Son Haberler
KUZEY-GÜNEY ARASINDAKİ TİCARET… İKİ TOPLUMLU GİRİŞİMCİLİK VE TİCARET KOMİTESİ RUM BAŞKANI PİLİDİS: TARAFLARIN KISITLAMALARI TİCARETİN BEKLENENDEN AZ OLMASINA NEDEN OLUYOR
-www.brtk.net-
UBP’LİLER TOPLANDI… UBP SİYASAL STRATEJİLER VE VİZYON ÇALIŞTAYI BAŞLADI
-www.brtk.net-
ÇELİK’TEN AÇIKLAMA… AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: TÜRKİYE VE KKTC’NİN ÇIKARLARI SONUNA KADAR KORUNACAK
-www.brtk.net-
TRAFİK GÜVENLİĞİ… TRAFİK VE ULAŞTIRMA HİZMETLERİ KOMİSYONU, YAYALARIN KARIŞTIĞI TRAFİK KAZLARININ ARTIŞ GÖSTERMESİ NEDENİYLE OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI BK RESMİ GAZETE
-www.brtk.net-
LTB’DEN YENİ ATILIM... LTB BAŞKANI HARMANCI, ROMANYA’NIN BAŞKENTİ BÜKREŞ’DE TEMASLARDA BULUNDU
-www.brtk.net-
LTB’DEN YENİ ATILIM... LTB, BÜKREŞ’İN 2 BELEDİYESİ İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALAYACAK
-www.brtk.net-
ORTAK SÜT ÜRÜNLERİ FABRİKASI... KIBRIS TÜRK SÜT ÜRETİCİLERİ KOOPERATİFİ, ALAYKÖY’DE SÜT ÜRÜNLERİ FABRİKASI KURDU
-www.brtk.net-
ŞAHİNLER’DE EYLEM… ŞAHİNLER KÖYÜNDE, ÖLÜ HAYVAN VE HAYVAN ATIKLARI DEPOSU İLE TRANSFER İSTASYONU’NUN YAPIMINA BAŞLANMASI KÖYLÜLERİN TEPKİSİNE NEDEN OLDU
-www.brtk.net-
‘HASTANIN SESİ 2’ PROJESİ… EVRENSEL HASTA HAKLARI DERNEĞİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN, “HASTANIN SESİ 2” PROJESİ TANITILDI
-www.brtk.net-
‘HASTANIN SESİ 2’ PROJESİ… EVRENSEL HASTA HAKLARI DERNEĞİ BAŞKANI İMGE: SAĞLIKLA İLGİLİ VAATLER HAYATA GEÇİRİLMELİ
-www.brtk.net-
TOHUM TAKAS ŞENLİĞİ… NİSAN AYINDA CİTTASLOW ÜYESİ 4 BELEDİYE, YEREL TOHUMLARIN KORUNMASI İÇİN TOHUM TAKAS ŞENLİĞİ YAPACAK
-www.brtk.net-
GÜNEY’DE GRİP SALGINI… GÜNEY KIBRIS’TA ‘DOMUZ GRİBİ’ OLARAK DA BİLİNEN CİDDİ NİTELİKLİ ‘A GRİBİ’ VAKALARINDA ARTIŞ VAR
-www.brtk.net-
FESTİVAL HEYECANI... 27. ULUSLARARASI GAZİMAĞUSA ÇOCUK VE GENÇLİK FESTİVALİ BAŞLADI
-www.brtk.net-
ASAYİŞ VE TRAFİK DENETİMİ… GİRNE VE GÜZELYURT’TAKİ ASAYİŞ VE TRAFİK DENETİMİNDE 980 ARAÇ KONTROL EDİLDİ, 162 ARAÇ SÜRÜCÜDÜ HAKKINDA İLERİ İŞLEM YAPILDI
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

KKTC’nin kuruluşu nedeniyle bazı Dernekler mesaj yayımladı

Perşembe 15 Kasım 2018

KKTC’nin 35. kuruluş yıl dönümü çerçevesinde Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) , Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği ve  KKTC Ülkü Ocakları Derneği  mesaj yayımladı.

KTTO mesajında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, Kıbrıs Türk halkının kendi kendini yönetme isteğinin ve mücadelesinin sonucu olduğu, bu sonuca ulaşmanın da, uzun ve zorlu bir mücadeleyi gerektirdiği kaydedildi.

Kıbrıs Türk halkının, varoluş mücadelesinden başarı ile çıktığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kıbrıs sorununa kalıcı bir çözüm bulmak; ekonomik ve sosyal gelişmemize çağdaş dünyanın bir parçası olarak devam edebilmek için mücadelemizi sürdürüyoruz.

Bugünkü mücadelemiz, en az varoluş mücadelemiz kadar önemli ve kutsaldır. Kıbrıs Türk Ticaret Odası, bu önemli ve onurlu mücadelede de yerini almaktadır ve almaya devam edecektir.

Bu anlamlı günde, Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesinin bütün neferlerini kutlar ve başarılarının devamını dileriz”.

Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği  Başkanı Gürsel Benan mesajında, Kıbrıs Türk halkının şanlı direnişi ve egemen varlığının simgesi olan Cumhuriyet’in 35’inci kuruluş yıl dönümünü onur ve gururla kutladı.

Benan mesajında, “Başta Dr. Fazıl Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf R. Denktaş ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Gazilerimizi ise minnet ve şükranla selamlıyorum. Büyük Türk Ulusu’na, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Güvenlik Kuvvetlerimize olan sarsılmaz güvenimizi bir kez daha yenileriz.  15 Kasım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıl dönümü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

KKTC Ülkü Ocakları Genel Başkanı Fatih Arıcı da, Kıbrıs Türklüğünün 15 Kasım 1983 tarihinde kazandığı bağımsızlığın 35. yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla karşıladıklarını kaydetti.

Arıcı mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Ülkücü-milliyetçi Türk gençleri bugün vatan toprağının kanla alındığı iman ve bilinciyle, Turan coğrafyasının her bir karesini nasıl görüyorsa Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in dünyaya gözlerini açtığı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni aynı sevdayla benimseyerek bu toprakların zerresini Anadolu topraklarının zerresinden ayırmamaktadır. Tüm inanç ve kararlılığımızla haykırıyoruz: Kıbrıs; Türk’ün gönlü, Turan’ın gözbebeği ve Türklüğün vazgeçilmez sevdasıdır.

Bu bilinçle Kıbrıs davasına hayatını adayan Dr. Fazıl Küçük ve KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş Bey başta olmak üzere vatan toprağı için kanını döken tüm mücahitlerimize minnetlerimizi ve dualarımızı sunuyoruz”.

(TAK)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 17/4° 17/7°
  Girne 14/3° 17/7°
  Mağusa 19/8° 18/8°
  İskele 16/8° 18/7°
  Güzelyurt 15/6° 17/6°
  Lefke 14/6° 15/6°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,2600
  5,2695
  0%
  6,0206
  6,0314
  0%
  6,6558
  6,6905