Son Haberler
TÜRK GEMİSİNE TACİZ... YUNAN SAVAŞ GEMİSİ GÜZELYURT ARAŞTIRMA SAHASI'NDA ÇALIŞMALARINA BAŞLAYAN BARBAROS HAYRETTİN PAŞA ARAŞTIRMA GEMİSİNİ TACİZ ETTİ.
-www.brtk.net-
TÜRK GEMİSİNE TACİZ... TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: YUNANİSTAN'A BÖLGEDE BİR TIRMANMAYA NEDEN OLACAK DAVRANIŞLARDAN UZAK DURMASINI SALIK VERİYORUZ.
-www.brtk.net-
İMAR PLANINA YÖNELİK ÇALIŞTAY... EKONOMİK VE SOSYAL KALKINMADA STRATEJİK ÖNCELİKLER ÇALIŞTAYI BAŞLADI
-www.brtk.net-
DENKTAŞ’TAN AÇIKLAMA... MALİYE BAKANI SERDAR DENKTAŞ CUMHURİYET MECLİSİ’NDE İLK YOKLAMAYA KATILMAYAN MİLLETVEKİLLERİNİNİN MAAŞLARINDA KESİNTİYE GİTMEYİ DÜŞÜNDÜKLERİNİ BELİRTTİ.
-www.brtk.net-
DENTKAŞ’TAN AÇIKLAMA... MALİYE BAKANI DENKTAŞ KAMU ÇALIŞANLARININ OCAK AYI MAAŞLARINA YÜZDE 20 CİVARINDA ARTIŞ YAPACAKLARINI, KURUMLARDA MAAŞ KESİNTİSİ DAHİL BAZI ÖNLEMLERİN GÜNDEME GELEBİLECEĞİNİ İFADE ETTİ.
-www.brtk.net-
İŞ KAZASI... HASPOLAT’TA DÜN MEYDANA GELEN İŞ KAZASINDA 28 YAŞINDAKİ HAKAN BÖK AĞIR YARALANDI.
-www.brtk.net-
SENDİKALARDAN EYLEM KARARI... SENDİKAL PLATFORM, 23 EKİM’DE ÜLKEDEKİ EKONOMİK KRİZ VE ALINMASI İSTENEN ÖNLEMLERE DİKKAT ÇEKMEK AMACIYLA MERKEZ BANKASI ÖNÜNDE EYLEM YAPACAK.
-www.brtk.net-
BAYBARS’TAN AÇIKLAMA... İÇİŞLERİ BAKANI AYŞEGÜL BAYBARS, YASAL BOŞLUK NEDENİYLE EVLENEN KİŞİNİN ESKİ SOYADINA KULLANMA İMKANININ ŞİMDİLİK ORTADAN KALKTIĞINI, ANOMALİYİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN EN KISA SÜREDE YASAL DÜZENLEMEYE GİDİLECEĞİNİ DUYURDU.
-www.brtk.net-
TDP KURULTAYI... TDP GENEL BAŞKANI CEMAL ÖZYİĞİT, PARTİSİNİN KASIM AYINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK KURULTAYINDA YENİDEN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
DEVLET PİYANGOSU... KKTC’NİN 35’İNCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE 15 KASIM’DA GERÇEKLEŞECEK DEVLET PİYANGOSU ÖZEL ÇEKİLİŞİNDE BÜYÜK İKRAMİYE 1 MİLYON TL OLACAK.
-www.brtk.net-

KTOEÖS’ten TDP’ye ziyaret

Çarşamba 18 Ekim 2017

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’ndan bir heyet Toplumcu Demokrasi Partisi’ni ziyaret etti.

Ziyarette, eğitim sistemindeki sıkıntılar ve öğretmenlerin sorunları konuşuldu.

Ziyarette konuşan, Sendika Başkanı Selma Eylem, son zamanlarda laik ve demokratik bir eğitim yerine milli ve dini değerlerin eğitim sistemine yerleştirilmeye çalışıldığını savundu.

Kontrolsüz bir şekilde artan nüfus nedeniyle okullarda sıkıntılar yaşandığına dikkati çeken Eylem eğitime yeterli bütçenin ayrılmadığını ve okullardaki altyapı eksikliklerinin devam ettiğini söyledi.
Selma Eylem Öğretmenlerin hakları ile ilgili sıkıntılara da değindi.

Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit de eğitimde üzerinde hep birlikte uzlaşılacak bir devlet politikası oluşturulması gerektiğine dikkati çekti.

Ülkeye göre bir eğitim anlayışının olması gerektiğini de vurgulayan Özyiğit ‘Burada Laik ve Atatürk ilkelerini benimsemiş bir toplum var. gündemimiz ilahiyat ve kuran kursları olmamalıdır’ diye konuştu.

Kamu Çalışanlarının Aylık (Maaş-Ücret) ve Diğer Ödeneklerinin Düzenlenme Yasası ile ilgili duruşlarının da net olduğunu kaydeden Özyiğit eşit işe eşit ücret uygulamsının hayata geçirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Özyiğit, saatler konusunda ise, hükümetin yoğun baskılar karşısında geri adım attığını bunu da sivil toplum açısından önemli bir başarı olduğunu söyledi.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 29/16° 27/15°
  Girne 28/15° 27/14°
  Mağusa 30/17° 29/16°
  İskele 29/18° 28/17°
  Güzelyurt 29/15° 28/14°
  Lefke 27/14° 28/18°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,5498
  5,5598
  0%
  6,3900
  6,4015
  0%
  7,2651
  7,3030