Son Haberler
23 NİSAN COŞKUSU... 21. ULUSLARARASI 23 NİSAN ÇOCUK FESTİVALİ’NE KATILAN ÇOCUKLAR KUĞULU PARK’TAN CUMHURBAŞKANLIĞINA ARDINDAN İSE MECLİS’E YÜRÜDÜ
-www.brtk.net-
23 NİSAN COŞKUSU... CUMHURBAŞKANI AKINCI KORTEJDEKİ ÇOCUKLARA SESLENDİ; DAHA GÜZEL, BARIŞ VE HUZUR İÇERİSİNDE BİR ADA VE DÜNYA YARATILMASI İÇİN BÜYÜKLERİN OMUZLARINDA ÇOK BÜYÜK SORUMLULUK VAR. SİZE DAHA GÜZEL BİR GELECEĞİ BIRAKABİLMEMİZ LAZIM.
-www.brtk.net-
23 NİSAN COŞKUSU... 21’İNCİ ULUSLARARASI 23 NİSAN ÇOCUK FESTİVALİ’NİN AÇILIŞI MECLİS ÖNÜNDE DÜZENLENEN TÖRENLE BAŞLADI. MECLİS BAŞKANI ULUÇAY İLE MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI ÖZYİĞİT’İN DE KATILDIĞI AÇILIŞTA “BÜTÜN ÇOCUKLAR KARDEŞTİR” SLOGANIYLA GÖKYÜZÜNE BALONLAR VE GÜVERCİNLER UÇURTULDU
-www.brtk.net-
23 NİSAN COŞKUSU... 23 NİSAN ÇOCUK FESTIVALİ’NE KATILAN ÇOCUKLAR CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU’NU ZİYARET ETTİ. MECLİS BAŞKANININ MAKAMINA OTURAN ŞEHİT TUNCER İLKOKULU ÖĞRENCİSİ ELİF BARAN, EĞİTİM VE ÇEVRE KONULARINDA ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ.
-www.brtk.net-
23 NİSAN COŞKUSU... TÜRKİYE, FİNLANDİYA, LİTVANYA, MAKEDONYA, POLONYA VE RUSYA’DAN GELEN KONUK ÇOCUKLAR , MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI ÖZYİĞİT, MECLİS BAŞKANI ULUÇAY VE BAŞBAKAN ERHÜRMAN’I ZİYARET ETTİ.
-www.brtk.net-
TURİZM ŞÖLENİ’NE HAVA KOŞULLARI ENGELİ... YARIN GAZİMAĞUSA’DA NAMIK KEMAL MEYDANI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK TURİZM ŞÖLENİ 27 NİSAN CUMARTESİ GÜNÜNE ERTELENDİ
-www.brtk.net-
TURİZM ŞÖLENİ’NE HAVA KOŞULLARI ENGELİ... 21 NİSAN PAZAR GÜNÜ GİRNE’DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK TURİZM ŞÖLENİ HAVA MUHALEFETİ DOLAYISIYLA 28 NİSAN CUMARTESİ GÜNÜNE ERTELENDİ
-www.brtk.net-
BAY-SEN GENEL KURULU... BAY-SEN’İN OLAĞAN GENEL KURULU DÜN YAPILDI. GENEL KURUL’DA YAPILAN SEÇİMDE BAŞKANLIĞA İBRAHİM KANAT SEÇİLDİ
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

İktisatbank 25 yaşında

Cumartesi 10 Ocak 2015

İktisat Bankası’nın 25. Kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde İktisat Finansal Hizmetler Grup Toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Grup bünyesinde faaliyet gösteren İktisatbank, İktisat Sigorta ve Türkiye’de 7 ilde faaliyet gösteren İktisat Faktoring personeli katıldı.

Toplantının başında 1990 yılında Ekonomi ve Maliye BakanlarI olarak görev yapan Nazif Borman ile dönemin Sanayi ve Ticaret Bakanı Atay Ahmet Raşit’in, Bankanın kuruluşu ile ilgili 25 yıl önce kaleme aldığı mektuplar katılımcılar ile paylaşıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mete Özmerter, iki yıl önce gündeme getirilen İktisat Factoring’in artık bir vizyon değil gerçek olduğunu söyledi.

Bir ülkenin bel kemiğinin ekonomi, bunun yükünü taşıyanın da bankalar olduğunu kaydeden Özmerter, İktisatbank’ın sektörde bir öncü olduğunu belirtti.

2015’in kolay bir yıl olmayacağını kaydeden Özmerter, bunun olağanüstü bir durum olmadığını, korunmak için yerel tedbirlerin alınması gerektiği söyledi.

İktisat Bank Genel Müdürü Dr. Ahmet Karavelioğlu ise amaçlarının büyük olduğunu bu yüzden çok çalıştıklarını kaydetti.

İktisat Factoring’i kurarak Türkiye’ye uzandıklarını kaydeden Karavelioğlu hedeflerinin üçüncü ülkelere de yayılmak olduğunu belirtti.
Özel sektörün gücüne güç katmak için var gücü ile çalıştıklarını kaydeden Karavelioğlu, yasa koyucuların da özel sektörün önünü açması gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından eski bakanlar Nazif Borman ve Atay Ahmet Raşit’e çiçek verildi.

Nazif Borman bankanın kurulduğu gün bir takım dileklerde bulunduğunu, bunların kısa bir sürede yerine getirilmesinin yanı sıra sınırları aşarak Türkiye’ye kadar ileri gittiğini kaydetti.

Atay Ahmet Raşit ise, Kıbrıs Türk halkının uzun mücadelelerden sonra bağımsızlığına kavuştuğunu ve bunu ekonomik zaferlerle taçlandırmak için çalışmalar yaptığını söyledi. bugünkü koşullarda Kıbrıs Türk halkının beklediği sosyo-ekonomik seviyeye ulaştığının söylemenin pek mümkün olmadığını belirten Raşit buna rağmen ülkedeki bazı sektörlerde bazı kurumların halkın yüzünü güldürdüğünü kaydetti.

Toplantıda daha sonra İktisatbank’ın 2015 yılı içerisinde topluma kazandırılması planlanan yeni projeleri açıklandı, dünya para ve kur politikaları incelenerek beklentiler ortaya konuldu.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 19/10° 20/10°
  Girne 18/8° 20/7°
  Mağusa 20/9° 20/9°
  İskele 19/10° 20/11°
  Güzelyurt 19/10° 20/7°
  Lefke 18/10° 19/6°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,2600
  5,2695
  0%
  6,0206
  6,0314
  0%
  6,6558
  6,6905