Son Haberler
YENİ ASGARİ ÜCRET... 2019 YILININ İLK ASGARİ ÜCRETİ BELİRLENDİ. YENİ ASGARİ ÜCRET AYLIK BRÜT 3 BİN 150 TL, NET 2 BİN 740.50 TL OLARAK SAPTANDI.YENİ ASGARİ ÜCRET 1 ŞUBAT’TAN İTİBAREN YÜRÜRLÜĞE GİRECEK
-www.brtk.net-
MECLİS ÇALIŞMALARI…. CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULUNDA GÜNEY’DE YAPILACAK AP SEÇİMLERİ ÖN PLANA ÇIKTI. BAŞBAKAN ERHÜRMAN, GÜNEY’DE SEÇİME KATILAN BİRİNİN KIBRIS TÜRKÜ’NÜN TEMSİL ETMEDİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ
-www.brtk.net-
KIBRIS KONUSU…  TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU, KIBRIS MESELESİNİ ÇÖZMEK İÇİN TÜRKİYE'NİN ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTIĞINI BELİRTTİ
-www.brtk.net-
ÖZERSAY’DAN SERT TEPKİ..... BAŞBAKAN YARDIMCISI, DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY, BU ÜLKENİN BU ANLAMSIZ TARTIŞMALARLA KAYBEDECEK ZAMANI OLMADIĞINI SÖYLEDİ. ÖZERSAY,  CTP MİLLETVEKİLİ DOĞUŞ DERYA’NIN “ÖZERSAY ÇOK KONUŞUYOR” ŞEKLİNDEKİ SÖZLERİNE SERT TEPKİ GÖSTERDİ. SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN AÇIKLAMA YAPAN ÖZERSAY,  ISIM VERMEDEN, “BOŞ KONUŞUYOR, MUHATABIM DEĞİL” AÇIKLAMASI YAPTI.  
-www.brtk.net-
 ULUÇAY MECLİS’TE   …..GENEL KURUL’DA BUGÜN NİYAZİ KIZILYÜREK’İN GÜNEY KIBRIS’IN SİYASİ PARTİSİ AKEL’DEN AVRUPA PARLAMENTOSU ADAYI OLMASI KONUŞULDU GENEL KURUL’DA KONUŞAN CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKANI TEBERRÜKEN ULUÇAY, CUMHURİYET MECLİSİ AVRUPA PARLAMENTOSU (AP) VE AVRUPA KONSEYİ PARLAMENTER ASEMBLESI (AKPA) HEYETİNİN AP SEÇİMLERİNE KADAR, KIBRISLI TÜRKLERİN TEMSİLİYETİ KONUSUNDA AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI YAPACAĞINI AÇIKLADI.  
-www.brtk.net-
 KKTC TURİZMİ VE TURİST REHBERLERİ... TURİZM VE ÇEVRE BAKANLIĞI İLE KIBRIS TÜRK REHBERLER BİRLİĞİ İŞBİRLİĞİNDE DÜZENLENEN 35’İNCİ DÖNEM TURİST REHBERİ YETİŞTİRME KURSU BAŞLADI
-www.brtk.net-
BAŞSAVCILIK’TAN AÇIKLAMA… BAŞSAVCILIK, GÜNDEMİNDEKİ YOLSUZLUK DOSYALARININ İNCELENMESİNİ TAMAMLADIĞINI AÇIKLADI
-www.brtk.net-
VİCDANİ RET... KIBRIS’TA VİCDANİ RET İNİSİYATİFİ, SİYASİ PARTİLERE BAŞLATTIĞI ZİYARETLERİ ÇERÇEVESİNDE BUGÜN HALKIN PARTİSİ’NE GİDEREK, ASKERLİK DEĞİŞİKLİK YASASIYLA İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİ AKTARDI
-www.brtk.net-
AP SEÇİMLERİ… KTÖS, KKTC’DE YAŞAYAN KIBRISLI TÜRKLERİN SINIR KAPILARINDA KURULACAK SANDIKLARDA AVRUPA PARLAMENTOSU İÇİN OY KULLANABİLECEĞİNİ AÇIKLADI
-www.brtk.net-
POSTA DAİRESİ... LEFKOŞA MERKEZ POSTANESİ’NDE PERSONEL VE ARAÇ-GEREÇ EKSİKLİĞİNE DİKKAT ÇEKİLECEK POSTA DAİRESİ... KTAMS, KAMU-SEN VE KAMU-İŞ, BU AMAÇLA CUMA GÜNÜ POSTANE ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK.  
-www.brtk.net-
TCG BARBAROS GEMİSİ ZİYARET AÇILDI... TCG BARBAROS FIRKATEYNİ İLE TCG BARTIN KORVETİ, AKDENİZ KALKAN'I HAREKATI KAPSAMINDA GAZİMAĞUSA LİMANI'NDA YARIN 14:00-17:00 SAATLERİ ARASINDA ZİYARET EDİLEBİLECEK
-www.brtk.net-

Gazimağusa 112 istasyonunun resmi açılışı bu sabah yapıldı

Cuma 9 Kasım 2018

Sağlık Bakanlığı tarafından Gazimağusa’da vatandaşın herhangi bir hastalık yada yaralanma gibi vakalarda günün 24 saatinde 112’yi arayarak acil sağlık hizmeti alabileceği ” 112 İstasyonu”nun resmi açılışı Sağlık Bakanı Filiz Besim’in de katılımıyla bu sabah yapıldı.112 istasyonu haftanın her günü, 24 saat süreyle 3 ambulans ve 3 hemşireyle hizmet veriyor..

112 İstasyonunun bu sabahki resmi açılışına Bakan Besim’in yanısıra bakanlık yetkilileri, doktor ve çok sayıda sağlık çalışanı da katıldı.

Açılışta konuşan 112 sorumlu hekimi Dr.Naciye Nami, 112 istasyonlarını artırmanın kendileri için çok büyük bir gurur olduğunu belirterek, bütün 112’lerin aslında bu şekilde ayrı olması gerektiğini ve hastane öncesi hastaya en hızlı bir şekilde ulaşmanın çok önemli olduğunu ifade etti.

Nami 112 istasyonuna ek olarak bir de mobil 112 uygulamasını da hayata geçirdiklerini anımsatarak, bu sayede hızır yoğunluğu çok fazla olan Gazimağusa’da vakalara çok daha hızlı ulaştıklarını kaydetti.Sağlık Bakanı Filiz Besim de yaptığı konuşmasına’ bir ülkede kaliteli sağlık varsa insanların sağlığa güven duymasını istiyorsak 112 çok önemlidir’ diyerek başladı ve hızır ve 112’nin sağlığın vizyonu olduğunun altını çizdi.

Bakan Besim, 2004 yılında kurulan 112 servisinin çok düzenli çalışan bir komiteyle yürütüldüğünü belirterek, bu komite tarafından Mağusa’da en stratejik bölgenin Maraş bölgesine yakın bu bölge olduğunun saptanıp 112’nin açılmasına karar verildiğini de açıkladı ve vakaya en hızlı şekilde ulaşılacak bir nokta olduğunu kaydetti.

Filiz Besim Gazimağusa da bir de mobil 112 hizmetine de başlandığını söyleyerek, kentin yoğun olduğu noktalarda mobil olarak bir de ambulans kurduklarını, bu sayede vakalara 1-2 dakika gibi bir sürede ulaşıldığını bunun da hayat kurtarma açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

112 kurucularından ve koordinatör Dr.Mehmet Avcı da, bugünün KKTC’nin gurur günü olması gerektiğini vurgulayarak, devlet sisteminde en hızlı, en etkili ve anında cevap verebilen tek kuruluşun 112 istasyonları olduğunun altını çizdi.

Avcı 112’nin 2004 yılından bu yana ilerleme kaydederek bu günlere geldiğini dile getirerek, dünya standartlarına yaklaşan bir sistemle ilerleme kaydedildiğini belirtti.Ülkede ilk defa bir bağımsız 112 kurulduğunu söyleyen Avcı, doğrusunun da hastaneden bağımsız bir 112 istasyonun kurulması olduğunu vurguladı ve 112 istasyonlarının sayılarının artırılmasının önemine değindi.

Etkinlikte daha sonra Gazimağusa 112 istasyonunun açılışı Bakan Filiz Besim ve diğer yetkililer tarafından gerçekleltirildi.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 16/6° 17/5°
  Girne 15/5° 17/4°
  Mağusa 16/9° 17/9°
  İskele 16/8° 18/7°
  Güzelyurt 15/6° 17/6°
  Lefke 14/6° 15/6°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,2600
  5,2695
  0%
  6,0206
  6,0314
  0%
  6,6558
  6,6905