Son Haberler
ÖZERSAY’DAN AÇIKLAMA... BAŞBAKAN YADIMCISI DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY: KARA GEÇİŞ KAPILARI YARARLI ANCAK BU YAKLAŞIM HER YERE KAPI AÇALIM ANLAMINI TAŞIMIYOR
-www.brtk.net-
ÖZERSAY’DAN AÇIKLAMA... BAŞBAKAN YADIMCISI DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY: RUM TARAFININ TÜRKİYE’Yİ BAHANE EDEREK BM BARIŞ GÜCÜNÜN ADADAKİ VARLIĞINI SÜRDÜRMESİNİ İSTEMESİ SAÇMA BİR GEREKÇE
-www.brtk.net-
2019 BÜTÇESİ... MECLİS EKONOMİ MALİYE BÜTÇE VE PLAN KOMİTESİ DÜN YAPTIĞI TOPLANTIDA BAŞBAKANLIK VE BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI BÜTÇELERİNİ ONAYLADI.
-www.brtk.net-
UBP –DİSİ GÖRÜŞMESİ... GÜNEY KIBRIS’TAN DEMOKRATİK SEFERBERLİK PARTİSİ’NDEN BİR HEYET, ULUSAL BİRLİK PARTİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ
-www.brtk.net-
UBP –DİSİ GÖRÜŞMESİ... UBP VE DİSİ BAZI NOKTALARDA FARKLI GÖRÜŞLERİ OLSA DA DİYALOĞU DEVAM ETTİRME KARARI ALDI, BİR SONRAKİ GÖRÜŞME GÜNEY KIBRIS’TA GERÇEKLEŞTİRİLECEK
-www.brtk.net-
ÖZYİĞİT LONDRA’DA... MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI ÖZYİĞİT, LONDRA’DA TEMASLARDA BULUNUYOR.
-www.brtk.net-
ÖZYİĞİT LONDRA’DA... BAKAN ÖZYİĞİT: İNGİLTERE’DEKİ KIBRISLI TÜRK ÇOCUKLARIN KENDİ DİL VE KÜLTÜRLERİNE SAHİP ÇIKARAK YETİŞMELERİNİ SAĞLAMA YÖNÜNDEKİ UĞRAŞLAR KARARLILIKLA SÜRECEK
-www.brtk.net-
HAYAT PAHALILIĞI... HAYAT PAHALILIĞI UYGULAMASIYLA İLGİLİ MALİYE BAKANI DENKTAŞ İLE YÜKSEK YÖNETİM DENETÇİSİ DİZDARLI’NIN KARŞILIKLI AÇIKLAMALARI SÜRÜYOR.
-www.brtk.net-
HAYAT PAHALILIĞI... MALİYE BAKANI DENKTAŞ KARAR İVEDİ VE ZARURİ
-www.brtk.net-
HAYAT PAHALILIĞI... OMBUDSMAN DİZDARLI: KARAR DOĞRU ŞEKİLDE ALINMADI, KALDIRILMASI GEREKİYOR
-www.brtk.net-
HASPOLAT’TAKİ YOL... BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI: ÜST GEÇİT YAPIMI TAMAMLANANA KADAR, ÖNLEMLERLE BİRLİKTE BİR DİZİ ALTERNATİF GELİŞTİRİLDİ
-www.brtk.net-
İŞ KAZASI... ORTAKÖY’DE MEYDANA GELEN KAZADA BİR İŞ YERİNDE ÇALIŞAN SANİYE BAĞ, GAZ FIRININI YAKMAYA ÇALIŞTIĞI SIRADA YANDI. BAĞ, TEDAVİ ALTINA ALINDI.
-www.brtk.net-
GİRNE’DE HUZUR OPERASYONU... POLİS: KUMARHANEYE GİRMELERİ YASAK 13 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM BAŞLATTI. TRAFİKTE 340 ARAÇ KONTROL EDİLDİ, 113 SÜRÜCÜ RAPOR EDİLDİ
-www.brtk.net-
KKTC 35 YAŞINDA... GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU, 35.’İNCİ YIL CUMHURİYET KONSERİ” VERDİ
-www.brtk.net-
CALİFORNİA’DAKİ YANGIN SÖNDÜRÜLEMİYOR... 71 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ YANGINDA, 1011 KİŞİ KAYIP
-www.brtk.net-
ERDOĞAN-TRUMP GÖRÜŞMESİ... TC CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ABD BAŞKANI TRUMP İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ. İKİ LİDER KAŞIKÇI CİNAYETİ, FETÖ SORUŞTURMALARI VE SURİYE’Yİ ELE ALDI
-www.brtk.net-
KAŞIKÇI CİNAYETİ ... CIA: GAZETECİ KAŞIKÇI’NIN ÖLDÜRÜLME EMRİNİ VELİAHT PRENS SELMAN VERDİ
-www.brtk.net-
MAY’DEN BREXİT ATAMALARI... İNGİLTERE BAŞBAKANI MAY İSTİFA EDEN 4 BAKANDAN 2’SİNİN YERİNE YENİ İSİMLER ATADI
-www.brtk.net-
YEMEN AÇLIKLA MÜCADELE EDİYOR... BM, YEMEN'DE 18 MİLYON KİŞİNİN AÇLIK TEHDİDİ İLE KARŞI KARŞIYA OLDUĞUNU AÇIKLADI.
-www.brtk.net-

İktisatbank 25 yaşında

Cumartesi 10 Ocak 2015

İktisat Bankası’nın 25. Kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde İktisat Finansal Hizmetler Grup Toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Grup bünyesinde faaliyet gösteren İktisatbank, İktisat Sigorta ve Türkiye’de 7 ilde faaliyet gösteren İktisat Faktoring personeli katıldı.

Toplantının başında 1990 yılında Ekonomi ve Maliye BakanlarI olarak görev yapan Nazif Borman ile dönemin Sanayi ve Ticaret Bakanı Atay Ahmet Raşit’in, Bankanın kuruluşu ile ilgili 25 yıl önce kaleme aldığı mektuplar katılımcılar ile paylaşıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mete Özmerter, iki yıl önce gündeme getirilen İktisat Factoring’in artık bir vizyon değil gerçek olduğunu söyledi.

Bir ülkenin bel kemiğinin ekonomi, bunun yükünü taşıyanın da bankalar olduğunu kaydeden Özmerter, İktisatbank’ın sektörde bir öncü olduğunu belirtti.

2015’in kolay bir yıl olmayacağını kaydeden Özmerter, bunun olağanüstü bir durum olmadığını, korunmak için yerel tedbirlerin alınması gerektiği söyledi.

İktisat Bank Genel Müdürü Dr. Ahmet Karavelioğlu ise amaçlarının büyük olduğunu bu yüzden çok çalıştıklarını kaydetti.

İktisat Factoring’i kurarak Türkiye’ye uzandıklarını kaydeden Karavelioğlu hedeflerinin üçüncü ülkelere de yayılmak olduğunu belirtti.
Özel sektörün gücüne güç katmak için var gücü ile çalıştıklarını kaydeden Karavelioğlu, yasa koyucuların da özel sektörün önünü açması gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından eski bakanlar Nazif Borman ve Atay Ahmet Raşit’e çiçek verildi.

Nazif Borman bankanın kurulduğu gün bir takım dileklerde bulunduğunu, bunların kısa bir sürede yerine getirilmesinin yanı sıra sınırları aşarak Türkiye’ye kadar ileri gittiğini kaydetti.

Atay Ahmet Raşit ise, Kıbrıs Türk halkının uzun mücadelelerden sonra bağımsızlığına kavuştuğunu ve bunu ekonomik zaferlerle taçlandırmak için çalışmalar yaptığını söyledi. bugünkü koşullarda Kıbrıs Türk halkının beklediği sosyo-ekonomik seviyeye ulaştığının söylemenin pek mümkün olmadığını belirten Raşit buna rağmen ülkedeki bazı sektörlerde bazı kurumların halkın yüzünü güldürdüğünü kaydetti.

Toplantıda daha sonra İktisatbank’ın 2015 yılı içerisinde topluma kazandırılması planlanan yeni projeleri açıklandı, dünya para ve kur politikaları incelenerek beklentiler ortaya konuldu.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 22/11° 20/10°
  Girne 22/10° 19/10°
  Mağusa 23/14° 21/13°
  İskele 28/18° 26/19°
  Güzelyurt 23/10° 20/8°
  Lefke 22/9° 20/8°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,3412
  5,3508
  0%
  6,0565
  6,0674
  0%
  6,8265
  6,8620