Son Haberler
GÜVEN ARTIRICI ÖNLEMLER… GÜVEN ARTIRICI ÖNLEMLERİN BİR PARÇASI OLAN CEP TELEFONLARININ HER İKİ TARAFTA DA ÇALIŞMASI SORUNUNUN GÜNEY KIBRIS'TA AŞILDIĞI BELİRTİLDİ. ROAMİNG UYGULAMASININ HAZİRAN SONU İTİBARI İLE İŞLEYEBİLECEĞİ AÇIKLANDI
-www.brtk.net-
MİNİK NEFES YARDIM BEKLİYOR… SALI GÜNÜ TEDAVİ İÇİN YURT DIŞINA GİTMEYE HAZIRLANAN NEFES DAVŞAN İÇİN BANKA YARDIM HESABINA PARA YATIRILARAK VEYA 5668'E SMS ATILARAK YARDIM EDİLEBİLİYOR
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

BRT 55. yaşını kutladı

Perşembe 31 Ocak 2019

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu, 55’inci Kuruluş yıldönümünü bu akşam verilen yemekle kutladı.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu, 55’inci Kuruluş yıldönümünün 25 Aralık 2018’de yapılması planlanan etkinliği, kurum çalışanlarından Raif Özgüren’in beklenmedik ölümü nedeniyle bugüne ertelenmişti.

Kurum’da 25’inci hizmet yılını tamamlayan personelin plaketle onurlandırıldığı geceye devlet ve hükümet yetkilileri de katıldı.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Aysu Basri Akter,yemekte yaptığı konuşmada “aldığımız mirası gelecek kuşaklara bırakmak için mücadele ediyoruz. Sürdürülebilir bir yapıyla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Gecede 25 yılını dolduranlara plaket verileceğini de anımsatan Akter , plaket alacaklar arasında hala kadrosuz çalışanlar olduğuna işaret ederek bunun artık son olmasını diledi.. Akter ayrıca Pazartesi BRT Spor kanalının yayına başlayacağını hatırlattı.

Akter, “Bayrak Radyo Televizyon Kurumu yasasının geçmesiyle sürdürülebilir bir yapıyla yolumuza devam edeceğiz. Pazartesi BRT Spor kanalı yayına başlayacak.Amacımız bu alanda emek veren gençlere motivasyon kazandırmak. BRT spor yayınlarında sadece futbol değil tüm spor dallarını ekranlara taşımayı hedefliyor.”

Başbakan Tufan Erhürman da kurumsallaşmanın önemine değinerek Bayrak Radyo Televizyon Kurumu bu noktada başarılı olduğumuz yapılardan biri ancak kurumda hala kadrolanmamış çalışanlar var. Bu içimizi burkan birşey ” dedi.

Çok zor koşullarda kurulan ve zor yıllar geçiren Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun gurur ve övünç kaynağı olduğunu dile getiren Erhürman, “bugünlere gelirken arzu etmediğimiz sorunları da taşıdık. Henüz kadrolanmamış çalışanlar var. Bu içimizi burkan birşey. Artık yolun üzerindeki ayağımıza takılan şeyleri silip süpürmenin zamanı geldi. Bayrak Radyo Televizyon Kurumu değişiklik yasa taslağı önüme geldi şuanda üzerinde çalışıyorum ve kısa sürede Meclise sevk edeceğiz.” İfadelerini kullandı.
Başbakan, Kıbrs Türk halkının azımsanamayacak potansiyelini hem bişze hem dünyaya duyuran bir yayın organı olduğuna işaret ederek, gözbebeğimiz olmasına rağmen yaşanan sorunlardan zaman zaman verimlilik ve potansiyel kayıplar yaşandığını belirtti.

Erhürman, “çok daha verimli çok daha üretken bir BRT’yi hepbirlikte yaratacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrükken Uluçay da büyük fedekarlıklarla kurulan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nın gurur vesilesi olduğunu söyledi.

Uluçay, BRT’nin tarihsel süreçte çok sesliliğin önemine vararak hem yayın kalitesi hem de canlı yayınlarla diğer yayın kuruluşlarıyla birlikte ülke demokrasisine önemli katklılar sağladığını ifade etti.

Uluçay,yayına geçecek spor kanalının sporcularımza ve spor ambargolarının kaldırılmasına katkı sağlamasını da temenni ederek “ Kıbrıs Türk halkının sesini dünyaya duyurma misyonunda daha da ileriye taşıyacağına eminim”dedi.

Geceye katılan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 25 Aralık 1963’te kırık dökök akülerle yayına başlayan Bayrak radyosunun şimdi BRT olarak dünyaya yayın yaptığını belirtti.

Akıncı, “Çok seslilik ve kaliteli yayıncılığın niteliği teknolojiyle buluşarak BRTK’nın daha ileriye gideceğine inanıyorum” diyen Akıncı, kendisine de öğretmenlik yapan Hüseyin Kanatlı’ya atıfta bulunarak yaş almak mümkün ama genç kalmak da mümkün BRT de yaş alsın amka herzaman genç kalsın.

Cumhurbaşkanı Akıncı BRT yasasıyla ilgili olarak da “önüme en iyi şekilde gelsin ben de imzalayım” yorumunu yaptı.

Kutlama yemeğinde, kurumda 25’inci hizmet yılını tamamlayan personele plaket de takdim edildi.

BRT

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • Günlük İmsakiye

  Tarih 23.05.2019
  Sahur 03:49
  İftar 19:58

  Hepsine ulaşmak için tıklayınız.
 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 18/35° 16/36°
  Girne 15/32° 19/29°
  Mağusa 14/32° 18/32°
  İskele 16/32° 15/30°
  Güzelyurt 17/29° 16/32°
  Lefke 16/28° 18/25°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 6,0656
  6,0766
  6,7864
  6,7986
  7,6801
  7,7202