Son Haberler
KAMU’DA ÖRGÜTLÜ 5 SENDİKA, KAMU’DA EK MESAİ ÇALIŞMAMA EYLEMİNİ 27 AĞUSTOS’A KADAR ASKIYA ALDI.
-www.brtk.net-
KIBRIS TÜRK ELEKTRİK KURUMU VATANDAŞLARA HİZMET VERMEYİ BAYRAMDA DA SÜRDÜRECEK.
-www.brtk.net-
İSLAM ALEMİNİN 2 BAYRAMINDAN BİRİ OLAN KURBAN BAYRAMI, 21 AĞUSTOS SALI GÜNÜ BAŞLIYOR.4 GÜNLÜK BAYRAM TATİLİ, HAFTA SONLARI VE İDARİ TATİL VERİLEN ARİFE GÜNÜYLE BİRLİKTE KAMUDA 9 GÜNE ÇIKAN TATİL İSE DÜN BAŞLADI.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI VE AK PARTİ GENEL BAŞKANI ERDOĞAN, PARTİSİNİN YENİ MERKEZ YÜRÜTME KURULU ÜYELERİNİ BELİRLEDİ.
-www.brtk.net-
GÜNEY KIBRIS RUM KESİMİ, 29 MART 2016'DA MISIR HAVA YOLLARI'NA AİT YOLCU UÇAĞINI KAÇIRARAK KIBRIS RUM KESİMİ'NE İNDİREN HAVA KORSANINI KAHİRE'YE TESLİM ETTİ.
-www.brtk.net-
İSRAİL GAZZE'YLE ARASINDAKİ BEYT HANUN SINIR KAPISINI KAPATTI
-www.brtk.net-
FİLİSTİN KURTULUŞ ÖRGÜTÜ GENEL SEKRETERİ VE FİLİSTİN BAŞMÜZAKERECİSİ UREYKAT, "HAMAS'IN, İSRAİLLE TEK TARAFLI ATEŞKES ÇABASINI SONLANDIRMASINDAN VE 2014'TE İMZALANAN ATEŞKES ÜZERİNDEN BİR ANLAŞMA SAĞLANMASINDAN YANAYIM." DEDİ.
-www.brtk.net-
ENDONEZYA'NIN LOMBOK ENDONEZYA'DA 6,3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM OLDU.
-www.brtk.net-
ABD BAŞKANI TRUMP, "ABD YERİNE SUUDİ ARABİSTAN VE ORTADOĞU'DAKİ DİĞER ZENGİN ÜLKELER ÖDEME YAPMAYA BAŞLAYACAK" DEDİ.
-www.brtk.net-
YEŞİLÇAM'IN EMEKTAR İSİMLERİNDEN "ŞİŞKO NURİ" LAKAPLI 68 YAŞINDAKİ SITKI SEZGİN, HAYATINI KAYBETTİ.
-www.brtk.net-
DEVLET PİYANGOSU 18 AĞUSTOS ÇEKİLİŞİNDE 400.000 TL’LİK BÜYÜK İKRAMİYE SATILMAYAN BİLETE İSABET ETTİ VE DEVRETTİ.
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

TC Başbakan Yardımcısı, günü birlik ziyaret gerçekleştiriyor

Çarşamba 16 Mayıs 2018 13:52

Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, KKTC’de temaslarda bulunuyor.

Aktağ, sabah saatlerinde Devlet ve Hükümet yetkililerine ziyaretler  gerçekleştirdi. Akdağ, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Tufan Erhürman ve Başbakan Yardımcısı Dışişleri Bakanı Kudret Özersay tarafından  kabul edildi.

Akdağ, Başbakan Erhürmanı ziyaretinde yaptığı konuşmada, Filistinde yaşanan olaylara işaret ederek, “Filistinde yaşananlar İsrail’in canice tutumu bizi müteesir etti”dedi.

Bu olaylarla ilgili sesini en gür çıkaran ülke biz olduk” diyen Akdağ, mazlum kardeşlerinizin yanında durmak boynumuzun borcudur. Yaralılar için İsrail veya Mısıra uçak indirmek istedik ancak şuana kadar izin vermediler” ifadesini kullandı.

Kıbrıs Türk halkı bu tür zulmleri en iyi bilen toplumlardan biri olduğuna işaret eden Akdağ, Türkiye’nin Kıbrıs’ta garantörlüğünün önemini bu hadiseyle bir kez daha anladıklarını belirterek, güvenliğinizi korumak boynumuzun borcudur. Geçmişimiz şu anımız ve geleceğimiz ayrı düşünülemez.” Dedi.

Akdağ, son sürat işbirliğine ve Kuzey Kıbrıs’ı geliştirmeye huzurun ve refahın artması için ellerinden geleni yapacaklarını da vurguladı.

Başbakan Tufan Erhürman da Filistin’de yaşananların Kıbrıs Türk halkını da üzdüğünü ifade ederek olayların kabul edilemez olduğunu söyledi.

Filistin’de yaşananlar bölge barışının sağlanması açısından da ciddi soru işaretleri oluşmasına neden oluyor” diyen Erhürman, dünyanın genelinde tepkiler arzu ettiğimiz düzeyde değil. Umarız Türkiye gibi benzer tepkiler ortaya konulur. Bu durum dünya barışı açısından da endişe verici” diye konuştu.

Türkye’nin girişimerini takdirle karşıladıklarını da söyleyen Erhürman, KKTC halkı olarak üzüntülü ve endişeli olduklarını yineledi.

Başbakan Erhürman, dövizdeki dalgalanmaya da değinerek  ekonomiye yansımasının büyük olduğunu ve KKTC’de ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalındığını belirtti ve bu konuyu da ele almak istediğini ifade etti

Erhürman, sosyal ve ekonomik protokollerin uygulamaya girecek olmasından duyduğu memnuniyetini ifade ederek, yıllık protokollerin yürürlüğe girecek olması haberi bizi ziyadesiyle memnun etti. Ziyaretiniz bizleri onurlandırdı” dedi.

Akdağ Kıbrıs’taki temasları çerçevesinde, Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin organize ettiği bu yılki ilk iftar yemeğine de katılacak.İftar yemeği programı Lefkoşa Selimiye Camii Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR