Son Haberler
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, TÜRKİYE’DEN KAYNAK AKIŞININ BAŞLAMASI İÇİN GEREKLİ TALİMATLARIN VERİLDİĞİNİ AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN TATAR ANKARA TEMASLARINI TAMAMLAYARAK BUGÜN KKTC’YE DÖNDÜ. BAŞBAKAN, ERCAN HAVALİMANI’NDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, TÜRKİYENİN HEM DOĞU AKDENİZDEKİ HAK VE ÇIKARLARIN KORUNMASI HEM DE KKTC’NİN KALKINMASI İÇİN KARARLI DURUŞUNU GÖRMEKTEN SON DERECE MEMNUN OLDUĞUNU BELİRTTİ BAŞBAKAN TATAR ANADOLU AJANSINA YAPTIĞI AÇIKLAMADA, CUMHURBAŞKANI AKINCI İLE RUM LİDER ANASTASİADİS’İN EYLÜL’DE BM GENEL SEKRETERİ GUTERRES İLE YAPACAĞI GÖRÜŞMELERE İLİŞKİN ARASINDA YAPILMASI PLANLANAN ÜÇLÜ TOPLANTIYA İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU .
-www.brtk.net-
TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYTİP ERDOĞAN: KENDİ HAKLARIMIZI NASIL SAVUNUYORSAK, KIBRIS TÜRKLERİNİN DE ADA'DAKİ VE BÖLGEDEKİ ÇIKARLARINI AYNI KARARLILIKLA SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY: DOĞU AKDENİZ'DE BOZULAN DENGENİN TEKRAR KURULDUĞU NOKTADAYIZ.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, KIBRIS SORUNUNDA YILLARDIR SÜREN ÇIKMAZI AŞMAK İÇİN TÜM GÜÇLERİYLE UĞRAŞMAYA DEVAM EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ. AKINCI, AMACININ KIBRIS TÜRK HALKININ EN AZ RUMLAR KADAR BU ADADA SÖZ VE HAK SAHİBİ OLDUĞUNU ULUSLARARASI TOPLUMDA TESCİL ETTİRMEK OLDUĞUNU VURGULADI.
-www.brtk.net-
MECLİS BAŞKAN YARDIMCISI ZORLU TÖRE BUGÜN MESARYA BÖLGESİNDEKİ PAŞAKÖY VE VADİLİ BELEDİYELERİNE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.
-www.brtk.net-
KTÖS İLE KTOEÖS, MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI ÖNÜNDE ORTAK AÇIKLAMA YAPARAK, YENİ EĞİTİM YILI ÖNCESİ YAŞANAN SORUNLAR VE DİĞER İÇ GELİŞMELERE İLİŞKİN GÖRÜŞLERİNİ PAYLAŞTI. MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKAN NAZIM ÇAVUŞOĞLU, ÜLKEDE SORUNLAR OLDUĞUNUN BİLİNCİNDE OLDUKLARINI VE SENDİKALARLA İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞABİLECEKLERİNİ KAYDETTİ.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

DAÜ’de 55. Kütüphane haftası çeşitli etkinliklerle kutlanacak

Pazartesi 25 Mart 2019

55. Kütüphane haftası, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Etkinliklerin açılışı bu sabah Özay Oral Kütüphanesi Oditoryumu’nda gerçekleştirilen açılış konuşmalarıyla başladı.

Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 25-31 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan 55. Kütüphane Haftası çeşitli etkinliklerle başlıyor. DAÜ Özay Oral Kütüphanesi Oditoryumu’nda yapılan açılış konuşmaları ve belgesel gösterileriyle başlayan etkinlikler hafta boyunca devam edecek. Açılışta konuşan DAÜ Özay Oral Kütüphane Müdürü Osman Soykan, kitap, bilgi ve okumanın kütüphanelerin önemini ortaya koyduğunu belirterek, bilgi ve bilimin toplumlar için en büyük güç olduğunu vurguladı.

Soykan özellikle elektronik kütüphanecilikle bilimsel araştırmalara çok ciddi katkı yapmakta olduklarını kaydederek, DAÜ Kütüphanesi olarak akademik araştırmaları yeterince besleyebilme arzusu içinde olduklarını söyledi ve ancak bu sayede kütüphanelerin ilerilere taşınabileceği görüşünü ortaya koydu.

DAÜ Rektörü Prof.Dr Necdet Osam da açılışta yaptığı konuşmada, insanın varolabilmesi için bilgiye ulaşması gerektiğine işaret ederek, günümüzde artık bilgiye ulaşmanın çok kolay olduğunu ancak kütüphanelerin eski ve klasik görevlerinin dışında yeniye uyumlaşmakla birlikte son derece önemli görevler yapmakta olduklarını ifade etti. Osam DAÜ’nün özellikle veri tabanlı gelişmişliğinden gurur duyduğunu söyleyerek her yıl bu yöndeki gelişmelerden büyük bir memnuniyet duyduğunu sözlerine ekledi.

Açılışta daha sonra ‘Birds of a Feather Stories From a Confict Zone’ isimli belgesel gösterime sunuldu.

Hafta dolayısıyla Çarşamba günü: Özay Oral Kütüphanesi bahçesinde 11.30-12.00 saatleri arasında kitap okuma etkinliği düzenlenecek. ‘Okumak Değiştirir’ sloganıyla düzenlenecek olan kitap okuma etkinliğine Yeniboğaziçi İlkokulu öğrencileri de katılacak. Etkinlikler çerçevesinde Perşembe günü de yine Özay Oral Kütüphane bahçesinde 11.00-12.00 saatleri arasında ‘Ben Şiir Okuyorum’ adlı şiir paylaşım etkinliği düzenlenecek.

 

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 36/24° 38/24°
  Girne 34/22° 38/21°
  Mağusa 34/23° 35/22°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.67%
  5,7478
  5,7581
  0.57%
  6,3723
  6,3838
  0.71%
  6,9647
  7,0011