Son Haberler
RUM YÖNETİMİNİN İLAN ETTİĞİ MÜNHASIR EKONOMİK BÖLGEDE SONDAJ ÇALIŞMALARINA 30 ARALIKTA BAŞLAYACAĞI BELİRTİLDİ.
-www.brtk.net-
RUM YÖNETİMİ BAŞKANI ANASTASİADİS, KIBRIS’TA ADİL BİR ÇÖZÜMDE GARANTİLERİN, MÜDAHALE HAKLARININ VE TÜRK ASKERİNİN OLMAMASI GEREKTİĞİ YÖNÜNDEKİ GÖRÜŞÜNÜ AVRUPA BİRLİĞİ LİDERLER ZİRVESİNDE DE GÜNDEME GETİRDİ.
-www.brtk.net-
TÜRK TARİH KURUMU VE VAKIFLAR İDARESİ’NİN İŞBİRLİĞİNDE DÜZENLENEN HALA SULTAN’A VEFA VE 100’ÜNCÜ YILINDA KUDÜS ELEKTRONİK SERGİSİ AÇILDI.
-www.brtk.net-
SEÇİM TAKVİMİNE GÖRE YARIN SİYASAL PARTİLERİN BRT’DE PROPAGANDA YAPMAK İÇİN YÜKSEK SEÇİM KURULUNA DİLEKÇE VERMELERİNİN SON GÜNÜ...
-www.brtk.net-
GİRNE’DEKİ ECEVİT CADDESİ’NDEKİ ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR. GİRNE’YE GİDİŞ İSTİKAMETİ ÜZERİNDEKİ ÇEVRE YOLU İLE HİRONDEL ÇEMBERİ ARASINDA DÜN BAŞLAYAN ASFALT ÇALIŞMALARI YARIN DA DEVAM EDECEK.
-www.brtk.net-
LEFKOŞA TÜRK BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK DAVRANIŞ… ARABAHMET İLKOKULU’NA; İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA KIRTASİYE MALZEMESİ ALINARAK YETKİLİLERE TESLİM EDİLDİ…
-www.brtk.net-
SANAL PARA BİRİMİ BİTCOİN'DE REKOR SERİSİ DEVAM EDİYOR. 1 BİTCOİN’İN DEĞERİ 18 BİN DOLARI AŞTI.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Fırtına zarara yol açtı

Perşembe 7 Aralık 2017

Girne’de etkili olan fırtına ve şiddetli rüzgar Lapta’da balıkçı barınağında bulunan ve Münür Haşimoğlu’na ait olan 7 buçuk metre uzunluğundaki Mobidik adlı balıkçı teknesi, su alarak battı.

Lapta Alsancak Karşıyaka Balıkçılar Birliği Başkanı Ertunç  Birinci, gece etkili olan fırtına nedeniyle, balıkçı teknesinin saat 04.00 sıralarında battığını söyledi.

Birinci, Lapta balıkçı barınağının yapımındaki eksiklikler nedeniyle, balıkçıların sürekli sıkıntı yaşadığını belirterek, balıkçıların teknelerinin yıllardır defalarca fırtınalarda zarar gördüğünü anlattı.

Sorunu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na defalarca ilettiklerini ifade eden Ertunç Birinci, yetkililerin bölgeye gelerek incelemelerde bulunduğunu ancak barınağın iyileştirilmesi ilgili adım adılmadığını belirtti.

Lapta Balıkçı barınağında limanı genişletme ve mendireği sağlamlaştırmak için hazırlanan projenin bu güne kadar askıda kaldığını kaydeden Birinci, projenin ivedilikle hayata geçirilmesini istedi.

Fırtına nedeniyle Girne Turizm Limanı’nda aydınatma kulelerinden biri devrildi. Taşkent’te ise Özdil Özman’a ait ikametgahın çatı kiremitleri ve  termosifonu uçtu.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • DÖVİZ KURLARI

  0.17%
  3,8323
  3,8392
  0.5%
  4,5316
  4,5398
  0.58%
  5,1423
  5,1691
 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 21/8° 22/9°
  Girne 21/8° 21/7°
  Mağusa 22/9° 21/8°
  İskele 21/11° 21/10°
  Güzelyurt 21/8° 22/8°
  Lefke 20/7° 20/8°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166