Son Haberler
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, HÜKÜMET KURMA GÖREVİNİ VERMEK İÇİN MECLİSTE TEMSİL EDİLMEYE HAK KAZANAN SİYASİ PARTİ BAŞKANLARIYLA BUGÜN GÖRÜŞTÜ.
-www.brtk.net-
KOALİSYON ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE BUGÜN YENİDEN BİRARAYA GELEN 4 SİYASİ PARTİ BAŞKANI, CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI’NIN HÜKÜMETİ KURMA GÖREVİNİ ÖNCELİKLE UBP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN’E VEREBİLECEĞİ YÖNÜNDE ORTAK GÖRÜŞ BELİTTİ.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, ULUSAL BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN’Ü YARIN YENİDEN KABUL EDECEK.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, POLİS GENEL MÜDÜRÜ MANAVOĞLU’NDAN DÜNKÜ OLAYLARLA İLGİLİ AYRINTILI RAPOR İSTEDİ.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE KAMU BAŞ DENETÇİSİ ŞEREF MALKOÇ, KKTC’DE TEMASLAR YAPIYOR. MALKOÇ, İKİ GÜNLÜK TEMASLARI ÇERÇEVESİNDE İLK OLARAK YÜKSEK YÖNETİM DENETÇİSİ EMİNE DİZDARLI İLE GÖRÜŞTÜ.
-www.brtk.net-
AFRİN’E YÖNELİK OPERASYONLARIN BUGÜN DÖRDÜNCÜ GÜNÜNDE TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARI, KİLİS VE REYHANLI'YA ROKETLİ SALDIRIDA BULUNDU.
-www.brtk.net-
DÜNYA EKONOMİK FORUMU İSVİÇRE’DE BUGÜN BAŞLADI.
-www.brtk.net-
TARIM DAİRESİ, TAHIL ARAZİLERİNDE MANTAR, YAPRAK BİTİ VE YAPRAK GÜVESİ (SİRİVİDİ) HASTALIKLARINA RASTLADIĞI UYARISINDA BULUNARAK, ZİRAİ MÜCADELE ÇAĞRISI YAPTI VE İLAÇ TAVSİYE ETTİ.
-www.brtk.net-

AGİT 24. Bakanlar Konseyi başladı

Perşembe 7 Aralık 2017

Avusturya Dışişleri ve Entegrasyon Bakanı ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Dönem Başkanı Sebastian Kurz, Avrupa ve AGİT bölgesinde yaşanan terör saldırıları ve yabancı terörist savaşçılara dikkati çekerek “Terör ve radikalleşmeye karşı hepimiz aynı safta yer alarak, birlikte mücadele yürütmemiz gerekiyor.” dedi.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen 24’üncü AGİT Bakanlar Konseyi toplantısı, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Büyükelçi Ahmet Yıldız, ABD Dışişleri Bakanı RexTillerson, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı SergeyLavrov ve 57 üye ülkenin temsilcisinin katılımıyla başladı.

Kurz açılış konuşmasında, Avusturya dönem başkanlığında yoğun bir yılı geride bıraktıklarının altını çizerek bu bağlamda belirli konu başlıklarına yoğunlaştıklarını söyledi.

Özellikle AGİT bölgesindeki çatışma alanlarının olumlu bir yöne sevk edilmesi, radikalleşme ve terörizmle mücadelenin kendileri için önemli başlıklar olduğunun altını çizen Kurz, AGİT üyesi ülkeler arasındaki güvenin güçlendirilmesini hedeflediklerini anlattı.

Avusturya dönem başkanlığında kaydedilen ilerlemeye değinen Kurz, Ukrayna’nın doğusunda yaşanan çatışmada AGİT’in yürüttüğü gözlem misyonunun her iki tarafa da olumlu katkıları olduğunu dile getirdi.

Kurz, Moldova ve Transdinyester bölgesi arasında yaşanan gelişmelere de işaret ederek 25 yıldır kapalı olan bir köprünün tarafların kullanımına açıldığını, bölgedeki öğrencilerin diplomalarının uluslararası eğitim sistemine entegre olacağını kaydetti.

AGİT bölgesinde silahlı gerginliklerin yanı sıra terör ve radikalleşme ile mücadele yürütüldüğünü ifade eden Kurz, “Hiçbir ülke terör ve radikalleşme tehdidi karşısında güvende değildir.” değerlendirmesinde bulundu.

Kurz, son yıllarda yaşanan terör saldırıları ve yabancı terörist savaşçılara dikkati çekerek “Terör ve radikalleşmeye karşı hepimiz aynı safta yer alarak birlikte mücadele yürütmemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 20/11° 22/11°
  Girne 19/11° 20/11°
  Mağusa 21/14° 21/14°
  İskele 20/14° 21/14°
  Güzelyurt 22/11° 22/12°
  Lefke 20/11° 21/11°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  3,8098
  3,8167
  0%
  4,6647
  4,6731
  0%
  5,2838
  5,3113