Son Haberler
AKINCI NEW YORK’A GİDİYOR... CUMHURBAŞKANI AKINCI, BUGÜN NEW YORK’A GİDİYOR
-www.brtk.net-
AKINCI NEW YORK’A GİDİYOR... CUMHURBAŞKANI AKINCI NEW YORK’TA ÜST DÜZEY TEMASLARDA BULUNACAK VE 29 EYLÜL’DE GENEL SEKRETER GUTERRES İLE BİR ARAYA GELECEK
-www.brtk.net-
GİRNE ‘DE SOYGUN.. DÜN SABAH GİRNE’DE 3 ERKEK ŞAHIS TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN SOYGUN DA 2 YÜN BİN TÜRK LİRASI’NIN ÜZERİNDE PARA ÇALINDI.
-www.brtk.net-
GİRNE ‘DE SOYGUN.. POLİSİN YÜRÜTTÜĞÜ GENİŞ ÇAPLI OPERASYONDA ZANLI OLARAK GÖRÜLEN 3 KİŞİ TUTUKLANDI.
-www.brtk.net-
ÖZERSAY’IN NEW YORK TEMASLARI... DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY DA NEW YORK’TA TEMASLARDA BULUNUYOR.
-www.brtk.net-
ÖZERSAY’IN NEW YORK TEMASLARI... ÖZERSAY NEWYORK’TA GARANTÖR ÜLKE TEMSİLCİLERİNİN GAYRİRESMİ GÖRÜŞMEDE BİRARAYA GELEBİLECEĞİNİ BİLDİRDİ. ÖZERSAY ANCAK BU GÖRÜŞMENİN RUM BASININDA İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ GARANTİ ANLAŞMASI YA DA KIBRIS SORUNUNUN ULUSLARARASI BOYUTLARIYLA İLGİLİ OLACAĞINI SÖYLEYEMEYECEĞİNİ İFADE ETTİ
-www.brtk.net-
KIBRIS KONUSU... BKP İLE SOL HAREKET, CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI İLE GÜNEY KIBRIS RUM YÖNETİMİ LİDERİ NİKOS ANASTASİADİS’E, NEW YORK’TA BM GENEL SEKRETERİ GUTERRES İLE YAPACAKLARI GÖRÜŞMELERDE YAPICI OLMALARI VE MÜZAKERELERİN GUTERRES ÇERÇEVESİ TEMELİNDE BİR AN ÖNCE BAŞLAMASI İÇİN İRADE ORTAYA KOYMALARI ÇAĞRISI YAPTILAR.
-www.brtk.net-
MERKEZİ SULAMA PROJESİ... GÜZELYURT MERKEZİ SULAMA PROJESİ, BUGÜN HAYATA GEÇİRİLİYOR.
-www.brtk.net-
MERKEZİ SULAMA PROJESİ... PROJE İLE YEREL SU KAYNAKLARINDAN ELDE EDİLEN SUYUN, 8 BİN DÖNÜMLÜK TARIMSAL ÜRETİM ALANINA MERKEZİ ŞEBEKE VASITASIYLA ULAŞMASI SAĞLANACAK.
-www.brtk.net-
MERKEZİ SULAMA PROJESİ... GÜZELYURT KUMKÖY TESİSLERİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK AÇILIŞ TÖRENİNE BAŞBAKAN TUFAN ERHÜRMAN DA KATILACAK. TÖREN, BRT’DEN CANLI OLARAK YAYINLANACAK.
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

SOS grubu çektiği kliple CMC bölgesine dikkat çekti

Pazar 18 Mart 2018 19:00

Bir dönem Lefke’nin önemli geçim kaynağı olan Kıbrıs Maden Şirketi CMC’nin kalıntıları zehir saçmaya devam ediyor.
SOS grubu son çalışması ile CMC bölgesindeki buı duruma dikkat çekmeye çalıştı.

SOS grubunun solisti Muhittin Yangın, Sevemedim Karagözlüm klibinin nasıl hayat bulduğunu anlattı.

Yangın, 30 yılda yurt içi ve yurt dışında bir çok çalışma yaptıklarını belirtti.

Son çalışmalarını “Sevemedim Karagözlüm” parçasına yaptıkları “cover” olduğunu ifade eden Yangın, parçanın klip hazırlıkları sırasında senaryo ve çekimlerinin BRT tarafından hazırlanması önerisini değerlendirdiklerini kaydetti.

İnsanların daha çok sosyal medyayı takip etmelerinden yola çıkarak klibi önce sosyal medyada tanıttıklarını belirten Yangın, klibe rekor seviyede beğenme oranı olduğuna söyledi.

Yangın katkılarından dolayı BRT’ye de teşekkürlerini iletti.

Klibin kurgusunu hazırlayan Fezile Aziz ise parçanın sözlerinden yola çıkarak hem Lefke bölgesindeki güzelliklere hem de yaşanan CMC felaketine dikkati çekmek istediğini söyledi.

1916 yılında kurula ve Lefkeli 350 işçiye önemli bir ekmek kapısı olan Kıbrıs Maden Şirketi CMC’nin adadan ayrılma kararı alması ile bölge için kabus başlamış oldu.

Şirket gerekli tedbirleri almadan madenleri terk edince zararlı atıklar doğaya karışmaya başladı. Bu şekilde bölgedeki doğa neredeyse kullanılmaz hale gelidi.

Hala suyla her buluşmasıyla havaya zehir saçan CMC atıkları bölgenin kara talihi olmasyı sürdürüyor.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR