Son Haberler
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI ÇEVRE DUYARLILIĞININ ARTIRILMASININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKEREK, “BU DEĞERLERİMİZİ KORUMALIYIZ. BU GÜZELLİKLERİMİZİ BOZMAMALIYIZ” DEDİ.
-www.brtk.net-
GİRNE TURİZM ŞÖLENİ, ANTİK LİMAN’DA BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ŞÖLENDE YAPILAN KONUŞMALARDA GİRNE’NİN ÜLKE TURİZMİ İÇİN BÜYÜK ÖNEME SAHİP OLDUĞU VURGULANDI.
-www.brtk.net-
TURİZM BAKANI FİKRİ ATAOĞLU: ÜLKENİN TURİZM BAŞKENTİ OLAN GİRNE’NİN TURİZM POTANSİYELİNİ ARTIRMAK VE MARKA DEĞERİNİ YÜKSELTMEK AMACIYLA ÇALIŞIYORUZ.
-www.brtk.net-
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TÖREN VE ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK.
-www.brtk.net-
ULUSLARARASI 23 NİSAN ÇOCUK FESTİVALİ’NE KATILAN EKİPLER GİRNE’DE GÖSTERİ YAPTI.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, KKTC’DEKİ TEMASLARINI TAMAMLAYARAK BUGÜN ÖĞLE SAATLERİNDE ADADAN AYRILDI.
-www.brtk.net-
EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI ÖZDİL NAMİ: KKTC EKONOMİSİNİ ÇOK DAHA İYİ NOKTALARA GETİRME KONUSUNDA HÜKÜMET SON DERECE KARARLIDIR.
-www.brtk.net-
KÜÇÜKERENKÖY’DE SAHİLDE ÇÜRÜMÜŞ ERKEK CESEDİ BULUNDU. OTOPSİ İÇİN DOKU ÖRNEĞİ ALINDI. SORUŞTURMA SÜRÜYOR.
-www.brtk.net-
İKİ TOPLUMLU KÜLTÜREL MİRAS TEKNİK KOMİTESİ, YENİ KÜLTÜREL MİRASI KORUMA PROJELERİ VE FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ.
-www.brtk.net-
LEFKOŞA’DA YENİŞEHİR IŞIKLARI’NDAN OKULLAR YOLU KAVŞAĞI’NA KADAR OLAN KISIM TRAFİĞE KAPATILDI.
-www.brtk.net-
KUZEY KORE, NÜKLEER DENEMELERİ DURDURDU. AB BU KARARI OLUMLU DEĞERLENDİRDİ.
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Yüzme bilmeyen çocuk kalmasın

Pazartesi 17 Temmuz 2017 08:12

Güzelyurt Belediyesi, Güzelyurt Otel’in yarı olimpik havuzunu halkın hizmetine sunmak amacıyla ve ‘ Yüzme Bilmeyen Çocuk Kalmasın’ sloganıyla 2007 yılından itibaren yüzme kursları düzenliyor.

4-12 yaş aralığındaki gruplara göre haftada 2 kez düzenlenen kurslar, bu yıl yoğun ilgi nedeniyle haftada dörde çıkarıldı.

Eğitmenler Mustafa Korkut ve Cemal Aspava ile yardımcı eğitmenler denetiminde gerçekleştirilen kurslarda çocuklar, yaş ve deneyimlerine göre gruplar halinde 2 ay boyunca yüzme öğreniyor.

Güzelyurt Belediye Müdürü Süleyman Aldağ, konuyla ilgili olarak BRT’ye yaptığı açıklamada bu yıl ortalama 200 çocuğun kursa katıldığını, ilgi olduğu sürece bu kursları düzenlemeyi sürdüreceklerini söyledi.

Yüzme kursu eğitmenlerinden Mustafa Korkut da her yaz iki buçuk ay boyunca, çocuklarla eğlenceli ve güzel günler geçirdiklerini kaydetti.

Korkut, kolluklarla suya giren çocukları kurs tamamladığında kolluksuz suyun üzerinde yüzerken görmenin çok mutluluk verici olduğunu ifade etti.

50 çocukla başlayan kursların bu yıl 200 çocuğa ulaştığını kaydeden Korkut, bunun organizasyonun güzel oluşuyla alakalı olduğunu da vurguladı.

Kursa katılan çocuklar, yüzmeyi çok sevdiklerini ve herkese tavsiye ettiklerini belirttiler.

Diğer BRTK'den Haberler Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR