Son Haberler
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, HÜKÜMET KURMA GÖREVİNİ VERMEK İÇİN MECLİSTE TEMSİL EDİLMEYE HAK KAZANAN SİYASİ PARTİ BAŞKANLARIYLA BUGÜN GÖRÜŞTÜ.
-www.brtk.net-
KOALİSYON ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE BUGÜN YENİDEN BİRARAYA GELEN 4 SİYASİ PARTİ BAŞKANI, CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI’NIN HÜKÜMETİ KURMA GÖREVİNİ ÖNCELİKLE UBP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN’E VEREBİLECEĞİ YÖNÜNDE ORTAK GÖRÜŞ BELİTTİ.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, ULUSAL BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN’Ü YARIN YENİDEN KABUL EDECEK.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, POLİS GENEL MÜDÜRÜ MANAVOĞLU’NDAN DÜNKÜ OLAYLARLA İLGİLİ AYRINTILI RAPOR İSTEDİ.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE KAMU BAŞ DENETÇİSİ ŞEREF MALKOÇ, KKTC’DE TEMASLAR YAPIYOR. MALKOÇ, İKİ GÜNLÜK TEMASLARI ÇERÇEVESİNDE İLK OLARAK YÜKSEK YÖNETİM DENETÇİSİ EMİNE DİZDARLI İLE GÖRÜŞTÜ.
-www.brtk.net-
AFRİN’E YÖNELİK OPERASYONLARIN BUGÜN DÖRDÜNCÜ GÜNÜNDE TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARI, KİLİS VE REYHANLI'YA ROKETLİ SALDIRIDA BULUNDU.
-www.brtk.net-
DÜNYA EKONOMİK FORUMU İSVİÇRE’DE BUGÜN BAŞLADI.
-www.brtk.net-
TARIM DAİRESİ, TAHIL ARAZİLERİNDE MANTAR, YAPRAK BİTİ VE YAPRAK GÜVESİ (SİRİVİDİ) HASTALIKLARINA RASTLADIĞI UYARISINDA BULUNARAK, ZİRAİ MÜCADELE ÇAĞRISI YAPTI VE İLAÇ TAVSİYE ETTİ.
-www.brtk.net-

İran’daki protestolarda ölü sayısı artıyor

Çarşamba 3 Ocak 2018

İran’da geçen hafta perşembe günü başlayan kitlesel eylemlerde hayatını kaybedenlerin sayısı 20’yi aştı. Olaylar sırasında en az 500 kişi de gözaltına alındı. Hayat pahalılığı ve işsizliğin protesto edildiği kitlesel eylemlerde, ölü sayısı 20’yi aştı.

Protesto gösterilerinde rejimin yanı sıra ‘diktatör’ olarak tanımlanan dini lider Ali Hamaney, ilk defa doğrudan hedef alınıyor.
Hamaney ise dün yaptığı açıklamada; “İran İslam Cumhuriyeti ile çatışma halinde olan İran’ın düşmanları, İslami sisteme, İslam Cumhuriyeti’ne ve İslam Devrimi’ne karşı problem yaratmak için para, silah, siyaset ve istihbarat gibi çeşitli yöntemleri ve unsurları kullanıyorlar.” dedi

Ana akım medyanın tamamının rejim tarafından kontrol edildiği ülkede sosyal medyada paylaşılan görüntülerde binlerce kişinin sokaklarda olduğu görülüyor.

Bu arada protestoların başladığı günden beri bu konuyla yakından ilgilenen ABD Başkanı Donald Trump, yine İranlı protestoculara destek verdi.

Trump Twitter’dan, “İran halkı nihayet acımasız ve çürümüş rejime karşı harekete geçti. Başkan Obama’nın akılsızca aktardığı paralar teröre ve onların ceplerine girdi” ifadelerini yazdı. Günlük ortalama 4 milyon varil petrol üreten İran, bu rakamlarla dünyanın en büyük 5 petrol üreten ülkesinden biri.

Keza doğalgaz üretiminde dünyanın en büyük 3 ülkesinden biri olmasına rağmen petrol ve doğalgaz üretiminden elde edilen gelirlerinin halka ulaşmaması, vatandaşı çileden çıkarıyor.

Protestocular, rejimin, İran halkının parasını Irak, Suriye ve Yemen gibi ülkelerde devam eden savaşlara aktarmakla suçluyor.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 20/11° 22/11°
  Girne 19/11° 20/11°
  Mağusa 21/14° 21/14°
  İskele 20/14° 21/14°
  Güzelyurt 22/11° 22/12°
  Lefke 20/11° 21/11°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  3,8098
  3,8167
  0%
  4,6647
  4,6731
  0%
  5,2838
  5,3113