Son Haberler
KIBRIS RAPORU…BM GENEL SEKRETERİ GUTERRES’İN RAPORU BM GÜVENLİK KONSEYİ'NE SUNULARAK RESMİLEŞTİ. RAPORU DEĞERLENDİREN CUMHURBAŞKANI AKINCI, GENEL SEKRETERİN HER ZAMAN BEKLENDİĞİ GİBİ TARAFLAR ARASINDA DENGELİ BİR TUTUM İZLEMEYE ÇALIŞTIĞINI BELİRTEREK, RAPORDA RUM TARAFININ OLUMSUZ TAVIRLARININ GÖRMEZDEN GELİNMESİNİN KIBRIS’TA ÇÖZÜM ÇABALARINA KATKI YAPMADIĞININ BİLİNMESİNİ İSTEDİ.
-www.brtk.net-
ÖZERSAY’DAN AÇIKLAMA...DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY HÜKÜMET BOZULUYOR İDDİALARINI YANITLADI. ÖZERSAY: “BİZ GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ, SON 14 AYDIR OLDUĞU GİBİ. TELKİNLERE, TAVSİYELERE GÖRE HAREKET EDEN BİR SİYASİ PARTİ OLMUŞ OLSAYDIK BU HÜKÜMETE DAHA EN BAŞTAN GİRMEZDİK ZATEN.”
-www.brtk.net-
DENKTAŞ’TAN AÇIKLAMA… MALİYE BAKANI DENKTAŞ’TAN HÜKÜMET DÜŞÜYOR İDDİALARINA YANIT GELDİ. DENKTAŞ: HÜKÜMETİMİZ GÖREV BAŞINDADIR VE VAR OLAN SORUNLARIN GİDERİLMESİ İÇİN UĞRAŞ VERMEYE DEVAM ETMEKTEDİR.
-www.brtk.net-
TATAR’IN TÜRKİYE TEMASLARI… UBP GENEL BAŞKANI TATAR TÜRKİYE’DE TEMASLARDA BULUNDU. TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU VE TÜRKİYE MALİYE BAKANI ALBAYRAK’LA GÖRÜŞEN TATAR, KIBRIS KONUSU, EKONOMİK DURUM VE TÜRKİYE’DEN KKTC’YE ELEKTRİK ENERJİSİ GETİRİLMESİ KONULARINDA GÖRÜŞ ALIŞ-VERİŞİNDE BULUNDU
-www.brtk.net-
23 NİSAN… TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCUSU ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ÇOCUKLARA ARMAĞAN ETTİĞİ GÜNÜN 99’UNCU YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
-www.brtk.net-
23 NİSAN… MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI CEMAL ÖZYİĞİT, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI NEDENİYLE BAYRAK RADYO TELEVİZYON KURUMU’NDA GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNİ BELİRTEN KONUŞMA YAPTI.
-www.brtk.net-
23 NİSAN… BAKAN ÖZYİĞİT: ÇOCUKLARA GELECEKTE MÜREFFEH BİR YAŞAM SUNABİLMENİN YOLU ÜLKEYİ DOĞRU, PLANLI VE AKILCI YÖNETMEKTEN GEÇİYOR
-www.brtk.net-
GEÇİŞLERİN YILDÖNÜMÜ... KUZEY VE GÜNEY ARASINDAKİ GEÇİŞLERİN BAŞLAMASININ BUGÜN 16. YILDÖNÜMÜ
-www.brtk.net-
SU ANALİZİ...4 FİRMANIN DAMACANA ÜRETİM FAALİYETLERİ 7 GÜN SÜREYLE DURDURULDU
-www.brtk.net-

DAÜ’de 55. Kütüphane haftası çeşitli etkinliklerle kutlanacak

Pazartesi 25 Mart 2019

55. Kütüphane haftası, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Etkinliklerin açılışı bu sabah Özay Oral Kütüphanesi Oditoryumu’nda gerçekleştirilen açılış konuşmalarıyla başladı.

Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 25-31 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan 55. Kütüphane Haftası çeşitli etkinliklerle başlıyor. DAÜ Özay Oral Kütüphanesi Oditoryumu’nda yapılan açılış konuşmaları ve belgesel gösterileriyle başlayan etkinlikler hafta boyunca devam edecek. Açılışta konuşan DAÜ Özay Oral Kütüphane Müdürü Osman Soykan, kitap, bilgi ve okumanın kütüphanelerin önemini ortaya koyduğunu belirterek, bilgi ve bilimin toplumlar için en büyük güç olduğunu vurguladı.

Soykan özellikle elektronik kütüphanecilikle bilimsel araştırmalara çok ciddi katkı yapmakta olduklarını kaydederek, DAÜ Kütüphanesi olarak akademik araştırmaları yeterince besleyebilme arzusu içinde olduklarını söyledi ve ancak bu sayede kütüphanelerin ilerilere taşınabileceği görüşünü ortaya koydu.

DAÜ Rektörü Prof.Dr Necdet Osam da açılışta yaptığı konuşmada, insanın varolabilmesi için bilgiye ulaşması gerektiğine işaret ederek, günümüzde artık bilgiye ulaşmanın çok kolay olduğunu ancak kütüphanelerin eski ve klasik görevlerinin dışında yeniye uyumlaşmakla birlikte son derece önemli görevler yapmakta olduklarını ifade etti. Osam DAÜ’nün özellikle veri tabanlı gelişmişliğinden gurur duyduğunu söyleyerek her yıl bu yöndeki gelişmelerden büyük bir memnuniyet duyduğunu sözlerine ekledi.

Açılışta daha sonra ‘Birds of a Feather Stories From a Confict Zone’ isimli belgesel gösterime sunuldu.

Hafta dolayısıyla Çarşamba günü: Özay Oral Kütüphanesi bahçesinde 11.30-12.00 saatleri arasında kitap okuma etkinliği düzenlenecek. ‘Okumak Değiştirir’ sloganıyla düzenlenecek olan kitap okuma etkinliğine Yeniboğaziçi İlkokulu öğrencileri de katılacak. Etkinlikler çerçevesinde Perşembe günü de yine Özay Oral Kütüphane bahçesinde 11.00-12.00 saatleri arasında ‘Ben Şiir Okuyorum’ adlı şiir paylaşım etkinliği düzenlenecek.

 

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 26/13° 28/14°
  Girne 24/10° 27/12°
  Mağusa 25/10° 26/12°
  İskele 24/13° 25/13°
  Güzelyurt 26/12° 25/12°
  Lefke 24/14° 24/13°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,2600
  5,2695
  0%
  6,0206
  6,0314
  0%
  6,6558
  6,6905