Son Haberler
GÜVEN ARTIRICI ÖNLEMLER… GÜVEN ARTIRICI ÖNLEMLERİN BİR PARÇASI OLAN CEP TELEFONLARININ HER İKİ TARAFTA DA ÇALIŞMASI SORUNUNUN GÜNEY KIBRIS'TA AŞILDIĞI BELİRTİLDİ. ROAMİNG UYGULAMASININ HAZİRAN SONU İTİBARI İLE İŞLEYEBİLECEĞİ AÇIKLANDI
-www.brtk.net-
MİNİK NEFES YARDIM BEKLİYOR… SALI GÜNÜ TEDAVİ İÇİN YURT DIŞINA GİTMEYE HAZIRLANAN NEFES DAVŞAN İÇİN BANKA YARDIM HESABINA PARA YATIRILARAK VEYA 5668'E SMS ATILARAK YARDIM EDİLEBİLİYOR
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

BRT Temiz Düşün Dönüştür Projesi’ne katıldı

Pazartesi 11 Mart 2019

Cumhurbaşkanlığı tarafından yürütülen Temiz Düşün Dönüştür Projesine Bayrak Radyo Televizyon Kurumu da katıldı.

Proje kapsamında kuruma geri dönüşüm kutuları yerleştirildi. kurumun çevre ile ilgili farklı projeleri olduğu bilgisini veren Kurum Müdürü Aysu Basri Akter, 2019’u BRT’de çevre yılı ilan etmeyi planladıklarını söyledi.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu, bir ilke daha imza attı.BRT Temiz Düşün Dönüştür Projesine katılan ilk kurum oldu. Proje kapsamında BRT kurumuna geri dönüşüm kutuları yerleştirildi.

Konu ile ilgili bilgi veren Cumhurbaşkanlığı Temiz Düşün Projesi Koordinatörü, Yakın Doğu Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr Şerife Gündüz, daha önce solar sisteme geçen BRT’nin şimdi de geri dönüşüme başladığına dikkat çekti.

Amaçlarının geri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmak olduğunu kaydeden Gündüz, temiz düşün projesi çerçevesinde tüm ilkokulları gezdiklerini ve ağaçlandırma aktiviteleri yaptıklarını anlattı.

Gündüz, “çevre projelerinde genel hedef farkındalık oluşturmaktır. Bizim toplumumuzda da bilgi eksiğimiz yok ancak bilinç düzeyimiz oldukça düşük. Bunu toplum anlamında farkındalığa dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bu konuda ülkesel anlamda gelecek nesiller için dönüşümü sağlamamız gerekiyor” dedi.

BRT müdürü Aysu Basri Akter ise Temiz Düşün Dönüştür Projesinin heyacan verici olduğunu söyledi.

Bir süre önce solar sistemin ilk etap ihalesinin tamamlanarak faaliyete geçtiğini kaydeden Akter, ikinci etap için hazırlık yapıldığını, yaz içinde hayata geçirilmesinin planlandığını söyledi.

Projenin üç etaptan oluşacağı bilgisini veren Akter “Tüketimimizin yüzde 65’ini güneşten sağlamayı hedefliyoruz. Bu sadece bir fatura tasarrufu değil aynı zamanda çevreye karbon salınımı azaltmak ve yeşilin korunması açısından da önemli bir katkı. İşte bütün bunların içinde Temiz Düşün Dönüştür Projesi de tamamlayıcı bir proje bizim için” dedi.

BRT Kurumu’nun şehrin ortasında geniş bir ormanlık alana sahip olduğunu da hatırlatan Akter, bunun geliştirilmesi için de projeler hazırlandığını söyledi.

Akter “BRT’de bu yıl çevre ile ilgili önemli etkinlikler yaparak çevre yılı ilan etmeyi planlıyoruz” dedi.

Kurumun Temiz Düşün Dönüştür Projesi’ni başlatan ilk kurum olduğunu belirten Akter, projenin başarısının diğer kurumlara da örnek oluşturması dileğinde bulundu.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • Günlük İmsakiye

  Tarih 23.05.2019
  Sahur 03:49
  İftar 19:58

  Hepsine ulaşmak için tıklayınız.
 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 18/35° 16/36°
  Girne 15/32° 19/29°
  Mağusa 14/32° 18/32°
  İskele 16/32° 15/30°
  Güzelyurt 17/29° 16/32°
  Lefke 16/28° 18/25°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 6,0656
  6,0766
  6,7864
  6,7986
  7,6801
  7,7202