ: İMKANLAR ÇERÇEVESİNDE TEŞVİKLENDİRME YAPACAĞIZ
-www.brtk.net-
BAŞÇERİ İŞAD’I ZİYARET ETTİ… TÜRKİYE’NİN LEFKOŞA BÜYÜKELÇİSİ BAŞÇERİ, KIBRIS TÜRK İŞ İNSANLARI DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ
-www.brtk.net-
ÇOCUK ÜNİVERSİTESİNİN AÇILIŞI… ÖZAY GÜNSEL ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ’NİN AKADEMİK YILI CUMHURBAŞKANI AKINCI’NIN DA KATILDIĞI TÖRENLE AÇILDI
-www.brtk.net-
AB-UNDP PROJELERİ… YEREL ALTYAPI MEKANİZMASI İÇİN ÇAĞRI PROJESİNİN TEKLİF SÜRECİ TANITILDI
-www.brtk.net-
BAY-SEN’DEN TALEP...BAYRAK RADYO TELEVİZYON KURUMU ÇALIŞANLARI SENDİKASI , BRT KURUMU YASASININ GÜNÜN KOŞULLARINA GÖRE DÜZENLENMESİNİ İSTEDİ.
-www.brtk.net-
KKTC’DE İNOVASYON VE BİLİŞİM… 3. KKTC KOBİ ZİRVESİ BUGÜN “KKTC’DE İNOVASYON VE BİLİŞİM” TEMASIYLA YAPILIYOR
-www.brtk.net-

Meclis toplandı

Pazartesi 15 Nisan 2019

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay başkanlığında saat 11.10’da toplandı.Genel Kurul’da ilk olarak sunuşlara yer verildi, bu bölümde bazı tezkerelere ivedilikler alındı.

İç Tüzüğün 62’nci maddesi tahtında söz alan UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, “Turizm Alarm Veriyor” başlığı altında konuşmasını gerçekleştirdi.

Tatar, KKTC’de en önemli sektörlerden biri olan turizmin artık önünün görülemediğini savunarak, turizmde teşvik ödemelerinin durduğunu anlattı.

Hükümetin bu konuya ağırlık göstermesi gerektiğini ifade eden Tatar, “en büyük sektörün bu şekilde belirsizlikle devam etmesi mümkün değildir” dedi.

Tatar, 2019 yılının başından beri ülkeye gelen turist sayısında yüzde 30 düşüş yaşandığını, tedbir alınmazsa bu sayının daha da artacağını söyledi.

Tatar, Yeni sezonda birtakım ciddi tedbirler alınmasıyla bu yangının önüne geçilebileceğini de anlattı.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da konunun gündemlerinde olduğunu, geçtiğimiz gün itibarıyla görüşmelerini sıklaştırdıklarını anlattı.

Aylar içerisinde düşüş olduğunun doğru olduğunu, önümüzdeki Mayıs ayı itibarıyla nasıl artırılabileceğine yönelik girişimlerde bulunduklarını kaydeden Ataoğlu, ülkeye farklı yerlerden farklı acentelerin Mayıs itibarıyla turist getireceğini ifade etti.

Farklı destinasyonlardan turist getirmek için de girişim yaptıklarını anlatan Ataoğlu, yerli istihdam ve yerli üretimin desteklenmesiyle ilgili yaptıkları çalışmalardan elde ettikleri somut verilerle çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Teşvikler konusunda da Ataoğlu, bu konuda yaptıkları çalışmalara değindi ve çalışmaların çok olumlu ve çok verimli geçtiğini anlattı.

Genel Kurul’da 62’inci madde tahtında söz alan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, “Ödenmeyen elektrik faturaları” konusunda konuştu.

Askerin ödemesi gereken faturaların Kıb-Tek’e ödenmemesi konusunu araştırdıklarını ve bunun doğru olduğunu gördüklerini kaydeden Arıklı, kurumun bu nedenle de büyük sıkıntı yaşadığını ifade etti.

Askerin ödemesi gereken 120 milyon TL civarında olan paranın Kıb-Tek’e ödenmesi gerektiğini kaydeden Arıklı, kurumun diğer ödenmeyen paraları da alması halinde kendi kendini idare edilebilecek duruma geleceğini söyledi.

Arıklı, Türkiye’nin taahhüt ettiği rakama sadık kalmak durumunda olduğunu ve savunma giderlerinin de Türkiye’nin boynunda olduğunu söyledi ve bunu ödemesi gerektiğini anlattı.

Hükümete sitemi de olduğunu söyleyen Arıklı, Taşkent’te bir kadının yaşadığı sıkıntıları defalarca Başbakana iletmesine rağmen ilgilenmediğini de savundu.

Başbakan Tufan Erhürman da Taşkent’teki kadınla ilgili hem vakıflara ve kızılayı gerekli bilgileri verdiğini ve ilgilenildiğinin kendilerine iletildiğini söyledi.

Benter’in kendisine oraya gidildiğini söylediğini ifade eden Erhürman, sonucun kendisine bildirileceğini ve söyleyeceğini anlattı.

Maliye Bakanı Serdar Denktaş da elektrik kurumunun alacağı var sözünün doğru olmadığını, Elektrik kurumuyla Mart 2019 itibarıyla mahsuplaşma yapıldığını, kısa zamanda bu sorunun ortadan kaldırılacağını anlattı…

Alacak ve vereceğin eşit olduğunu kaydeden Denktaş, kurumun devletten alacağı var söyleminin yanlış olduğunu söyledi.

Denktaş, son zamanlarda yapacakları bazı ödemeleri ötelediklerinin doğru olduğunu da kaydederek, turizmde 2017’den kalma alacaklı olanlar olduğunu ve bunun süratle ödenmesi için mutabakat oluştuğunu kaydetti.

Gelecek yıl bütçesi için yapılacak değişiklikle teşviklerin yüzde yüzünü üstlerine alacaklarını kaydeden Denktaş, teşvikler vasıtasıyla turizm gelirlerinin arttığını, bunun havadan turizmcilere para geliyor gibi algılanmaması gerektiğini söyledi.

Yeniden söz alan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, Taşkent’teki kadınla ilgili Benter’le görüştüğünü ve söz konusu kadına gerekenin yapılacağını söylediğini aktardı. (BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 33/20° 33/20°
  Girne 32/19° 32/18°
  Mağusa 32/20° 32/20°
  İskele 31/21° 31/20°
  Güzelyurt 31/19° 32/19°
  Lefke 30/19° 32/18°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 1.88%
  5,7311
  5,7414
  1.1%
  6,4742
  6,4859
  0.48%
  7,2724
  7,3104