Son Haberler
MECLİS ÇALIŞMALARI... CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU BUGÜN TOPLANIYOR. GÜNDEMDE SAYIŞTAY KOMİTESİ İLE DİLEKÇE VE OMBUDSMAN KOMİTESİ’NİN RAPORLARI VAR.
-www.brtk.net-
İNSANİ İŞBİRLİĞİ...PRAG’TAN BİR UÇAK ERCAN’A DOĞRUDAN UÇUŞ YAPTI. ÖZERSAY: İNSANİ KONULARDA ULUSLARARASI AKTÖRLER İLE İŞBİRLİĞİNE AÇIĞIZ
-www.brtk.net-
TÜRKİYE’DE SEÇİMLER... TÜRKİYE’DE 24 HAZİRAN’DA YAPILACAK SEÇİM İÇİN KKTC’DE OY VERME İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE’DE SEÇİMLER... KKTC’DE İKAMET EDEN VE YURTDIŞI SEÇMEN KÜTÜĞÜNDE KAYDI BULUNAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI BUGÜN DE OY KULLANABİLECEK.
-www.brtk.net-
YAYAYA ÇARPTI... GÜZELYTURT KALKANLI ANAYOLUNDA BİR ARACIN YAYAYA ÇARPMASI SONUCU AKÇAY SAKİNLERİNDEN 32 YAŞINDAKİ KADİR ÖZTÜRK AĞIR YARALANDI.
-www.brtk.net-
KATI ATIK ANKETİ...“KIBRIS’TA ATIKLAR VE GERİ DÖNÜŞÜM İLE İLGİLİ FARKINDALIK ARAŞTIRMASININ ANKET SONUÇLARI AÇIKLANDI.
-www.brtk.net-
KATI ATIK ANKETİ...KIBRIS’IN İKİ TARAFINDAN TOPLAM BİN KİŞİNİN KATILIMIYLA YAPILAN ARAŞTIRMA İNSANLARIN ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN FARKINDA OLDUKLARINI, ANCAK ÇÖZÜMÜ İÇİN YETERİNCE KATILIMCI OLMADIKLARINI ORTAYA KOYDU.
-www.brtk.net-
KOLOMBİYA’DA SEÇİM... KOLOMBİYA'DAKİ DEVLET BAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ, YÜZDE 53,95'LE SAĞCI ADAY IVAN DUQUE KAZANIRKEN, SOLCU RAKİBİ GUSTAVO PETRO İSE YÜZDE 41,83'TE KALDI.
-www.brtk.net-
HİNDİSTAN’DA SEL... HİNDİSTAN'IN KUZEYDOĞUSUNDAKİ ASSAM EYALETİNDE MUSON YAĞMURLARININ YOL AÇTIĞI SELLER NEDENİYLE 17 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ BİLDİRİLDİ.
-www.brtk.net-

“İnsan kaynağı sıkıntısı hat safada olan orman dairesinde yapılması gereken çok iş var”

Salı 6 Mart 2018

Orman Mühendisleri Odası, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali’yi ziyaret etti.

Ziyarette orman alanlarındaki sorunlar ve yapılması gerekenler ele alındı.Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali kabulde yaptığı konuşmada, kamunun geneli gibi Orman Dairesi’nin de insan kaynağı açısından ciddi zaafiyetler içerisinde olduğunu söyledi.

“Gerek nitelik gerekse nicelik bakımından insan kaynağı sıkıntısı hat safada olan Orman Dairesinde yapılması gereken yığınla iş vardır” diyen Şahali, zararlılarla mücadele konusunun ertelenemez noktaya geldiğini ve bu mücadelenin disiplinli bir şekilde süreklilik arz etmesi gerektiğini ifade etti.

Bakan Şahali, bu yıl 15 bin hektarlık alanın çam kese böceğine karşı ilaçlanmasının zaruri olduğunu ancak bütçede öngörülen yaklaşık bir milyon euro ile yaklaşık 9 bin hektarlık alanın ilaçlanabileceğini ve mücadelede zaafiyet yaşanacağını dile getirdi.Şahali, yangınlarla mücadele olmak üzere orman yararına yürütülecek işlerde yeterli bir kadronun görev başında olması gerektiğini belirtti.

Orman Mühendisleri Odası Başkanı İrfan Tansel de ziyarette, orman alanlarındaki sorunlara işaret etti ve Orman Dairesinin fiili durumundan duydukları üzüntüyü dile getirdi.

Orman Dairesinin teknik kadro açısından ciddi bir zaafiyet içerisinde olduğunu söyleyen Tansel, “Orman Dairesindeki personel yapısı yıllar içerisinde populist uygulamalardan ve çalışma şartlarının zorluğundan dolayı erozyona uğradı” dedi.Ülke ormanlarını tehdit eden çam kese böceğine yönelik yapılan ilaçlamanın yetersiz olduğuna değinen Tansel, önümüzdeki yaz döneminde çam kese böceğinden daha tehlikeli kabuk böceği tehdidi ile karşı karşıya kalınacağı uyarısında bulundu.

İrfan Tansel, yangınlara karşı profesyonel yangın hazır kuvvet ekiplerinin oluşturulması gerektiğini de kaydetti.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 20/11° 22/11°
  Girne 19/11° 20/11°
  Mağusa 21/14° 21/14°
  İskele 20/14° 21/14°
  Güzelyurt 22/11° 22/12°
  Lefke 20/11° 21/11°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  4,6484
  4,6568
  0%
  5,4621
  5,4720
  0%
  6,1896
  6,2218