Son Haberler
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, NEW YORK TEMASLARI ÇERÇEVESİNDE SOSYALİST ENTERNASYONAL’İN BM GENEL MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN BAŞKANLIK KONSEYİ TOPLANTISINA KATILDI. DÜNYA SORUNLARININ TARTIŞILDIĞI TOPLANTIYA DAVETLİ OLARAK KATILAN CUMHURBAŞKANI AKINCI, KIBRIS SORUNU VE KÜRESEL SORUNLARA İLİŞKİN BİR KONUŞMA YAPTI.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE GENÇ İŞADAMLARI KONFEDERASYONUNDAN BİR HEYET, KUZEY KIBRIS GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ YETKİLİLERİYLE BİRLİKTE BAŞBAKAN HÜSEYİN ÖZGÜRGÜNÜ ZİYARET ETTİ. BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN, TÜRKİYE İLE BİRLİKTE BİRÇOK ALANDA İŞBİRLİĞİ YAPILARAK, EKONOMİNİN DE GELİŞMESİNİN SAĞLANDIĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE GENÇ İŞADAMLARI KONFEDERASYONU HEYETİ BUGÜN AYRICA EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI SUNAT ATUN’U ZİYARET ETTİ. BAKAN ATUN, KKTC’NİN 7 YILDIR KESİNTİSİZ BÜYÜYEN BİR EKONOMİYE SAHİP OLDUĞUNA İŞARET EDEREK BU YIL BÜTÇE AÇIĞININ TARİHE GÖMÜLDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANLIĞI’NDA KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ÜRETİCİLERİ VE YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ İLE YAPILAN GÖRÜŞMEDE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN BAŞI DESTEK ÖDEMELERİNİN EKİM AYINDAN İTİBAREN ARPA OLARAK ÜRETİCİLERE VERİLMESİ KARARLAŞTIRILDI.
-www.brtk.net-
GAZİKÖY’DE BU SABAH DOĞUM YAPTIĞI SIRADA RAHATSIZLANARAK CAN ÇEKİŞEN İNEK ÖLDÜRÜLEREK, ETİ HALKA SATILDI. EDİNİLEN BİLGİYE GÖRE 30 KG’IN ETİN YAKLAŞIK 23 KG KISMI KÜÇÜK KAYMAKLI’DAKİ S.T’NİN SEYHAN İSİMLİ KASAP DÜKKANINDA SATILDI.
-www.brtk.net-
HASPOLAT ÇEMBERİ İLE HAMİTKÖY IŞIKLARI ARASINDA BİR ARAÇ YANDI. MEDİHA KABİDAN YÖNETİMİNDEKİ SALON ARAÇ, ELEKTRİK AKSAMLARININ KISA DEVRE YAPMASI SONUCU YANDI.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Belgesele yoğun ilgi

Salı 14 Temmuz 2015

BRT haber merkezi’nden Haber Yönetmeni İltaç Aslım’ın hazırladığı ve 1964-78 döneminde Anamur’da yayın yapan Kıbrıs’ın Sesi Radyosu’nun belgeseli ilgiyle izleniyor.

Anamur’da yayın yapan yerel gazeteler hizmet verdiği dönemde, belde halkıyla bütünleşen Kıbrıs’ın Sesi Radyosu’nun Belgesel’in yayın gün ve saatlerini sayfalarında duyurdu.

İnternet üzerinden yayın yapan bazı gazeteler ise yorumlarında belgesele yer verdi.

Anamurlular haber sitesi yazarı Mehmet Şahincileroğlu programla ilgili yorumunda şu ifadeleri kullandı:

“Tam 3 yıl süren bir çalışma ve yaklaşık 50’şer dakikalık 4 bölümden oluşan Kıbrıs’ın Sesi Belgeseli, BRT 1’de yayınlandı.

Belgesel teknik olarak eleştirilebilir, ama ben işin teknik kısmını eleştirme işinde değilim. Ben, 3 yıllık bir emek sonucu ortaya çıkan ve tarihe tanıklık ettiğim bir belgeselden öğrendiklerime bakıyorum.

Belgeselde, Kıbrıs’ın Sesi Radyosu’nun misyonu, çalışanların gözlemleri, o dönemin şartları, özellikle radyoda çalışanlardan 1960’lı ve 1970’lı yılların Anamur’unu dinlemek çok güzeldi. Belgeseli izleyenler gibi bende bir tarihe tanıklık etmiş oldum.

Belgeseli izleyenlerden birisi olarak Gazeteci İltaç Aslım’a bir Anamurlu olarak teşekkürü bir borç bilirim.”

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • DÖVİZ KURLARI

  1.06%
  3,4901
  3,4963
  1.42%
  4,1835
  4,1910
  0.67%
  4,7056
  4,7301
 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 35/20° 34/19°
  Girne 33/21° 32/17°
  Mağusa 35/21° 32/19°
  İskele 33/23° 32/20°
  Güzelyurt 33/20° 34/19°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166