Son Haberler
TATAR TÜRKİYE’DE... TATAR, KONYA’DA TEMASLARDA BULUNDU
-www.brtk.net-
TATAR TÜRKİYE’DE... TÜRKİYE’NİN KIBRIS TÜRKÜNÜN HAK VE ÇIKARLARINI KORUMAKTAKİ KARARLILIĞINA İŞARET ETTİ
-www.brtk.net-
KIBRIS MÜZAKERE SÜRECİ... ÖZERSAY: DEĞİŞMEYEN ZİHNİYETLE FEDERAL SÜREÇLERE ANGAJE OLMAK YANLIŞ
-www.brtk.net-
KIBRIS KONUSU... ERDOĞAN:KURU GÜRÜLTÜYE PABUÇ BIRAKMADIK
-www.brtk.net-
KIB-TEK BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA... ONURHAN: İHALE HAKKINDA MİK’DEN BİZE BİR GÖRÜŞ İNTİKAL ETMEDİ
-www.brtk.net-
SURİYELİ DÜZENSİZ GÖÇMENLER... YEŞİLKÖY’DE BİR ARAZİDE, DÜN TESPİT EDİLEN SURİYE UYRUKLU 5 GÖÇMENNİN POLİSTE 3’ER GÜN TUTUKLU KALMALARINA EMİR VERİLDİ
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

“Kaynak akışını hızlandıracağız”

Salı 11 Haziran 2019

Başbakan Ersin Tatar, hükümetin uyumlu olmasının, siyasi irade ve istikrarı getireceğini söyledi. Başbakan Tatar, bugün öğleden sonra Ekonomik Örgütler Platformu’nu kabul etti.

Kabulde, Turizm Bakanı Ünal Üstel ile Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Candan Avunduk, Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner’den oluşan Ekonomik Örgütler Platformu’nun yetkilileri yer aldı.

Kabulde konuşan Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, Başbakan Ersin Tatar’a nezaket ziyaretinde bulunduklarını söyleyerek, koalisyon hükümetinin hayırlı olmasını diledi.

Sorunların çözümü için ekonominin büyümesi ve halkın refahının artırılması gerektiğini dile getiren Deniz, hükümetin atacağı her türlü adımda Platform olarak aktif rol almayı talep ettiklerini kaydetti.

Başbakan Ersin Tatar da, Ekonomik Örgütler Platformu’nun ekonominin lokomotifleri ve öncü sektörlerinden oluştuğunu söyleyerek, “Sizlerle yakın ilişkileri içerisinde olmak ve sizlerle meseleleri enine boyuna tartışabilmek bizlere güç katacaktır” dedi.

KKTC’nin sorunlarının bilindiğini dile getiren Tatar, önemli olanın kararlı bir şekilde siyasi iradeyi ortaya koyup doğru noktayı bulabilmek olduğunu, bunun da istikrarlı bir hükümetle olabileceğini kaydetti.

Hükümetin gerek Kıbrıs konusu, gerekse ekonomik, gerekse Türkiye ile ilişkilerde ve diğer konularda uyum içerisinde olduklarını dile getiren Başbakan Tatar, hükümetin uyumlu bir çalışma ortamının olmasının da siyasi irade ve istikrarı getireceğini söyledi.

Bürokratlarla, müdür, müsteşar, kurum ve kuruluşlarla hep birlikte iyi niyet ve koordinasyonlu bir şekilde çalışılması halinde başarıyı yakalayabileceklerini düşündüklerini dile getiren Tatar, “Bizlere sizin gibi güvenen diğer sivil toplumun örgütlerine bu vesileyle teşekkür ederim. Sizler toplumun çok geniş bir kısmını temsil etmektesiniz” ifadelerini kullandı.

Ekonomik ve mali işbirliği protokollerinin de gündemde olduğunu ve çalışmalarının hızlandırıldığını dile getiren Tatar, Türkiye Cumhuriyeti ile karşılıklı çalışmaları artırarak kaynak akışının hızlanacağını ve ekibi ile gece yarısına kadar çalışacaklarını kaydetti.

Yaz aylarını iyi kullanacaklarını ve çalışmaya devam edeceklerini kaydeden Tatar, tüm sektörlerle iyi ilişkiler içerisinde çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.
(BRT/SM)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 36/24° 38/24°
  Girne 34/22° 38/21°
  Mağusa 34/23° 35/22°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0%
  5,7538
  5,7642
  0%
  6,3654
  6,3769
  0%
  7,0138
  7,0504