Son Haberler
BM GENEL KURULU...BM 74. GENEL KURULUYARIN NEW YORK’TA BAŞLIYOR
-www.brtk.net-
BM GENEL KURULU...CUMHURBAŞKANIAKINCI, BM GENEL KURUL ÇALIŞMALARI NEDENİYLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ ZİYARETTE BM GENEL SEKRETERİ GUTERRES İLE İKİLİ GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRECEK.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANINDAN AÇIKLAMA… AKINCI:SİYASAL EŞİTLİK VE ETKİN KATILIM ARTIK YERLEŞMİŞ BİR BM PARAMETRESİDİR VE GEÇMİŞ MUTABAKATLAR ARASINDA YER ALIYOR. ANASTASİADİS, BUNU KABUL ETMEDİĞİNİ BM GENEL SEKRETERİ’NE DE ANLATMASI GEREKİR.
-www.brtk.net-
AKINCI NEW YORK’A GİDİYOR… CUMHURBAŞKANI AKINCI ERCAN HAVALİMANINDA BASIN TOPLANTISI DUZENLEDİ. AKINCI:VERMİŞOLDUĞUNUZ YETKI ÇERÇEVESİNDE YAPICI RUHLA EN İYİSİNİ YAPMAYA GİDİYORUM
-www.brtk.net-
AKINCI BEW YORK’A GİDİYOR: CUMHURBAŞKANI AKINCI: SİYASİ EŞİTLİK VE ETKİN KATILIM OLMAZSA OLMAZIMIZ OLDUGUNUN BİIR KEZ DAHA ALTINI ÇİZİYORUM
-www.brtk.net-
BAKAN ÖZERSAY NEW YORK’TA...BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, NEW YORK’TA İİT VE EİT TOPLANTILARINA KATILACAK ÖZERSAY, BM YETKİLİLERİ VE DİĞER ÜLKE TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞECEK
-www.brtk.net-
BAKAN ÖZERSAY NEW YORK’TA...BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, TEMASLARI ÇERÇEVESİNDE İLK GÖRÜŞMESİNİ TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU İLE GERÇEKLEŞTİRDİ.
-www.brtk.net-
“KIBRIS’TA SON SÖZ”...ANKARA’DA DÜZENLENEN KONFERANSIN SONUÇ BİLDİRİSİ YAYIMLANDI
-www.brtk.net-
“KIBRIS’TA SON SÖZ”... BİLDİRİDE, DOĞU AKDENİZ’İN YENİ JEOSTRATEJİSİ VE JEOPLOLİTİĞİ İÇİNDE TÜRKİYE VE KKTC’NİN, KIBRIS STRATEJİSİNİ GÖZDEN GEÇİRMESİ VE TEMEL DEĞİŞİKLİKLERE GİTMEK ZORUNDA OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKİLDİ.
-www.brtk.net-
“KIBRIS’TA SON SÖZ”... SONUÇ BİLDİRİSİNDE, FEDERAL ORTAKLIK GÖRÜŞMELERİNE BIRAKILDIĞI YERDEN VEYA GUTERRES BELGESİ ÇERÇEVESİNDE DEVAMIN CİDDİ BİR HATA OLACAĞI DA VURGULANDI
-www.brtk.net-
TURİZM SEKTÖRÜ... TURİZM VE ÇEVRE BAKANI ÜSTEL, ANKARA’DA DÜZENLENEN TURİZM İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI VE TEMASLARINI DEĞERLENDİRDİ. BAKAN ÜSTEL, “ANAVATAN TÜRKİYE İLE ETKİN TANITIM VE PAZARLAMA POLİTİKASI OLUŞTURMAKTAYIZ” DEDİ. ÜSTEL, TURİZM TEŞVİKLERİNİN ÖDENMESİ İÇİN OLUŞTURULAN KAYNAĞIN TÜRKİYE TARAFINDAN KKTC’YE AKTARILDIĞINI DA AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
BRT’DE YENİ YAYIN DÖNEMİ...BRT’DE YENİ YAYIN DÖNEMİ BUGÜN BAŞLADI. BRT MÜDÜRÜ ÖZKURT: BRT YENİ YAYIN DÖNEMİNE HAZIR
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Saner: Rekabet sadece fiyatta değil iş güvenliğinde de olmalı

Çarşamba 25 Mayıs 2016 13:25

Çimento üzerine faaliyet gösteren ve Lafarge Holcim şirketine bağlı bulunan Boğaz Endüstri ve Madencilik limited, 90 ülke ile eş zamanlı olarak iş güvenliği ve farkındalık konusunda etkinlikler düzenliyor.

İki hafta boyunca devam edecek olan iş güvenliği ve farkındalık günleri çerçevesinde, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı İskele Bölge Müdürlüğü işbirliğinde kısa çaplı iş güvenliği tatbikatı da gerçekleştirildi.

Boğaz Endüstri ve Madencilik’te düzenlenen tatbikatı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner de izledi. Bakan Saner, tatbikat öncesi İş Sağlığı ve İş Güvenliği Günleri konusunda fabrika yetkililerinden brifing aldı.

Tatbikatta olası bir iş kazasında yaralının güvenli bir şekilde nasıl taşınacağı canlandırıldı. Bakan Saner ziyaretinin ardından açıklama yaptı. Saner, ziyaretin amacının tesisin iş güvenliği konusunda yaptığı farkındalık etkinliklerini gözlemlemek olduğunu kaydetti.

90 ülkede 100 bin çalışana sahip olan şirketin iş güvenliğine üst düzeyde önem verdiğini ifade eden Bakan Saner, ülkede iş güvenliği açısından arzu edilmeyen iş kazalarının meydana geldiğini söyledi. Bakanlık olarak söz konusu kazaları ortadan kaldırmak için çalışacaklarını dile getiren Bakan Saner, rekabet ortamının sadece fiyatta değil iş güvenliği konusunda da olması gerektiğini belirtti.

Yabancı yatırımcıların ülkede faaliyet göstermesinin önemine de vurgu yapan Bakan Saner, tesiste çalışanlarının tümünün vatandaş olduğunu sözlerine ekledi.

Bu arada Lafarge Holcim KKTC Müdürü Jamil Bouharuh ziyaret anısına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner’e plaket de takdim etti.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI