Son Haberler
KARDAK KRİZİ... YUNANİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI NİKOS KOÇYAS, "TÜRKİYE KIRMIZI ÇİZGİYİ AŞTI. KARDAK YUNAN'DIR" DEDİ.
-www.brtk.net-
KARDAK KRİZİ... TC DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZCÜSÜ HAMİ AKSOY, KOCİAS’IN, SİYASİ POZİSYONUNUN GEREKTİRDİĞİ SORUMLULUKTAN UZAK, BARIŞÇIL OLMAYAN VE HADDİNİ AŞAN BİR YAKLAŞIMI BENİMSEDİĞİNİ BELİRTEREK KOCİAS’I AKLISELİME DAVET ETTİ.
-www.brtk.net-
YILDIRIM JUNCKER GÖRÜŞMESİ... TÜRKİYE BAŞBAKANI BİNALİ YILDIRIM, AVRUPA BİRLİĞİ  KOMİSYONU BAŞKANI JEAN-CLAUDE JUNCKER İLE GÖRÜŞTÜ. GÖRÜŞMEDE AB’NİN  18 MART MUTABAKATI KAPSAMINDA, TÜRK VATANDAŞLARINA VİZESİZ SEYAHAT TAAHHÜDÜNÜ MÜMKÜN OLAN EN KISA SÜREDE GERÇEKLEŞTİRMESİ GEREKTİĞİ BELİRTİLDİ.
-www.brtk.net-
AB TCVİZE SERBESTİSİ.... AB DIŞİŞLERİ BAKANLARI TÜRKİYE'YE VİZE SERBESTİSİ İÇİN TERÖRLE MÜCADELE YASASININ YUMUŞATILMASI GEREKTİĞİNİ VURGULADI.
-www.brtk.net-
DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ... DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ BUGÜN LEFKOŞA MEZARLIĞINDA DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI.
-www.brtk.net-
GÜNEYDEN ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR... HÜKÜMET SÖZCÜCÜSÜ HRİSTODULİDİS: TÜRKİYE’NİN BU TAVRI İLE KIBRIS SORUNU ÇÖZÜLEMEZ. ANASTASİADİS: DOĞU AKDENİZ’DEKİ DURUM NORMALE DÖNER DÖNMEZ MÜZAKERELERİN YENİDEN BAŞLAMASI YÖNÜNDE İNİSİYATİF ALACAĞIM
-www.brtk.net-
NİJERYA'DA BOMBALI SALDIRI...PAZAR YERİNE DÜZENLENEN İNTİHAR SALDIRISINDA 21 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
-www.brtk.net-
TÜRKİYE - HOLLANDA İLİŞKİLERİ...HOLLANDA MASLAHATGÜZARI DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA ÇAĞRILDI. AKSOY: 1915 OLAYLARINI SİYASİLEŞTİRMEYE YÖNELİK GİRİŞİMLER KABUL EDİLEMEZ  
-www.brtk.net-
ABD’DE EN FAZLA EVSİZ NEW YORK'TA... 550 BİN EVSİZ KIŞ ŞARTLARIYLA MÜCADELE EDİYOR
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Seçime doğru…

Perşembe 4 Ocak 2018 14:00

7 Ocak Milletvekilliği Genel Seçimi’ne sayılı günler kaldı.

Takvime göre bugün seçmen kartlarının ve bilgilendirici broşürlerin dağıtılmasının son günü.

Cumartesi günü saat 18.00 itibariyle propaganda süreci sona erecek.

7 Ocak Pazar günü KKTC halkı Cumhuriyet Meclisi’nde 5 yıl süreyle görev yapacak 50 milletvekilini seçmek için sandık başına gidecek.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Narin Ferdi Şefik’in daha önce yaptığı açıklamaya göre seçimde oy kullanma süreci geçmiş yıllara göre uzun sürecek. Saat 18.00’e kadar sandığa ulaşan seçmene oy kullanma hakkı verilecek.

Pazar günkü seçimler için oy kullanma yerlerine yeni paravanlar ve masalar götürüldü.

Narin Ferdi Şefik, seçim sonuçlarının açıklanmasının geçmiş yıllardaki seçimlere oranla daha uzun süreceğini, gayrı resmi sonuçları pazartesi sabahtan önce hazırlayabileceklerini, en geç salı günü ise tüm sonuçların çıkacağını tahmin ettiklerini belirtmişti.

Sonuçlar Yakın Doğu Üniversitesi’nin seçim sonuçları için açacağı web sitesi üzerinden duyurulacak. Ayrıca, Yüksek Seçim Kurulu’nda da ekran kurulacak ve sonuçlar bu şekilde açıklanacak.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR