Son Haberler
CUMHURBAŞKANI AKINCI HÜKÜMET ORTAKLARI İLE AYLIK OLAĞAN GÖRÜŞMESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
-www.brtk.net-
AKINCI: DÖVİZE KARŞI ALINAN VE ALINACAK TEDBİRLERİ GÖRÜŞTÜK
-www.brtk.net-
BAKANLAR KURULU, İÇİNDEN GEÇİLEN SIKINTILI DÖNEMDE TÜKETİCİNİN VE ÖZELLİKLE DAR GELİRLİ KESİMLERİN ALIM GÜCÜNÜN MÜMKÜN OLDUĞUNCA KORUNMASININ HÜKÜMET AÇISINDAN ÖNCELİKLİ GÜNDEM MADDESİ OLDUĞUNU AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
ERHÜRMAN: 24 MADDEYE ÇIKAN EKONOMİK ÖNLEMLER PAKETİ YARIN BAKANLAR KURULU'NDA, KHK VE KARAR ŞEKLİNDE KABUL EDİLECEK
-www.brtk.net-
ARİFE GÜNÜ İDARİ TATİL VERİLDİ
-www.brtk.net-
TÜRKİYE HAZİNE VE MALİYE BAKANI ALBAYRAK, YABANCI YATIRIMCILARLA TELEKONFERANSLA BİR ARAYA GELDİ
-www.brtk.net-
ALBAYRAK: BU DALGALANMALARDAN DAHA GÜÇLÜ ÇIKACAĞIZ
-www.brtk.net-
MİLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI İLE ÜNİVERSİTELER ARASINDA 2018-19 ÖĞRENİM YILI YÜKSEKÖĞRENİM PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI
-www.brtk.net-
ÖZYİĞİT: ÖĞRENCİ KAYIT KABUL TÜZÜĞÜ’NE GÖRE KAYIT YAPILACAK. ÜNİVERSİTELER GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALDI
-www.brtk.net-
ÖZYİĞİT: ASKERLİK ERTELEME VE BURS BAŞVURULARI ONLİNE YAPILACAK
-www.brtk.net-
ENGLISH SCHOOL OF KYRENIA STERLİN KURUNU 6.30’A SABİTLEDİ
-www.brtk.net-
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELER, DESTEK MERKEZİ FONUNDAN PİYASAYA TEŞVİK DESTEK PRİMLERİ ÇERÇEVESİNDE 10 MİLYON TL ÖDENDİĞİNİ AÇIKLADI
-www.brtk.net-
DPÖ MÜSTEŞARI MUHTAROĞLU, 2018’İN İLK ALTI AYINDA 16 YATIRIM PROJESİNE DAHA TEŞVİK BELGESİ VERİLDİĞİNİ, BU PROJELERİN HAYATA GEÇMESİYLE BİN 694 İSTİHDAM YARATILMASININ ÖNGÖRÜLDÜĞÜNÜ BELİRTTİ
-www.brtk.net-
BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANI ATAKAN, ANKARA’DA TÜRKİYE ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI TURAN İLE GÖRÜŞTÜ
-www.brtk.net-
NAİMOĞULLARI: SORUNLARA ÇÖZÜM BULUNMAMASI HALİNDE BAYRAM SONRASI SERT EYLEMLER YAPACAĞIZ
-www.brtk.net-
LEFKE’DE 44 YIL ÖNCE ŞEHİT DÜŞENLER KEMAL ÖZALPER ŞEHİTLİĞİ’NDE YER ALAN TÖRENLE ANILDI
-www.brtk.net-
IŞIK KİTABEVİ’NİN 31. KİTAP FUARI 27 AĞUSTOS-7 EYLÜL ARASINDA YAPILACAK
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Levent Gök: Kıbrıs’ta başka yollar denenmeli

Cuma 20 Temmuz 2018

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Yardımcısı Levent Gök, Kıbrıs’ta başka yolların denenmesi gerektiğini ifade etti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, TBMM Başkan Yardımcıcı Levent Gök’ü kabul etti.

Gök kabulde yaptığı konuşmada, “Kıbrıs Türk halkının haklı davasının dış dünya tarafından anlaşılamaması, bir çözüm için Kıbrıslı Rumların, Kıbrıs Türkü’nün olumlu çabalarına rağmen yaklaşımlarının olumsuz olması, ‘Kıbrıs’ta başka yolların denenmesini’ bence haklı kılan tavırları sergilenmesini zorunlu kılıyor” dedi.

Kıbrıs Türk kesiminin 2014’te referanduma sunulan çözüm planını onaylamasıyla çözüm yönündeki duyarlılığını gösterdiğini kaydeden Gök, Kıbrıs Rum kesiminin tavırlarıyla bir çözüme ulaşılmasının mümkün olmadığını, Kıbrıs Türk halkının, Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan ve siyasi partileriyle büyük bir dayanışmayı her tür alanda gerçekleştirecek potansiyle sahip olduğunu söyledi.

“Yani burada ya bir yol bulacağız, ya bir yol bulacağız” diyen Gök, Türkiye’nin her zaman Kıbrıs Türk halkının yanında durduğunu, dayanışmayı artırarak sürdüreceklerini söyledi.

Kıbrıs Türkü’nün dış dünya ile temaslarını arttırmasının önemine değinen Gök, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi ve İslam İşbirliği Teşkilatı gibi uluslararası örgütleri gibi platformları işbirliğini arttırarak kullanmak gerektiğini ifade etti.

Gök, Eylül’de, 91 ülkenin meclis başkanının davet edildiği Avrasya Meclis Başkanları toplantısı düzenleneceğini toplantıda KKTC’yi de görmek istediklerini söyledi.

TBMM Başkanı Binalı Yıldırım’ın, Eylül’de adaya ziyaret gerçekleştirmeyi düşündüğünü söyleyen Gök, şehitleri, Mücadele Lideri Dr. Fazıl Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş ve Barış Harekatı’nda Türkiye Başbakanı olan Bülent Ecevit’i saygıyla andıklarını söyledi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da Kıbrıs Türk halkının barışın değerini iyi bilen bir halk olduğunu, bulunacak bir çözümün Akdeniz bölgesindeki ülkelerin ekonomilerine de olumlu getirileri olacağına ve bölgede barış istikrarın sağlanmasına yardımcı olacağına inandığını söyledi. Kıbrıs Türk halkının, Kıbrıs çözüm sürecinde her zaman olumlu ve yaratıcı yaklaşımlar sergilediğini ifade eden Uluçay, bu tutumun devam edeceğini kaydetti.

Türkiye ile KKTC arasındaki ilişkilerin geçmişe göre daha kurumsal bir düzeyde olduğunu ifade eden Uluçay, Türkiye ile imzalanan ekonomik protokollerin katkısıyla ekonomik sıkıntıların aşılması ve yapısal reformların hayata geçirilmesi için daha çok çalışmaları gerektiğini ifade etti.

KKTC Meclisi ile TBMM arasında, dış ilişkiler ve diğer alanlardaki “koordinasyonu” iyileştirmeyi istediklerini kaydeden Uluçay, hizmet için eğitimleri düzenlenmesi, meclis komitelerinin bir araya gelmesinin faydalı olacağını söyledi.

TAK/

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 40/20° 38/18°
  Girne 36/19° 35/19°
  Mağusa 34/21° 34/20°
  İskele 36/22° 34/21°
  Güzelyurt 30/16° 32/17°
  Lefke 34/19° 36/19°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,7982
  5,8087
  0%
  6,5935
  6,6054
  0%
  7,3552
  7,3936