Son Haberler
MECLİS ÇALIŞMALARI... CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU BUGÜN TOPLANIYOR. GÜNDEMDE SAYIŞTAY KOMİTESİ İLE DİLEKÇE VE OMBUDSMAN KOMİTESİ’NİN RAPORLARI VAR.
-www.brtk.net-
İNSANİ İŞBİRLİĞİ...PRAG’TAN BİR UÇAK ERCAN’A DOĞRUDAN UÇUŞ YAPTI. ÖZERSAY: İNSANİ KONULARDA ULUSLARARASI AKTÖRLER İLE İŞBİRLİĞİNE AÇIĞIZ
-www.brtk.net-
TÜRKİYE’DE SEÇİMLER... TÜRKİYE’DE 24 HAZİRAN’DA YAPILACAK SEÇİM İÇİN KKTC’DE OY VERME İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE’DE SEÇİMLER... KKTC’DE İKAMET EDEN VE YURTDIŞI SEÇMEN KÜTÜĞÜNDE KAYDI BULUNAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI BUGÜN DE OY KULLANABİLECEK.
-www.brtk.net-
YAYAYA ÇARPTI... GÜZELYTURT KALKANLI ANAYOLUNDA BİR ARACIN YAYAYA ÇARPMASI SONUCU AKÇAY SAKİNLERİNDEN 32 YAŞINDAKİ KADİR ÖZTÜRK AĞIR YARALANDI.
-www.brtk.net-
KATI ATIK ANKETİ...“KIBRIS’TA ATIKLAR VE GERİ DÖNÜŞÜM İLE İLGİLİ FARKINDALIK ARAŞTIRMASININ ANKET SONUÇLARI AÇIKLANDI.
-www.brtk.net-
KATI ATIK ANKETİ...KIBRIS’IN İKİ TARAFINDAN TOPLAM BİN KİŞİNİN KATILIMIYLA YAPILAN ARAŞTIRMA İNSANLARIN ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN FARKINDA OLDUKLARINI, ANCAK ÇÖZÜMÜ İÇİN YETERİNCE KATILIMCI OLMADIKLARINI ORTAYA KOYDU.
-www.brtk.net-
KOLOMBİYA’DA SEÇİM... KOLOMBİYA'DAKİ DEVLET BAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ, YÜZDE 53,95'LE SAĞCI ADAY IVAN DUQUE KAZANIRKEN, SOLCU RAKİBİ GUSTAVO PETRO İSE YÜZDE 41,83'TE KALDI.
-www.brtk.net-
HİNDİSTAN’DA SEL... HİNDİSTAN'IN KUZEYDOĞUSUNDAKİ ASSAM EYALETİNDE MUSON YAĞMURLARININ YOL AÇTIĞI SELLER NEDENİYLE 17 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ BİLDİRİLDİ.
-www.brtk.net-

Dev-İş Kadın Bürosu : Barış için mücadelemizi yükseltmeliyiz

Perşembe 8 Mart 2018

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (DEV-İŞ) Kadın Bürosu, Kıbrıs’taki tüm emekçi kadınların en acil sorununun barıştan uzak, belirsiz bir gelecek olduğunu belirterek, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün dayanışmanın yükseltileceği bir gün olması gerektiğini ifade etti.

DEV-İŞ Kadın Bürosu adına Sevgül Uludağ tarafından yayımlanan mesajda, emekçi kadınların Kıbrıs adasında yürütmekte olduğu barış, demokrasi, özgürlük, eşitlik ve insan hakları mücadelesi selamlanarak, “Her türlü baskı ve sömürüye, militarizme, gerginliğe, çatışmaya, ayırımcılığa karşı kadın emekçilerimizin yürüttüğü barış, eşitlik ve özgürlük mücadelesi için Dünya Emekçi Kadınlar Günü gücümüze güç katacağımız, dayanışmamızı yükselteceğimiz bir gün olmalıdır” denildi.
Adanın en acil ihtiyacının barış olduğu vurgulanan mesajda, “Emekçi kadınlar olarak biz bu topraklarda yeni çatışmalar, yeni savaşlar, yeni gerginlikler istemiyoruz” denildi.

Mesajda, iki toplum lideri, “Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guetteres’in çağrısına yanıt vermeye ve müzakere masasına koşulsuz dönmeye ve yeni gerginlikler için değil, barış için çaba harcamaya” çağırılırken, adanın garantörleri olan Türkiye, Yunanistan ve İngiltere de “bu gerginlikleri körüklemeyip diyalog yoluyla sorunları çözmeye” davet edildi.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 20/11° 22/11°
  Girne 19/11° 20/11°
  Mağusa 21/14° 21/14°
  İskele 20/14° 21/14°
  Güzelyurt 22/11° 22/12°
  Lefke 20/11° 21/11°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  4,6484
  4,6568
  0%
  5,4621
  5,4720
  0%
  6,1896
  6,2218