Son Haberler
BAŞBAKAN ERCAN’DA KONUŞTU… BAŞBAKAN TATAR, TÜRKİYENİN HEM DOĞU AKDENİZDEKİ HAK VE ÇIKARLARIN KORUNMASI HEM DE KKTC’NİN KALKINMASI İÇİN KARARLI DURUŞUNU GÖRMEKTEN SON DERECE MEMNUN OLDUĞUNU BELİRTTİ BAŞBAKAN: ÜLKEDEKİ EKONOMİK İSTİKRARI SAĞLAYARAK EKONOMİYİ YENİDEN AYAĞA KALDIRMAK ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDA YER ALIYOR.
-www.brtk.net-
KIBRIS KONUSU… TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KENDİ HAKLARIMIZI NASIL SAVUNUYORSAK, KIBRIS TÜRKLERİNİN DE ADA'DAKİ VE BÖLGEDEKİ ÇIKARLARINI AYNI KARARLILIKLA SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ
-www.brtk.net-
DOĞU AKDENİZ’DEKİ GERGİNLİK… TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU: DOĞU AKDENİZ'DE KIBRIS TÜRK HALKININ VE TÜRKİYE'NİN İÇİNDE OLMADIĞI HİÇBİR ANLAŞMA GEÇERLİ DEĞİL.
-www.brtk.net-
ERSOY’DAN MARAŞ İNCELEMESİ... TÜRKİYE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY, DÜN AKŞAM TÜRKİYE’YE DÖNMEDEN ÖNCE KAPALI MARAŞ BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU. BASINA KAPALI GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ZİYARETTE KUZEY KIBRIS’A DESTEK MESAJI VEREN ERSOY, “KKTC MÜLKİYET ENVANTER ÇALIŞMASINI TAMAMLADIKTAN SONRA BAKANLIK OLARAK GEREKLİ TEKNİK VE FİNANSAL DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ” DEDİ.
-www.brtk.net-
KOMUTANLARDAN VEDA ZİYARETİ…7’NCİ KOLORDU KOMUTANLIĞI’NA ATANAN KIBRIS TÜRK BARIŞ KUVVETLERİ KOMUTANI TÜMGENERAL YILMAZ YILDIRIM VE EMEKLİYE AYRILACAK OLAN GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTAN YARDIMCISI TUĞGENERAL CEMAL VOLKAN, DEVLET VE HÜKÜMET YETKİLİLERİNE VEDA ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
-www.brtk.net-
SOSYAL GÜVENLİK ANLAŞMASI… KKTC İLE TÜRKİYE HEYETLERİ SOSYAL GÜVENLİK ANLAŞMASI KAPSAMINDA, İKİ ÜLKE HEYETLERİ 21-23 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA, ANKARA'DA BİR ARAYA GELDİ.
-www.brtk.net-
EVRAK SAHTELEME DAVASI... GİRNE’DE SAHTE EVRAK DÜZENLEYEREK MAL TEMİNİ GİBİ SUÇLAMALAR NEDENİYLE TUTUKLANAN ÜÇ KİŞİ BUGÜN YENİDEN MAHKEMEYE ÇIKARILDI. BUGÜNKÜ VERİLERE GÖRE YASADIŞI BİR ŞEKİLDE 20 DAİRE VE 4 DÜKKANIN DEVRİ YAPILDI.
-www.brtk.net-
AV TARTIŞMASI… KIBRIS TÜRK NARENCİYE ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAKANLAR KURULU’NUN NARENCİYE ALANLARININ AVA KAPATILMASI YÖNÜNDEKİ KARARINA DESTEK BELİRTTİ.
-www.brtk.net-
HIZ TESPİT KAMERASI… SÜTLÜCE VE KUMYALI’YA KURULAN HIZ TESPİT KAMERALARI DEVREDE. TRAFİK DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ, HIZ TESPİT KAMERALARININ BUGÜNDEN İTİBAREN SÜRAT SUÇU İŞLEYEN SÜRÜCÜLERE CEZA GÖNDERMEYE BAŞLANACAĞINI DUYURDU
-www.brtk.net-

Maliye Bakanı Amcaoğlu, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Yönetimini kabul etti

Çarşamba 12 Haziran 2019

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Turgay Deniz başkanlığında Kıbrıs Türk Ticaret Odası heyetini kabul etti.

Bugün öğle saatlerinde bakanlıkta gerçekleşen görüşmede Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, Maliye Bakanı Amcaoğlu’nu üstlendiği yeni görevden dolayı tebrik etti ve başarı dileklerini iletti.

Deniz; “Maliye kökenli bir bakan olduğunuzdan, sizden beklentilerimiz oldukça büyük. Maliye konularına vakıfsınız. Bu yüzden birlikte çalışarak ülkemizi istenilen refah seviyesine inşallah el birliği ile getiririz” dedi.

Konuşmasının devamında “UBP-HP koalisyon hükümetinin uzun soluklu olmasını temenni ediyoruz” diyen Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, böylelikle ülke de var olan sorunların istikrarlı bir hükümetle çözüleceğine inanç belirtti.

“Özellikle yeni kurulan hükümetin maliye kökenli bir başbakanı olması bir ilk. Bu nedenle ümitlerimiz yeşerdi. İnşallah bu sefer özellikle ekonomimizin büyütülmesi bakımından sonuç odaklı çalışmalar, cesaretli adımlar atılacağına ümit etmekteyiz” dedi.

Geçmiş hükümetlerde olduğu gibi UBP-HP hükümeti ile de işbirliğine hazır olduklarını belirten Ticaret Odası Başkanı; “amacımız, herkesin de beklentisi olan ülkenin refah seviyesini yükseltmektir. Bunun da bir tek yolu; ekonomik kalkınmamızı sağlamamız, geliştirmemizdir. Bugün halkımızın şikâyet etmiş olduğu alt yapı gereksinimleri, eğitimde, ulaşımda, sağlıkta ki sorunların aşılması için devlet gelirlerinin de artırılması esastır” diye konuştu.

Mutlak surette mali disipline önem verilmesi gerektiğine dikkati çeken Turgay Deniz, özelikle hükümetten yapısal reformları gerçekleştirmek için cesaretli adımlar atmasını beklediklerini dile getirdi. Bu konuda kendilerinin de üzerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarının bilinmesini istedi.

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, tüm sektörel sivil toplum örgütlerinin olduğu gibi, Ticaret Odası’nın da görüş ve önerilerini dikkate alarak işbirliği içerisinde çalışacaklarını belirtti.

“Sadece maaş öderiz, yolumuza devam ederiz” diye bir felsefede olmadıklarının bilinmesini isteyen Maliye Bakanı Amcaoğlu, kamu ve emeklilerin yanı sıra özel sektör işveren ve çalışanlarını da önemsediklerinin altını çizerek, tüm kesimin beklentilerini karşılamak için çalışacaklarını söyledi.

Hayat Pahalılığını veya asgari ücreti artırmanın tek başına çare olmadığına dikkati çeken Maliye Bakanı, halkın alım gücünü artıracak, ferah seviyesini yükseltecek, hayatı ucuzlatacak adımların atılması gerektiğine dikkati çekti.

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, “şuan yaklaşık 225 milyon cari açık mevcut. Bu sizin hak edişlerinizin ödenmemesi demektir. Yapacağımız girişimler, atacağımız adımlar neticesinde tüm bu sorunların üstesinden gelmek için azami gayret sarf edeceğiz. Yine devletin iç piyasadan özel sektör tarafından almış olduğu mal ve hizmetler ve imalat karşısındaki hak edişleri gününde ödeneceği noktaya getireceğiz. Getirmek zorundayız” dedi.

Başbakan ve Başbakan Yardımcısı ile tüm mali ve ekonomik konuları istişare ettiklerini söyleyen Amcaoğlu, özellikle Maliye Bakanlığı’nın 2019 yılının kalan süresinde çok önemli sorumluluk üstleneceğinin bilincinde olduklarını kaydederek; “ne yapacağımızı, ne istediğimizi biliyoruz. Tünelin içinde değiliz. Işık aramıyoruz. Biz dışarıdayız. Gözümüz güneş ışığında. Yol haritamız belli” diye konuştu.

(BRT/MAIL)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 36/24° 38/24°
  Girne 34/22° 38/21°
  Mağusa 34/23° 35/22°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.77%
  5,7538
  5,7642
  0.47%
  6,3654
  6,3769
  1.42%
  7,0138
  7,0504