Son Haberler
CUMHURBAŞKANI’NIN TAŞKENT ZİYARETİ... CUMHURBAŞKANI AKINCI, TAŞKENT KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ. AKINCI, KÖYDE TEHLİKE ARZEDEN KÖPRÜDE İNCELEMELERDE DE BULUNDU
-www.brtk.net-
SUÇLULARIN İADESİ... GÜNEY KIBRIS’TA GEÇEN YIL İŞLENEN BİR CİNAYET İLE İLGİLİ ARANAN DÖRT ZANLI İADELERİNİN ARDINDAN DÜN ÇIKARILDIKLARI MAHKEMEDE SEKİZ GÜNLÜK TUTUKLUK SÜRESİ ALDI
-www.brtk.net-
ASAYİŞ VE TRAFİK DENETİMLERİ... POLİS, LEFKOŞA, GAZİMAĞUSA, GİRNE VE GÜZELYURT’TA ASAYİŞ VE TRAFİK DENETİMLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ. DENETİMLERDE 13 KİŞİ TUTUKLANDI,10 ARAÇ İSE TRAFİKTEN MEN EDİLDİ
-www.brtk.net-
KKTC’DEN KANUNSUZ ÇIKIŞ... KKTC’DEN KANUNSUZ ÇIKIŞ YAPAN 6 BANGLADEŞ UYRUKLU DAHA TESPİT EDİLEREK TUTUKLANDI  
-www.brtk.net-
BUGÜN BABALAR GÜNÜ... BABALAR GÜNÜ HER YIL HAZİRAN AYININ ÜÇÜNCÜ PAZARI TÜM DÜNYAYLA BİRLİKTE KKTC’DE DE KUTLANIYOR
-www.brtk.net-
YAĞMURLAR SÜRECEK... METEOROLOJİ DAİRESİ HAFTA SONUNDAN PERŞEMBEYE KADAR YER YER SAĞANAK VEYA GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞMUR BEKLENDİĞİNİ AÇIKLADI
-www.brtk.net-
YAĞMURLAR SÜRECEK... MEVSİM NORMALLERİNDE SEYREDEN HAVA SICAKLIĞI İSE ZAMAN ZAMAN  2-3 DERECE DÜŞECEK  
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Hala Sultan Kitap Günleri başladı

Pazartesi 27 Mayıs 2019

Kıbrıs Vakıflar İdaresi, Yunus Emre Enstitüsü ve Türk Tarih Kurumu iş birliğiyle düzenlenen Hala Sultan Kitap Günleri başladı.

20 yazar ve 40 yayınevinin yüzbinlerce kitapla katıldığı Kitap Günleri, 3 Haziran’a kadar sürecek.Kitap günlerinin açılışı Selimiye Meydanı’ndan yapıldı.

Etkinlik açılış konuşmalarıyla başladı. Türkiyenin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri yaptığı kısa konuşmada kitap okumanın önemine vurgu yaptı.
Böylesi önemli bir etkinliğe aracılık edenleri kutlayan Büyükelçi Başçeri, yazılı bir kitabı okumanın zevkinin ayrıcalıklı olduğuna vurgu yaptı.Daha sonra Türk Tarih Kurumu Başkanı Profesör Doktor Refik Turan bir konuşma yaptı.

Profesör Turan, kitabın bir hayat olduğunu vurguladığı konuşmasında kitabın dünü bugüne, bugünü de yarına taşıyan çok önemli bir unsur olduğunu vurguladı.

Açılışta son konuşmayı Kıbrıs Türk Vakıflar İdaresi genel Müdürü Profesör Doktor İbrahim Benter yaptı.Benter konuşmasında kitap okuma alışkanlığının giderek azaldığına vurgu yaptığı konuşmasında gençleri kitap okumaya özendirmenin büyüklerin görevi olduğuna işaret etti.

Benter konuşmasında “Gençler her kitap ayrı bir dünyadır. Okudukça empati yapma yeteneğiniz gelişir ve düşünceleriniz de gelişir” dedi.Konuşmaların ardından Hala Sultan Kitap Günleri kesilen kurdele ile başlamış oldu.

Kitap Günleri çerçevesinde, edebiyat, çocuk ve gençlik, araştırma tarih, din mitolojisi, sanat tasarım, felsefe, hobi, çizgi roman, bilim, mizah, prestij kitapları, sesli kitaplar, yabancı dilde kitaplar gibi bir çok kategoride kitap okurlarla buluşuyor.

Hala Sultan Kitap Günleri kapsamında çok sayıda söyleşi ve imza günü de düzenliyor.
Söyleşi programında Gülseren Budayıcıoğlu, Ahmet Taşagil, Oğuz Karakartal, Ali Ayçil, Canan Tan, Kamuran Akdemir, Beyza Alkoç ve Serhat Yabancı gibi isimler yer alacak.

Kitap günlerinde birçok yazarın eseri Selimiye Meydanı’nda, 13.30-21.00 saatleri arasında sergilenecek. (BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER