Son Haberler
HÜKÜMET FİYAT İSTİKRAR FONU TÜZÜĞÜNDE YAPTIĞI DEĞİŞİKLİKLE 41 KURUŞLUK PETROL ARTIŞINI AKARYAKIT ÜRÜNLERİNE YANSITMADI.
-www.brtk.net-
DÖVİZDEKİ ARTIŞIN İÇME SÜTÜ FİYATLARINA YANSIMASININ ÖNLENMESİ AMACIYLA SÜTTE SÜBVANSİYON UYGULAMASINA BAŞLANDI.
-www.brtk.net-
KARPAZ KIYILARINDA 13 VE 14 MAYIS’TA CESETLERİ BULUNAN 9 MÜLTECİ, BUGÜN LEFKE’DE DEFNEDİLİYOR.
-www.brtk.net-
AKINCILAR KÖYÜ TÜNEL YOLUNUN 2 KİLOMETRELİK BÖLÜMÜNDE, “TÜNEL YOLU DRAG” YARIŞMASI TEST SÜRÜŞLERİ VE SIRALAMA TURLARI İÇİN BUGÜN 16.00-21.00 SAATLERİ ARASINDA TRAFİK TEK ŞERİTTEN SAĞLANACAK.
-www.brtk.net-
KIBRIS TÜRK ELEKTRİK KURUMU, GÜZELYURT BÖLGESİNDE 11 KV İZOLATÖR DEĞİŞİMİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI.
-www.brtk.net-
MAĞUSA II TRAFO MERKEZİ’NDE YAPILACAK BAKIM-ONARIM ÇALIŞMASI NEDENİYLE BUGÜN 14:30 -17:30 SAATLERİ ARASINDA MAĞUSA GENELİNE ELEKTRİK ENERJİSİ VERİLEMEYECEK.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI, TÜRKİYE-ABD ÇALIŞMA GRUBU'NUN MENBİÇ’TE GÜVENLİK VE İSTİKRARIN SAĞLANMASI HUSUSUNDA YÜRÜTECEKLERİ İŞ BİRLİĞİ İÇİN BİR YOL HARİTASININ ANA HATLARINI BELİRLEDİĞİNİ AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
İSRAİL ASKERLERİNİN GAZZE SINIRINDAKİ "BÜYÜK DÖNÜŞ YÜRÜYÜŞÜNÜN" DOKUZUNCU HAFTASINDA DÜZENLENEN GÖSTERİLERE MÜDAHALESİ SONUCU GÖZ YAŞARTICI GAZDAN ETKİLENENLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE 109 KİŞİNİN YARALANDIĞI BİLDİRİLDİ.
-www.brtk.net-
KÜBA'DA GEÇEN HAFTA MEYDANA GELEN UÇAK KAZASINDA YARALI KURTULAN 3 KİŞİDEN BİRİNİN DAHA HAYATINI KAYBETMESİYLE ÖLÜ SAYISI 112'YE YÜKSELDİ.
-www.brtk.net-
YEMEN'DE DİFTERİ SALGINI NEDENİYLE GEÇEN EKİM AYINDAN BU YANA HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISININ 94'E YÜKSELDİĞİ BİLDİRİLDİ.
-www.brtk.net-
ABD MERKEZ BANKASI'NDAN (FED), YAPILAN YAZILI AÇIKLAMADA, GELECEK SENE GERÇEKLEŞTİRİLECEK FEDERAL AÇIK PİYASA KOMİTESİ (FOMC) TOPLANTILARININ TARİHLERİNE YER VERİLDİ. FOMC, HER YIL OLDUĞU GİBİ GELECEK SENE DE 8 KEZ TOPLANACAK
-www.brtk.net-

Ataoğlu: DP kimseye kapıyı kapatmadı, herkesle görüşmeye hazır

Perşembe 18 Ocak 2018

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, BRT’de yayınlanan Gündem Artı programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Ataoğlu, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın Parti Meclisi’nin verdiği yetki doğrultusunda hükümet kurma çalışmalarıyla ilgili görüşmelerini sürdürdüğünü belirtti.

Ataoğlu, “DP Parti Meclisi’nin verdiği yetki doğrultusunda tüm siyasi partiler ile görüşme kararı aldık. Önümüzdeki süreçte nihayete ulaştığı takdirde Genel Başkan kuracağı bir ekiple birlikte o çalışmaları gerçekleştirecek ve nihayetinde yeni bir hükümet oluşumuna girmiş olacak” dedi.

Ataoğlu, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın bu çerçevede UBP Genel Başkanı, Başbakan Hüseyin Özgürgün ile de görüşme yaptığını kaydetti.

Basında dörtlü koalisyon çalışmasının tamamlandığını ve bakanlıkların dağılımı konusunda sorun yaşandığı konusunda bilgiler olduğunu da ifade eden Fikri Ataoğlu, DP Genel Başkanı Denktaş’ın bu yöndeki görüşmelerin sonlanmadığını ve bakanlıklarla ilgili herhangi görüş alış verişinde bulunulmadığı bilgisini verdiğini söyledi.

Hükümet konusunda Demokrat Parti’nin çok da anahtar olmaması gerektiğini kaydeden Fikri Ataoğlu, hükümeti kurabilecek daha büyük partiler olduğunu söyledi.

Ataoğlu, diğer siyasi partilerin kendi aralarında yaptıkları görüşmeler sonrasında ‘x parti ile a parti ile görüşmem” demiş olmasına rağmen, Demokrat Parti’nin kimseye kapıyı kapatmadığını ve herkesle görüşmeye hazır olduklarını belirterek, Genel Başkan Denktaş’ın da bu yönde görevlendirildiğini anımsattı.

 

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 20/11° 22/11°
  Girne 19/11° 20/11°
  Mağusa 21/14° 21/14°
  İskele 20/14° 21/14°
  Güzelyurt 22/11° 22/12°
  Lefke 20/11° 21/11°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  4,7028
  4,7112
  0%
  5,5133
  5,5233
  0%
  6,2859
  6,3186