Son Haberler
GÜVEN ARTIRICI ÖNLEMLER… GÜVEN ARTIRICI ÖNLEMLERİN BİR PARÇASI OLAN CEP TELEFONLARININ HER İKİ TARAFTA DA ÇALIŞMASI SORUNUNUN GÜNEY KIBRIS'TA AŞILDIĞI BELİRTİLDİ. ROAMİNG UYGULAMASININ HAZİRAN SONU İTİBARI İLE İŞLEYEBİLECEĞİ AÇIKLANDI
-www.brtk.net-
MİNİK NEFES YARDIM BEKLİYOR… SALI GÜNÜ TEDAVİ İÇİN YURT DIŞINA GİTMEYE HAZIRLANAN NEFES DAVŞAN İÇİN BANKA YARDIM HESABINA PARA YATIRILARAK VEYA 5668'E SMS ATILARAK YARDIM EDİLEBİLİYOR
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Özer Elmas Belgeseli yayına hazır

Salı 5 Mart 2019 13:14

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) tarafından hazırlanan ve Ayyannililer (Aydın) Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliğinde çekimleri gerçekleştirilen Özer Elmas Belgeseli yayına hazır.

Özer Elmas, 15 Şubat 1955 de Ayyanni (Aydın) köyünde doğdu. Ayyanni (Aydın) İlkokulu’ndan sonra Bayraktar Ortaokulu ve Lefkoşa Türk Lisesi’nden 1972-73 döneminde mezun olup İstanbul Teknik Ünüversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okudu.

1976 Yılında İstanbul’da tahsildeyken, hain bir pusuda 4 kuşlunla vurulan ve 15 gün hastahanede yattıktan sonra hayatını kaybeden, Demokrasi Şehidi Özer Elmas’ın hikayesi, “Zamanın Tozu Keşke Yaşasaydı” adlı bölümle Bayrak Radyo Televizyon Kurumu ekranlarında yer alacak.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, Yapım ve Yönetmenliğini BRTK’nın yönetmenlerinden Cemal Yıldırım’ın yaptığı ve Ayyannililer Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliği ile hazırlanan Özer Elmas Belgeseli, 2 bölüm olarak hazırlandı.

1.Bölüm yarın saat 19:45 ve tekrarı, 10 Mart Pazar saat 15:00’de, II.Bölüm ise 13 Mart Çarşamba saat 19:45 ve tekrarı, 17 Mart Pazar saat 15:00’de BRT1 HD’de yayımlanacak ve “Zamanın Tozu Keşke Yaşasaydı” adlı bölümle ekrana gelecek.

Diğer BRTK'den Haberler Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR