Son Haberler
CUMHURBAŞKANI’NIN TAŞKENT ZİYARETİ... CUMHURBAŞKANI AKINCI, TAŞKENT KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ. AKINCI, KÖYDE TEHLİKE ARZEDEN KÖPRÜDE İNCELEMELERDE DE BULUNDU
-www.brtk.net-
SUÇLULARIN İADESİ... GÜNEY KIBRIS’TA GEÇEN YIL İŞLENEN BİR CİNAYET İLE İLGİLİ ARANAN DÖRT ZANLI İADELERİNİN ARDINDAN DÜN ÇIKARILDIKLARI MAHKEMEDE SEKİZ GÜNLÜK TUTUKLUK SÜRESİ ALDI
-www.brtk.net-
ASAYİŞ VE TRAFİK DENETİMLERİ... POLİS, LEFKOŞA, GAZİMAĞUSA, GİRNE VE GÜZELYURT’TA ASAYİŞ VE TRAFİK DENETİMLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ. DENETİMLERDE 13 KİŞİ TUTUKLANDI,10 ARAÇ İSE TRAFİKTEN MEN EDİLDİ
-www.brtk.net-
KKTC’DEN KANUNSUZ ÇIKIŞ... KKTC’DEN KANUNSUZ ÇIKIŞ YAPAN 6 BANGLADEŞ UYRUKLU DAHA TESPİT EDİLEREK TUTUKLANDI  
-www.brtk.net-
BUGÜN BABALAR GÜNÜ... BABALAR GÜNÜ HER YIL HAZİRAN AYININ ÜÇÜNCÜ PAZARI TÜM DÜNYAYLA BİRLİKTE KKTC’DE DE KUTLANIYOR
-www.brtk.net-
YAĞMURLAR SÜRECEK... METEOROLOJİ DAİRESİ HAFTA SONUNDAN PERŞEMBEYE KADAR YER YER SAĞANAK VEYA GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞMUR BEKLENDİĞİNİ AÇIKLADI
-www.brtk.net-
YAĞMURLAR SÜRECEK... MEVSİM NORMALLERİNDE SEYREDEN HAVA SICAKLIĞI İSE ZAMAN ZAMAN  2-3 DERECE DÜŞECEK  
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Başbakan Erhürman: Türkiye’ye kendimizi anlatma sorunu olmamalı

Cumartesi 13 Nisan 2019

Başbakan Tufan Erhürman Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ilişkilerin önemli olduğunu ifade etti. Başbakan Kıbrıs Türkünün kendini dünyaya anlatma zorluğuna da işaret etti.

Başbakan Tufan Erhürman Türkiye’den Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları  Federasyonu ile Rize Bürokratlar ve İş insanları Derneği’ni kabulünde Türkiye ilke Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki ilişkilere değindi.

Türkiye ile KKTC’nin tarihsel, sosyal ve kültürel sıkı bağlara sahip olduğunu belirten Başbakan Erhürman, iki ülke arasındaki ilişkilerde Türkiye’nin katkısının önemine dikkat çekti.

Bu bağlamda turizmin, üniversitelerin ve bilişim sektörünün ülke ekonomisi için önemine işaret eden Başbakan, tüm bu konuşmalarda Türkiye’den yararlanmak gerektiğini anlattı.

“Siyasi sebepler veya uluslararası konjenktürün etkisi ile bizim kendimizi dünyaya anlatmakta güçlüklerimiz var. Ancak Türkiye’ye kendimizi anlatmakta güçlüklerimiz olmaması gerekir” diyen Erhürman, KKTC’de turizmin en çok gelir getiren sektör olduğunu ve Türkiye’den KKTC’ye daha çok turist gelmesi gerektiğini söyledi.”

Kıbrıs Türkünün Türkiyedeki insanlara kendini anlatamadığının altını çizen Başbakan Erhürman, bu yüzden bu tür işbirliklerine ihtiyaç olduğunu, Türkiye yetkililerinin ise hızlı atılımlara destek verdiklerini kaydetti.

(BRT)

 

 

 

 

reklam-banner1
DİĞER HABERLER