Son Haberler
CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU ANT İÇME GÖREVİYLE TOPLANDI. 50 MİLLETVEKİLİ ANT İÇEREK GÖREVE BAŞLADI
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANLIĞI: CUMHURBAŞKANI’NIN GİRİŞİMLERİNE RAĞMEN GAZETENİN BALKONUNA, MECLİS’İN ÇATISINA ÇIKILABİLMESİ VAHİM OLAYLARIN GÖSTERGESİ. GÜVENLİK ETKİLİ OLMALI
-www.brtk.net-
CTP GENEL BAŞKANI ARHÜRMAN: YAŞANAN GÜVENLİK ZAFİYETİNİ, ŞİDDET EYLEMLERİNİ VE LİNÇ GİRİŞİMLERİNİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL. BU GERGİNLİK HİÇBİRİMİZE BİR ŞEY KAZANDIRMAZ
-www.brtk.net-
CTP, HP, TDP VE DP GENEL BAŞKANLARI HALKIN PARTİSİ GENEL MERKEZİNDE DÜN BİR ARAYA GELDİ
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI AKINCI, HÜKÜMET KURMA ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE BUGÜN SİYASİ PARTİLERLE GÖRÜŞECEK
-www.brtk.net-
NOBEL EDEBİYAT ÖDÜLÜ’NE İKİ KEZ ADAY GÖSTERİLEN UZAY ŞAİRİ OSMAN TÜRKAY ,ÖLÜMÜNÜN 17'NCİ YILDÖNÜMÜNDE, OZANKÖY MEYDANINDAKİ ANITI ÖNÜNDE DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI
-www.brtk.net-
KANTARA KIŞ KAMPLARI, 1–13 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA 4 DÖNEM OLARAK GERÇEKLEŞECEK
-www.brtk.net-

Kişisel Gelişim Eğitimi

Pazartesi 4 Aralık 2017

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun Kişisel Gelişim Seferberliği Projesi devam ediyor.

“Bilinçli Birey Olmak, Kişisel Gelişmişlik Gerektirir” sloganı ile yürütülen eğitimler kapsamında Lefkoşa’da Atatürk İlkokulu’nda arkadaşlar arası iletişim etkinliği düzenlendi.

Proje hakkında BRT’ye açıklama yapan Işık Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Health Education Direktörü Marziye İlhan, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu başkanlığında ülkede bir yıllık kişisel gelişim eğitim seferberliği düzenlediklerini söyledi.

Projenin sadece eğitimleri kapsamadığını; paralelinde art terapi, üniversite gençliğine yönelik farkındalık ve askeriyeye yönelik eğitimler olduğunu belirten İlhan, eğitimlerin her ayın ilk haftasında düzenlendiğini ifade etti.

Arkadaşlar arası iletişim eğitimi verdiklerini; akşam da aynı çocuk grubunun ana-baba okulu olduğunu belirten İlhan, çocukların dikkatini tiyatro aracılığı ile çekmeye çalıştıklarını söyledi.

Beden Dili İletişim Uzmanı Riccon İlhan Doğan da çocuklara eğitim verilirken mizah tekniğini kullandıklarını ifade etti.

Çocuklarla oynayarak eğitim verdiklerini belirten Doğan, eğitim verilirken mizah, güleryüz, hoşgörü ve nezaketin çok önemli olduğunu vurguladı.

İletişimin önemli olduğunu kaydeden Doğan, çocukların daha çok derli toplu olabilmeleri için önelerine hedef koymalarının önemine işaret etti.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 20/11° 22/11°
  Girne 19/11° 20/11°
  Mağusa 21/14° 21/14°
  İskele 20/14° 21/14°
  Güzelyurt 22/11° 22/12°
  Lefke 20/11° 21/11°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  3,8098
  3,8167
  0%
  4,6647
  4,6731
  0%
  5,2838
  5,3113