Son Haberler
ÖZERSAY BRT’YE KONUŞTU... DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY: DIŞ POLİTİKADA KIBRISLI TÜRKLERİN GÖRÜNÜRLÜĞÜNÜ ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY: TÜRK TARAFI SONUCU CAYDIRICILIK OLAN KARARLI BİR DURUŞ SERGİLEDİ
-www.brtk.net-
SONDAJ VE DOĞAL GAZ TARTIŞMALARI... MECLİS BAŞKANI ULUÇAY: RUM TARAFI KIBRIS TÜRKÜ’NÜN TEKLİFLERİNİ DOĞRU DEĞERLENDİRMELİ
-www.brtk.net-
RUM BASININDAN İDDİALAR....RUM MEDYASI, GÜNEY KIBRIS RUM YÖNETİMİNİN DOĞAL GAZ ARAMALARI KONUSUNDA TÜRK TARAFINA YÖNELİK BİR DİZİ TEDBİR VE HAREKET TARZI PLANLADIĞINI YAZDI. RUM BASININA GÖRE, TEDBİRLER ARASINDA KKTC İLE GÜNEY KIBRIS ARASINDAKİ GEÇİŞ NOKTALARININ KAPATILMASI, KIBRISLI TÜRK YETKİLİLERİNİNİ KIBRIS CUMHURİYETİ PASAPORTLARININ İPTAL EDİLMESİ KONULARI DA VAR.
-www.brtk.net-
BİLGİLENDİRME TOPLANTISI... BAŞBAKAN ERHÜRMAN, YARIN SAAT 11.00’DE BASINI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEYECEK
-www.brtk.net-
ÇELER CİDDE’DE... ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELER, SUUDİ ARABİSTAN’DA İİT ÇALIŞMA BAKANLARI KONFERANSI’NA KATDI
-www.brtk.net-
OKULLARA ZİYARET... MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZYİĞİT, GİRNE’DE EĞİTİM KURUMLARINI ZİYARET ETTİ BAKAN ÖZYİĞİT: EĞİTİMDE DEVLET POLİTİKASI BELİRLENMELİ
-www.brtk.net-
HARMANCI’DAN AÇIKLAMA... LTB BAŞKANI HARMANCI: BELEDİYE SINIRLARI İÇERİSİNDEKİ GECE KULÜPLERİ TARAFIMIZDAN KAPATILDI
-www.brtk.net-
KREŞLER DENETLENİYOR... SOSYAL HİZMETLER DAİRESİ GİRNE, LEFKOŞA VE MAĞUSA’DA BAZI KREŞLER DENETLEDİ; LEFKOŞA’DA BİR KREŞİN KAPATILMASI İÇİN YASAL SÜREÇ BAŞLATILDI
-www.brtk.net-
SAHTE BAL PİYASADAN TOPLATILDI... YAPILAN DENETİMLERİN ARDINDAN SAHTE OLDUĞU TEPİT EDİLEN ÖZMELİN BALIM PİYASADAN TOPLATILDI
-www.brtk.net-
BUGÜN DÜNYA İZCİ DÜŞÜNCE GÜNÜ... MEB İZCİLİK YÜRÜTME KURULU, BAKAN ÖZYİĞİT’İ ZİYARET ETTİ
-www.brtk.net-
KTÇB’NİN GENEL KURULU... ÇİFTİLER BİRLİĞİ, 31 MART CUMARTESİ GÜNÜ GENEL KURUL’A GİDİYOR
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Yüzme bilmeyen çocuk kalmasın

Pazartesi 17 Temmuz 2017 08:12

Güzelyurt Belediyesi, Güzelyurt Otel’in yarı olimpik havuzunu halkın hizmetine sunmak amacıyla ve ‘ Yüzme Bilmeyen Çocuk Kalmasın’ sloganıyla 2007 yılından itibaren yüzme kursları düzenliyor.

4-12 yaş aralığındaki gruplara göre haftada 2 kez düzenlenen kurslar, bu yıl yoğun ilgi nedeniyle haftada dörde çıkarıldı.

Eğitmenler Mustafa Korkut ve Cemal Aspava ile yardımcı eğitmenler denetiminde gerçekleştirilen kurslarda çocuklar, yaş ve deneyimlerine göre gruplar halinde 2 ay boyunca yüzme öğreniyor.

Güzelyurt Belediye Müdürü Süleyman Aldağ, konuyla ilgili olarak BRT’ye yaptığı açıklamada bu yıl ortalama 200 çocuğun kursa katıldığını, ilgi olduğu sürece bu kursları düzenlemeyi sürdüreceklerini söyledi.

Yüzme kursu eğitmenlerinden Mustafa Korkut da her yaz iki buçuk ay boyunca, çocuklarla eğlenceli ve güzel günler geçirdiklerini kaydetti.

Korkut, kolluklarla suya giren çocukları kurs tamamladığında kolluksuz suyun üzerinde yüzerken görmenin çok mutluluk verici olduğunu ifade etti.

50 çocukla başlayan kursların bu yıl 200 çocuğa ulaştığını kaydeden Korkut, bunun organizasyonun güzel oluşuyla alakalı olduğunu da vurguladı.

Kursa katılan çocuklar, yüzmeyi çok sevdiklerini ve herkese tavsiye ettiklerini belirttiler.

Diğer BRTK'den Haberler Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR