Son Haberler
USAR GAMES 2019... DÖRDÜNCÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK ULUSLARARASI ÜNİVERSİTELER ARASI ARAMA-KURTARMA OYUNLARI 2019” BUGÜN BAŞLADI
-www.brtk.net-
ŞAHALİ’DEN CYPRUVEX’E ZİYARET... TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI ŞAHALİ, KIBRIS MEYVE VE SEBZE İŞLETMECİLERİ LTD’İ ZİYARET ETTİ.
-www.brtk.net-
ŞAHALİ’DEN CYPRUVEX’E ZİYARET... BAKAN ŞAHALİ: NARENCİYEDE DÖNÜŞTÜRÜCÜ ADIMLARI ATMAK TEMEL VAZİFEMİZ.
-www.brtk.net-
NGOK CİNAYETİ... HASPOLAT-TAŞKENT YOLU ÜZERİNDE ÖLÜ OLARAK BULUNAN NİJERYA UYRUKLU WALSHAK AUGUSTİNE NGOK’UN ÖLDÜRÜLMESİYLE İLGİLİ ŞÜPHELİ OLARAK TUTUKLANAN 12 KİŞİDEN 6’SI SERBEST BIRAKILDI. DİĞER 6 ZANLININ İSE TUTUKLULUK SÜRELERİ 8 GÜN DAHA UZATILDI.
-www.brtk.net-
TUTUKLU FİRAR ETTİ... MERKEZİ CEZAEVİNDE, UYUŞTURUCU SUÇUNDAN HÜKÜMSÜZ TUTUKLU OLARAK BULUNAN VE RAHATSIZLIĞI NEDENİYLE LEFKOŞA DR. BURHAN NALBANTOĞLU DEVLET HASTANESİNDE TEDAVİ GÖREN MOHAMED AMİNE KHEREOUBİ, BU SABAH HASTANEDEN FİRAR ETTİ.
-www.brtk.net-
TATAR EKONOMİYE İLİŞKİN KONUŞTU... UBP GENEL BAŞKANI ERSİN TATAR: KIBRIS TÜRKÜ DAHA İLERİ BİR YAŞAM SEVİYESİNİ HAK EDİYOR.
-www.brtk.net-
TURİSTLER PORTAKAL HASADINI İZLEDİ... TURİZM VE ÇEVRE BAKANLIĞI ÜLKEYİ ZİYARET EDEN TURİSTLERE YÖNELİK ZÜMRÜTKÖY’DE PORTAKAL HASADI ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.
-www.brtk.net-
LTB’NİN İŞYERİ DENETİMLERİ... 9 İŞYERİNE İHBAR VERİLİRKEN, 3 İŞYERİNE PARA CEZASI KESİLDİ, BİR İŞYERİNİN İSE FAALİYETLERİ DURDURULDU. TARİHİ GEÇMİŞ VE UYGUNSUZ KOŞULLARDA MUHAFAZA EDİLEN BİRÇOK ÜRÜN DE MÜSADERE EDİLDİ
-www.brtk.net-
ÇİLEK FESTİVALİ... YEŞİLIRMAK – YEDİDALGA ÜRETİCİLER BİRLİĞİ TARAFINDAN, BU YIL 14.’SÜ YAPILACAK ÇİLEK FESTİVALİ YARIN BAŞLIYOR.
-www.brtk.net-
LİBYA’DAKİ ÇATIŞMALAR... BM, LİBYA'NIN BAŞKENTİ TRABLUS ÇEVRESİNDE SÜREN ÇATIŞMALARDA MAHSUR KALAN, GÖZALTINDAKİ 325 DÜZENSİZ GÖÇMENİ DAHA GÜVENLİ BÖLGEYE TAHLİYE ETTİ.
-www.brtk.net-

Erhürman, 13 ayı değerlendirdi

Pazartesi 25 Mart 2019

Başbakanlık halkla buluşma toplantıları çerçevesinde Başbakan Tufan Erhurman Gazimagusa’da halkla bir araya geldi.

Başbakan Tufan Erhurman’a Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda yer alan toplantıda; Sağlık Bakanı Filiz Besim, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahalı ile Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami eşlik etti.

Toplantı da ilk olarak Sağlık Bakanı Filiz Besim konuşma yaparak, gerçekleştirdiği icraatları anlattı.

Koruyucu sağlık hizmetlerinin geliştirildiğini ve tedavi etmekten ziyade koruyucu sağlık hizmetine önem verildiğini dile getiren Besim, 16 tane sağlık merkezinin de koruyucu sağlık hizmet merkezi haline getirildiğini anlattı.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Sahali koalisyon hükümetinin kurulduğu günden bugüne yaklaşık 13 ay olduğunu belirterek, bu süre zarfında Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığında gerçekleşen icraatlara değindi.

Kanıksanmış sorunların çözümü için Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nım istikrarla çalıştığına vurgu yapan Şahali, bitki sağlığı, gıda güvenliği ve denetimi faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami de, meclisten geçirilen yasalar ve üzerinde hali hazırda çalışma yapılan yasalar hakkında bilgi verdi.

Uzun zamandır beklenen Hal Yasa Tasarısı konusuna da değinen Nami, enerji fiyatlarının düşürülmesinin maliyetli olduğunu da sözlerine ekledi.

Başbakan Tufan Erhürman da, Kıbrıs Sorunu’nu çözülmemiş uluslararsı bir sorun olarak nitelendirerek, bu durumun ülkeyi olumsuz etkilediğini söyledi.

Rum Lider Nikos Anastadiadisin siyasi eşitliği kabul etmedigini dile getiren Erhürman, Annan Planı sonrasi yaşananların tekrar yaşanması endişesi olduğunu ifade etti.

Kendisinin bir an önce “Çözüm” istediğini dile getiren Başbakan, çözüm odaklı ve ucu bucağı belli olacak bir müzakere masası olması gerektiğini söyledi.

Hükümetin bütçesi olmadan göreve geldiğini vurgulayan Başbakan, dövizde yaşanan patlama ve ülkede yaşanan sel felaketinin de yarattığı sıkıntıları anlattı.

13 ay zarfında gerçekleştirilen icraatları aktaran Erhürman, bunlardan bazılarının yıllardır tamamlanmayan Güzelyurt Lefke yolunun tamamlanmak üzere olduğunu, yılan hikayesine dönen Derinya ve Apliç sınır kapılarının açılması ve 30 yıldır dokunulmayan Güzelyurt Sağlık Merkezi’nin hizmete konması olarak sıraladı.

Erhürman, elektrikte 1 Nisan itibariyle uygulamaya konacak olan çoklu tarife sistemi hakkında da detaylı bilgi verdi.

Hükümetin reform yapmak kaderi olduğunu vurgulayan Erhürman, “bizim daha fazla kaybedecek neslimiz yoktur, en zor koşullarda dahi yapacak çok işimiz var, Kıbrıs Türk Halkının da bu konuda çok kararlılığı olduğuna inaniyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.
(BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 30/14° 27/16°
  Girne 28/11° 27/13°
  Mağusa 27/11° 26/12°
  İskele 26/13° 25/14°
  Güzelyurt 25/11° 26/13°
  Lefke 23/14° 24/13°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 5,8927
  5,9033
  6,5652
  6,5771
  7,5800
  7,6195