Son Haberler
BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY BRT’DE YAYINLANAN BİRİNCİ BOYUT PROGRAMINA KATILARAK GÜNDEME İLİŞKİN SORULARI YANITLADI. ÖZERSAY, HÜKÜMETİN KIBRIS SORUNUNUN GELECEKTE NASIL ÇÖZÜMLENMESİ GEREKTİĞİ, HANGİ ZEMİNDE NASIL BİR ORTALIK OLMASINA İLİŞKİN BİR KONSENSUSU OLMADIĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
ÜLKEMİZ YENİDEN YAĞIŞLI HAVANIN ETKİSİNE GİRERKEN BAZI BÖLGELERDE İSE DOLU YAĞIŞLARI BAZI YOLLARIN BUZLANMASINA NEDEN OLDU.
-www.brtk.net-
POLİS BASIN SUBAYLIĞI, BÜYÜKKONUK - KAPLICA ARASI YOĞUN DOLU YAĞIŞI NEDENİYLE YOLDA BUZLANMA MEYDANA GELDİĞİNİ AÇIKLADI. AÇIKLAMADA, SÜRÜCÜLERİN YAVAŞ VE DİKKATLİ SEYRETMELERİ İSTENDİ.
-www.brtk.net-
HAYVANCILAR, 27 ŞUBAT ÇARŞAMBAGÜNÜ LEFKOŞA’DA ARAÇLI EYLEME GİDİYOR.KIBRIS TÜRK HAYVAN ÜRETİCİLERİ VE YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI MUSTAFA NAİMOĞLULARI, BİRLİK GENEL MERKEZİNDE DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISINDA HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI FATİH DÖNMEZ, “HEM KARA HEM DE DENİZLERİMİZDEKİ KAYNAKLARIMIZI İNSANIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ”DEDİ.
-www.brtk.net-
MALİYE BAKANI SERDAR DENKTAŞ, SPORUN HER DALININ DESTEKLENMESİ GEREKTİĞİNİ VURGULADI.
-www.brtk.net-
GÖNYELİ BELEDİYE BAŞKANI AHMET BENLİ, MAHKEMELİK OLAN VE İNŞAASI DURDURULAN GÜZELYURT ANAYOLUNDAKİ ALT GEÇİT PROJESİYLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU. BENLİ, ÇOK KISA BİR SÜREDE ARA EMRİNİN KALKACAĞINI VE 10 GÜNLÜK BİR İNŞAAT FAALİYETİNDEN SONRA GEÇİDİN TRAFİĞE AÇILABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY, DAKKA’NIN TARİHİ CHAWKBAZAR MAHALLESİNDE ÖNCEKİ AKŞAM MEYDANA GELEN YANGIN FELAKETİNE İLİŞKİN BANGLADEŞ DIŞİŞLERİ BAKANI’NA TAZİYE MESAJI GÖNDERDİ.
-www.brtk.net-
GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ İLE MAĞUSA KÜLTÜR DERNEĞİ’NİN ORTAKLIĞINDA BU YIL 27.’Sİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK ULUSLARARASI MAĞUSA ÇOCUK VE GENÇLİK FESTİVALİ SES YARIŞMASININ ÖN ELEME ETKİNLİĞİ İLE YARIN BAŞLIYOR.
-www.brtk.net-

Kocaismail: Toplumu kanserden korumak önemli

Pazartesi 4 Şubat 2019

4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail basın toplantısı düzenledi..
Dernek Başkanı Raziye Kocaismail basın toplantısında Uluslararası Kanser Kontrol Birliği’ne üye 170 ülkede bin 100’den fazla sivil toplum örgütünün yayımladığı aynı bildiriyi paylaştı…

Bildiride, kanser hastalarının yaşama şansını önemli ölçüde artırmak için erken safhada kanseri saptama, tarama ve teşhis için acil harekete geçilmesinin önemi vurgulanıyor.

“I am and I will” , ‘Varım ve var olacağım’ teması çerçevesinde hastaların hayatta kalmalarını ciddi şekilde artırmak için global kanser uzmanlarının harekete geçilmesi çağrısında bulunuluyor.

Raziye Kocaismail Uluslararası Kanser Kontrol Birliği’nin bu yıl ‘Herkese eşit tedavi hakkı’ sloganıyla yola çıkıldığını ve kendilerinin de bu taleple yola çıktıklarını ifade etti.

“Kanser hastalarını tedavi etmek son ayak olmalı” diyen Kocaismail, toplumu kanserden korumanın önemli olduğunu vurguladı.
Kanser Bildirim Zorunluluğu yasasının beklendiği şekilde etkin olamadığını ifade eden Kocaismail, yasa altındaki danışma kurullarının daha faal çalışması ve ülkede tedaviden önce koruma, erken tanı koymak için çalışmalar başlatılması gerektiğine dikkat çekti.
Kocaismail, “Kanser hastalarını tedavi etmek son ayak olmalı. toplumu kanserden korumak önemli. Hasta olmadan önce koruyucu maliyetler çok daha düşüktür”ifadelerini kullandı.

Uluslararası Kanser Kontrol Birliği’nin üzerinde durduğu gibi kanserin erken teşhislerle önlenebileceğine dikkat çeken Kocaismail, “Erken teşhis hayat kurtarır ve erken teşhis sağlamak hükümetlerin sorumluğundadır ve yapılacak yatırımlara bağlıdır” dedi.

Raziye Kocaismail, kanser hastalarına yardım amaçlı bilekliklerin 5 TL’den haftaya satışa sunulacağını da belirtti.

Eskinizi de atmayın çağrısında bulunan Kocaismail, herkese sağlıklı bir yaşam diledi.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 17/4° 17/7°
  Girne 14/3° 17/7°
  Mağusa 19/8° 18/8°
  İskele 16/8° 18/7°
  Güzelyurt 15/6° 17/6°
  Lefke 14/6° 15/6°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,2600
  5,2695
  0%
  6,0206
  6,0314
  0%
  6,6558
  6,6905