Son Haberler
GİRNE ‘DEKİ SOYGUN.. DÜN SABAH GİRNE’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN SOYGUNLA İLGİLİ TUTUKLANAN ÜÇ KİŞİ BUGÜN MAHKEMEYE ÇIKARILIYOR.
-www.brtk.net-
AKINCI NEW YORK’A GİDİYOR... AKINCI-GUTERRES GÖRÜŞMESİ 29 EYLÜL’DE. LUTE, GUTERRES’E RAPOR SUNACAK
-www.brtk.net-
AKINCI ERCAN’DA AÇIKLAMA YAPTI... CUMHURBAŞKANI AKINCI GARANTÖR ÜLKELERİN NEW YORK’TA YAPACAĞI GAYRI RESMİ GÖRÜŞMEYE DEĞİNDİ. AKINCI ‘KIBRIS KONUSUNDA YAPILAN HER TÜRLÜ DİYALOĞUN YARARI VAR’ DEDİ.
-www.brtk.net-
AKINCI ERCAN’DA AÇIKLAMA YAPTI... AKINCI: KIBRIS KONUSUNDA  BULUNACAK HER HANGİ BİR ÇÖZÜMÜN ASIL KURGULAYICILARI KIBRISLI TÜRK VE RUMLAR OLACAKTIR.
-www.brtk.net-
ÖZERSAY’IN NEW YORK TEMASLARI... DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY, TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE BİRARAYA GELDİ.
-www.brtk.net-
ÖZERSAY’IN NEW YORK TEMASLARI... ÖZERSAY, GARANTÖR ÜLKELER TÜRKİYE, YUNANİSTAN VE İNGİLTERE’NİN TEMSİLCİLERİNİN NEWYORK’TA GAYRİRESMİ GÖRÜŞMEDE BİRARAYA GELECEĞİNİ BELİRTTİ ANCAK BU GÖRÜŞMENİN MÜZAKERELERİN DEVAMI GİBİ BİRŞEY OLMAYACAĞINI SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
MERKEZİ SULAMA PROJESİ... GÜZELYURT MERKEZİ SULAMA PROJESİ, BUGÜN HAYATA GEÇİRİLİYOR.
-www.brtk.net-
MERKEZİ SULAMA PROJESİ... PROJE İLE YEREL SU KAYNAKLARINDAN ELDE EDİLEN SUYUN, 8 BİN DÖNÜMLÜK TARIMSAL ÜRETİM ALANINA MERKEZİ ŞEBEKE VASITASIYLA ULAŞMASI SAĞLANACAK
-www.brtk.net-
MERKEZİ SULAMA PROJESİ... GÜZELYURT KUMKÖY TESİSLERİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK AÇILIŞ TÖRENİNE BAŞBAKAN TUFAN ERHÜRMAN DA KATILACAK.  TÖREN, BRT’DEN CANLI OLARAK YAYINLANACAK
-www.brtk.net-
ARTIK TAVUK ETİ İTHAL EDİLEBİLECEK... TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI ERKUT ŞAHALİ, TAVUK ETİ İTHALİNE İZİN VERİLDİĞİNİ AÇIKLADI
-www.brtk.net-
EĞİTİMİN SORUNLARI... MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI CEMAL ÖZYİĞİT OKULLARDA ÖĞRETMEN VE MALZEME EKSİKLİĞİNİN GİDERİLECEĞİNİ SÖYLEDİ
-www.brtk.net-
EĞİTİMİN SORUNLARI... LEFKOŞA ÖZEL EĞİTİM VE İŞ EĞİTİM MERKEZİ’NDE KONUŞAN ÖZYİĞİT, HASPOLAT MESLEK LİSESİ İLE İLGİLİ DE YENİ BİR YATIRIM YAPILACAĞINI KAYDETTİ  
-www.brtk.net-

Altın Palmiye adayları belli oldu

Cuma 13 Nisan 2018

Bu yıl 71’incisi düzenlenecek Cannes Film Festivali’nde gösterilecek ve büyük ödül için yarışacak filmler belli oldu.
Festivalin direktörü Thierry Fremaux tarafından Perşembe günü açıklanan listeye göre 8-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Cannes Film Festivali’nin açılışını Hollywood’den tanınan oyuncular Penelope Cruz ile Javier Bardem’in rol aldığı İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin “Todos lo Saben” filmiyle yapılacak.

Toplam 18 filmin Altın Palmiye için yarışacağı ana yarışma kategorisinde tanınmış yönetmenlerin eserlerinin yanı sıra genç yönetmenlerin filmleri de yer alıyor.

Büyük ödül için yarışacak filmler arasında iki tane de ülke dışına çıkmaları yasak olan yönetmenin filmi seçildi. “Three Faces” filmiyle Altın Palmiye için yarışacak İranlı yönetmen Jafar Panahi’nin ülkesinden ayrılması yasakken “Leto” filmiyle yarışacak Rus yönetmen Kirill Serebrennikov da ev hapsinde.

İran ile Rusya’ya çağrıda bulunan Festival Direktörü Fremaux, bu yönetmenlerin ülkelerinden ayrılmalarına izin verilmesini ve festivalde bulunabilmelerini talep etti.

Üç kadın yönetmen Altın Palmiye için yarışacak

Ana kategoride yarışan filmler arasında Spike Lee’nin “BlacKkKlansman” filmi de yer alıyor. Lee bu filmde siyahi karşıtı faşist Ku Klux Klan örgütüne 1970li yıllarda sızmayı başaran siyahi bir polisin hikayesini anlatıyor.

87 yaşındaki yönetmen Jean-Luc Godard “Le livre d’image” filmiyle yarışacakken, Polonyalı yönetmen Pawel Pawlikowski de “Cold War” filmiyle Altın Palmiye’yi almaya çalışacak.

Bugüne kadar sadece bir kadın yönetmenin aldığı Altın Palmiye ödülü için bu sene üç kadın yönetmen yarışacak.

Fransa’dan Eva Husson “Les Filles du Soleil” filmiyle, İtalya’dan Alice Rohrwacher “Lazzaro Felice” filmiyle ve Lübnan’dan da Nadine Labaki “Capharnaüm” filmiyle büyük ödülü alabilecek yönetmenler arasında yer alıyor.

Ana yarışma kategorisinde yer alan 18 filmin listesi ise şöyle:

Todos lo Saben (Everybody Knows) – Asghar Farhadi

En Guerre (At War) – Stéphane Brizé

Dogman – Matteo Garrone

Le livre d’image – Jean-Luc Godard

Netemo Sametemo (Asako I & II) – Ryusuke Hamaguchi

Plaire Aimer et Courir Vite (Sorry Angel) – Christophe Honoré

Les Filles du Soleil (Girls of the Sun) – Eva Husson

Ash is Purest White – Jia Zhang-Ke

Shoplifters – Kore-Eda Hirokazu

Capharnaüm (Capernaum) – Nadine Labaki

Buh-Ning (Burning) – Lee Chang-Dong

BlacKkKlansman – Spike Lee

Under the Silver Lake – David Robert Mitchell

Three Faces – Jafar Panahi

Zimna Wojna (Cold War) – Pawel Pawlikowski

Lazzaro Felice – Alice Rohrwacher

Yomeddine – A.B Shawky

Leto (L’Ete) – Kirill Serebrennikov

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
  • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

  • Son Eklenen Programlar

  • NÖBETÇİ ECZANELER

  • Hava Durumu

    KKTCBugünYarın
    Lefkoşa 35/17° 37/18°
    Girne 34/17° 36/18°
    Mağusa 35/18° 34/17°
    İskele 32/21° 32/22°
    Güzelyurt 32/20° 32/18°
    Lefke 33/17° 33/20°
  • ACİL TELEFONLAR

    Yangın 199
    Polis İmdat 155
    Orman Yangını 177
    Acil Sağlık 112
    Sahil Güvenlik 158
    Meteoroloji 166
  • Döviz Kurları

    0%
    6,2287
    6,2399
    0%
    7,3234
    7,3366
    0%
    8,1565
    8,1990