Son Haberler
-www.brtk.net-
EMEKLİYE AYRILACAK OLAN KIBRIS TÜRK BARIŞ KUVVETLERİ KOMUTANI KORGENERAL ÖMER PAÇ VE BU GÖREVE ATANAN TÜMGENERAL YILMAZ YILDIRIM DEVLET VE HÜKÜMET YETKİLİLERİNE ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİ.KOMUTANLAR SIRASIYLA CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, MECLİS BAŞKANI SİBEL SİBER VE BAŞBAKAN HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN TARAFINDAN KABUL EDİLDİ.
-www.brtk.net-
RUM YÖNETİMİ BAŞKANI NİKOS ANASTASİADİS, KIBRIS’IN ÜÇÜNCÜ ÜLKELERE HİZMET ETMEYEN NORMAL BİR DEVLET HALİNE GELMESİ GEREKTİĞİNİ BELİRTTİ.RUM YÖNETİMİ BAŞKANI NİKOS ANASTASİADİS BİR ETKİNLİKTE YAPTIĞI KONUŞMADA KIBRIS KONUSUNA DEĞİNDİ.
-www.brtk.net-
KAR-İŞ’TEN BİR HEYET BUGÜN BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NDAYDI..YENİ ÖĞRETİM DÖNEMİNDE ÖĞRENCİ TAŞIMACILIĞINDA YAŞAYACAKLARI SIKINTILARI AKTARAN HEYET, BAKAN KEMAL DÜRÜST İLE GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDU.
-www.brtk.net-
BURHAN NALBANTOĞLU DEVLET HASTANESİNDE BUGÜNDEN İTİBAREN YENİ BİR UYGULAMA HAYATA GEÇTİ. POLİKLİNİKLERDEN RANDEVU ALMAK İSTEYEN VATANDAŞLAR SANTRALİ ARAMADAN EV TELEFONLARINDAN DOĞRUDAN İRTİBAT KURABİLİYOR.
-www.brtk.net-
SENDİKAL PLATFORM, TOPLUMU DÖNÜŞTÜRME ÇALIŞMALARI OLDUĞU İDDİASIYLA ZİYARETLER BAŞLATTI. PLATFORMDAN BİR HEYET BUGÜN TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİNİ ZİYARET EDEREK, KONUYLA İLGİLİ MÜCADELE EDİLMESİ GEREĞİNE DİKKAT ÇEKTİ.
-www.brtk.net-
KIBRIS TÜRK ÖĞRETMENLER SENDİKASI DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISI İLE EĞİTİMDE TESPİT ETTİKLERİ SORUNLARA DİKKAT ÇEKTİ.
-www.brtk.net-
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YARIN BOSTANCI’DA, "TARIMDA KOOPERATİFÇİLİK" KONULU SEMİNER DÜZENLİYOR.
-www.brtk.net-
KARPAZ KORUMA DERNEĞİ, KARPAZ EMİRNAMESİNİN DEĞİŞTİRİLMESİNİ İSTİYOR.
-www.brtk.net-
ÇALIŞMA ARKADAŞIMIZ HAKAN ÇAKMAK DÜN AKŞAM DÜZENLENEN BİR ETKİNLİK İLE BİR KEZ DAHA ANILDI.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Katar ile bazı Arap ülkeleri arasındaki kriz

Pazar 16 Temmuz 2017

Sudan’daki muhalif “Nida Sudan” ittifakı, Körfez krizinin büyümesini esefle karşıladıklarını belirtti.

İttifaktan yapılan yazılı açıklamada, Körfez krizinin Kuveyt’in arabuluculuğu çerçevesinde diyalog yoluyla çözüme ulaşacağını ümit ettikleri ifade edildi. Açıklamada ayrıca Körfez krizinin büyümesini esefle karşıladıkları dile getirildi.

Sudan’da ana muhalefetteki Milli Ümmet Partisi Genel Başkanı ve Uluslararası İtidal Platformu Yürütme Ofisi Başkanı Sadık el-Mehdi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Körfez krizine çözüm bulmak için “halk girişimi projesi” geliştirdiklerini duyurdu.

“Ülkelerin girişimlerinin, ekonomik ve diplomatik çıkarlarla bağlantılı olduğu için biz bir halk girişimi projesi geliştirdik. Hükümetten olmayan şahsiyetler belirledik ve Körfez bölgesindeki çeşitli ülkelerde görüşmeler talep ettik.” diyen Mehdi sözlerine şöyle devam etti:
“Maalesef çok sayıda batı ülkesi, taraflara silah satmasıyla anlaşmazlığa yatırım yapıyor. Heyetlerini belirlediğimiz halk inisiyatifini bir fırsat olarak değerlendiriyoruz.Uluslararası İtidal Platformu Genel Sekreteri Meran el-Fauri, Körfez bölgesindeki çeşitli ülkelere girişimin içeriğini bildirmeleri için resmi olarak ziyaret tarihlerinin belirlenmesi için çalışıyor.”
Sudan’da silahlı hareket ve siyasi partilerden teşekkül eden muhalefet, Aralık 2014’te Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir yönetimine karşı Nida Sudan ittifakını kurmuştu.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • DÖVİZ KURLARI

  0.3%
  3,5109
  3,5172
  0.22%
  4,1242
  4,1316
  0.41%
  4,5129
  4,5364
 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 40/21° 37/22°
  Girne 36/21° 36/22°
  Mağusa 36/22° 33/23°
  İskele 38/24° 36/24°
  Güzelyurt 33/20° 34/22°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166