Son Haberler
CUMHURBAŞKANI’NIN TAŞKENT ZİYARETİ... CUMHURBAŞKANI AKINCI, TAŞKENT KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ. AKINCI, KÖYDE TEHLİKE ARZEDEN KÖPRÜDE İNCELEMELERDE DE BULUNDU
-www.brtk.net-
SUÇLULARIN İADESİ... GÜNEY KIBRIS’TA GEÇEN YIL İŞLENEN BİR CİNAYET İLE İLGİLİ ARANAN DÖRT ZANLI İADELERİNİN ARDINDAN DÜN ÇIKARILDIKLARI MAHKEMEDE SEKİZ GÜNLÜK TUTUKLUK SÜRESİ ALDI
-www.brtk.net-
ASAYİŞ VE TRAFİK DENETİMLERİ... POLİS, LEFKOŞA, GAZİMAĞUSA, GİRNE VE GÜZELYURT’TA ASAYİŞ VE TRAFİK DENETİMLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ. DENETİMLERDE 13 KİŞİ TUTUKLANDI,10 ARAÇ İSE TRAFİKTEN MEN EDİLDİ
-www.brtk.net-
KKTC’DEN KANUNSUZ ÇIKIŞ... KKTC’DEN KANUNSUZ ÇIKIŞ YAPAN 6 BANGLADEŞ UYRUKLU DAHA TESPİT EDİLEREK TUTUKLANDI  
-www.brtk.net-
BUGÜN BABALAR GÜNÜ... BABALAR GÜNÜ HER YIL HAZİRAN AYININ ÜÇÜNCÜ PAZARI TÜM DÜNYAYLA BİRLİKTE KKTC’DE DE KUTLANIYOR
-www.brtk.net-
YAĞMURLAR SÜRECEK... METEOROLOJİ DAİRESİ HAFTA SONUNDAN PERŞEMBEYE KADAR YER YER SAĞANAK VEYA GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞMUR BEKLENDİĞİNİ AÇIKLADI
-www.brtk.net-
YAĞMURLAR SÜRECEK... MEVSİM NORMALLERİNDE SEYREDEN HAVA SICAKLIĞI İSE ZAMAN ZAMAN  2-3 DERECE DÜŞECEK  
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Diş Tabipleri Odası’nın ”8. Colgate Afiş Yarışması” sonuçlandı

Cuma 19 Nisan 2019

Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası’nın kasım ayındaki Diş Hekimliği Haftası etkinlikleri çerçevesinde orta dereceli okullara yönelik düzenlediği Colgate Afiş Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

Çeşitli okullarda öğrenim gören öğrencilerin toplam bin 8 eserle katıldığı yarışmanın jürisinde yer alanKıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası Başkanı Dr. Dt. Ahmet Özant, Kültür Dairesi Güzel Sanatlar görevlisi Bedia Kale, Güzelyurt Kurtuluş Lisesi resim öğretmeni Tahsin Albulut ve Bülent Ecevit Anadolu Lisesi resim öğretmeni Mehmet İlkerli değerlendirmeyi yaparak sonuçları belirledi.

Yarışmanın ödül töreni ve sergisi 11 Mayıs Cumartesi günü Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği lokalinde saat 13.00’de düzenlenecek.

Diş Tabipleri Odası Başkanı Dr. Dt. Ahmet Özant’ın açıklamasına göre, yarışmada birincilik ödülü Değirmenlik Ortaokulu’ndan Salf Urrahman, ikincilik ödülü Bayraktar Ortaokulu’ndan Sıla Yılğın, üçüncülük ödülü Yakın Doğu Koleji’nden Elif Eylül Atsatan’nınçizdiği afişlere verildi.

Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası Özel Ödülü’ne Lapta Yavuzlar Lisesi’nden Büşra Alçı layık görüldü.

Mansiyon ödülü alanlar ise şunlar:
“Bekirpaşa Lisesi’nden Tülay Sefer, TED Kuzey Kıbrıs Koleji’nden Doruk Gülşenoğlu, Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu’ndan Gülşah Tokdemir, Lapta Yavuzlar Lisesi’nden Hatice Akşahin Ve Buğçe Haşimoğlu, Yakın Doğu Koleji’nden Vedia Evre, Bayraktar Türk Maarif Koleji’nden Nehir Semin Ve Esra Bayhan, Değirmenlik Lisesi’nden Ceren Aydın Ve Aleyna Işık Bulut”

Afişleri sergilenmeye değer görülen öğrenciler ise şunlar:
“Doğu Akdeniz Doğa Koleji’nden Hayat Dönmez, Şht. Zeka Çorba Ortaokulu’ndan Dilara Gümüşsoy, Bayraktar Ortaokulu’ndan Berkay Yıldız, Zeydan Erbolat, Abdullah Kılıç, Meryem Aşan, Kuzey Kıbrıs Ted Koleji’nden Elif Duru Yazgı, Duru Çokkeser Ve Eylül Öztürk, Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu, İbrahim Ateş Sönmez ve Sude Cennet Güz ve İrem Yıdız, Değirmenlik Ortaokulu’ndan Pembe İyici, Aylin Turan ve Yezda Kaçar, Lapta Yavuzlar Lisesi’nden, Gamze Sarıoğlu, Ayşenur Şahin, Ayşegül Tekin, Aysima Aksoy ve Onur Ayda Çakmak Yakın Doğu Koleji’nden Ceyda Emre, Arel Zekai, Semra Turay, Yücel BesireSağkanat ve Esra Emirler, Oğuz Veli Ortaokulu’ndan Aylin Akyüz, İlayda Teker, Selin Tek, Olgu Şimşir ve Irmak Çıkırık, Bayraktar Türk Maarif Koleji’nden Nisanur Dağ, Çiğdem Can, Ali Muhamedov ve Döne Kuşkomaz, Bekir Paşa Lisesi’nden Gülsün Hüdaoğluları, Selda Yıldız ve Azra Durak”

Derece alan ve sergileme alan 38 eser kitapçık halinde ölümsüzleştirilecek.

(BRT/TAK)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER