Son Haberler
ÖZERSAY ANKARA’DA... BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU İLE GÖRÜŞECEK
-www.brtk.net-
ÖZERSAY ANKARA’DA... BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, MEVKİDAŞI ÇAVUŞOĞLU İLE ORTAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK
-www.brtk.net-
DÖVİZ YÜKSELİYOR... TL KARŞISINDA EURO 4.86, STERTLİN 5.5, DOLAR 3.95 SEVİYELERİNDE İŞLEM GÖRÜYOR
-www.brtk.net-
BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ... POLİS GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI, SİVİL SAVUNMA TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI İLE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BÜTÇELERİ GÖRÜŞÜLECEK
-www.brtk.net-
GAZİVEREN VE ÇAMLIKÖY DİRENİŞİ... GAZİVEREN VE ÇAMLIKÖY DİRENİŞİ’NİN 54’ÜNCÜ YILI VE DİRENİŞTE ŞEHİT DÜŞENLER ANILDI
-www.brtk.net-
YAŞLILAR HAFTASI... ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELER: YENİ HUZUREVİ PROJESİNE ÖNCELİK VERİLECEK
-www.brtk.net-
TURİST REHBERLERİ... TURİZM VE ÇEVRE BAKANI ATAOĞLU: TURİST REHBERİ SAYISI BİN 352’YE ULAŞTI, HER DİLDE REHBER YETİŞTİRİLMESİNE ÖNEM VERİYORUZ
-www.brtk.net-

Fırtına zarara yol açtı

Perşembe 7 Aralık 2017

Girne’de etkili olan fırtına ve şiddetli rüzgar Lapta’da balıkçı barınağında bulunan ve Münür Haşimoğlu’na ait olan 7 buçuk metre uzunluğundaki Mobidik adlı balıkçı teknesi, su alarak battı.

Lapta Alsancak Karşıyaka Balıkçılar Birliği Başkanı Ertunç  Birinci, gece etkili olan fırtına nedeniyle, balıkçı teknesinin saat 04.00 sıralarında battığını söyledi.

Birinci, Lapta balıkçı barınağının yapımındaki eksiklikler nedeniyle, balıkçıların sürekli sıkıntı yaşadığını belirterek, balıkçıların teknelerinin yıllardır defalarca fırtınalarda zarar gördüğünü anlattı.

Sorunu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na defalarca ilettiklerini ifade eden Ertunç Birinci, yetkililerin bölgeye gelerek incelemelerde bulunduğunu ancak barınağın iyileştirilmesi ilgili adım adılmadığını belirtti.

Lapta Balıkçı barınağında limanı genişletme ve mendireği sağlamlaştırmak için hazırlanan projenin bu güne kadar askıda kaldığını kaydeden Birinci, projenin ivedilikle hayata geçirilmesini istedi.

Fırtına nedeniyle Girne Turizm Limanı’nda aydınatma kulelerinden biri devrildi. Taşkent’te ise Özdil Özman’a ait ikametgahın çatı kiremitleri ve  termosifonu uçtu.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER