Son Haberler
GİRNE ‘DEKİ SOYGUN.. DÜN SABAH GİRNE’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN SOYGUNLA İLGİLİ TUTUKLANAN ÜÇ KİŞİ BUGÜN MAHKEMEYE ÇIKARILIYOR.
-www.brtk.net-
AKINCI NEW YORK’A GİDİYOR... AKINCI-GUTERRES GÖRÜŞMESİ 29 EYLÜL’DE. LUTE, GUTERRES’E RAPOR SUNACAK
-www.brtk.net-
AKINCI ERCAN’DA AÇIKLAMA YAPTI... CUMHURBAŞKANI AKINCI GARANTÖR ÜLKELERİN NEW YORK’TA YAPACAĞI GAYRI RESMİ GÖRÜŞMEYE DEĞİNDİ. AKINCI ‘KIBRIS KONUSUNDA YAPILAN HER TÜRLÜ DİYALOĞUN YARARI VAR’ DEDİ.
-www.brtk.net-
AKINCI ERCAN’DA AÇIKLAMA YAPTI... AKINCI: KIBRIS KONUSUNDA  BULUNACAK HER HANGİ BİR ÇÖZÜMÜN ASIL KURGULAYICILARI KIBRISLI TÜRK VE RUMLAR OLACAKTIR.
-www.brtk.net-
ÖZERSAY’IN NEW YORK TEMASLARI... DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY, TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE BİRARAYA GELDİ.
-www.brtk.net-
ÖZERSAY’IN NEW YORK TEMASLARI... ÖZERSAY, GARANTÖR ÜLKELER TÜRKİYE, YUNANİSTAN VE İNGİLTERE’NİN TEMSİLCİLERİNİN NEWYORK’TA GAYRİRESMİ GÖRÜŞMEDE BİRARAYA GELECEĞİNİ BELİRTTİ ANCAK BU GÖRÜŞMENİN MÜZAKERELERİN DEVAMI GİBİ BİRŞEY OLMAYACAĞINI SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
MERKEZİ SULAMA PROJESİ... GÜZELYURT MERKEZİ SULAMA PROJESİ, BUGÜN HAYATA GEÇİRİLİYOR.
-www.brtk.net-
MERKEZİ SULAMA PROJESİ... PROJE İLE YEREL SU KAYNAKLARINDAN ELDE EDİLEN SUYUN, 8 BİN DÖNÜMLÜK TARIMSAL ÜRETİM ALANINA MERKEZİ ŞEBEKE VASITASIYLA ULAŞMASI SAĞLANACAK
-www.brtk.net-
MERKEZİ SULAMA PROJESİ... GÜZELYURT KUMKÖY TESİSLERİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK AÇILIŞ TÖRENİNE BAŞBAKAN TUFAN ERHÜRMAN DA KATILACAK.  TÖREN, BRT’DEN CANLI OLARAK YAYINLANACAK
-www.brtk.net-
ARTIK TAVUK ETİ İTHAL EDİLEBİLECEK... TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI ERKUT ŞAHALİ, TAVUK ETİ İTHALİNE İZİN VERİLDİĞİNİ AÇIKLADI
-www.brtk.net-
EĞİTİMİN SORUNLARI... MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI CEMAL ÖZYİĞİT OKULLARDA ÖĞRETMEN VE MALZEME EKSİKLİĞİNİN GİDERİLECEĞİNİ SÖYLEDİ
-www.brtk.net-
EĞİTİMİN SORUNLARI... LEFKOŞA ÖZEL EĞİTİM VE İŞ EĞİTİM MERKEZİ’NDE KONUŞAN ÖZYİĞİT, HASPOLAT MESLEK LİSESİ İLE İLGİLİ DE YENİ BİR YATIRIM YAPILACAĞINI KAYDETTİ  
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Ormancılık Günü etkinliklerle kutlanıyor

Çarşamba 21 Mart 2018 13:42

21 Mart Dünya Ormancılık Günü nedeniyle Lefke ve Serhatköy’de iki ayrı etkinlik gerçekleştirdi.Lefke’de Lefke Çevre ve Tanıtma Derneği tarafından, gerçekleştirilen etkinlikte bir süre önce dernek tarafından dikilen çam ağaçlarında budama, bakım ve temizlik çalışması yapıldı.

Bölgedeki çam ağaçları Orman Dairesi yetkilisi gözetiminde, Lefke Çevre ve Tanıtma Derneği üyeleri tarafından budandı ve bölge temizlendi.Etkinlikle ilgili olarak BRT’ye açıklamada bulunan Lefke Çevre ve Tanıtma Derneği Başkanı Ahmet Hızlı, Lefke’ye diktikleri çam fidanlarını yetiştirmeyi bu fidanları kuraklık nedeniyle büyük çabalarla yetiştirmeyi başardıklarını söyledi.

Hızlı, bugünün önemine dikkat çekmek amacıyla sözkonusu çam ağaçlarında budama ve bakım yaptıklarını kaydederek, dernek olarak ağaçlandırmayı sürdüreceklerini vurguladı.

Dünya Ormancılık Günü nedeniyle Serhatköy’de de fidan dikim etkinliği yapıldı.Etkinlikte, Orman Dairesi personeli tarafından harup, fıstık çamı, servi ve alıç olmak üzere 150 adet fidan dikildi.

Orman Dairesi Müdürü Altay Fırat, bugüne özel farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirtti.Küresel ısınma
nedeniyle kuraklığın arttığına dikkati çeken Fırat, bu nedenle var olan ormanların iyi korunması gerektiğini vurguladı.

Fırat, sıcaklıkların artmaya başladığı bugünlerde yangın riskinin arttığına da dikkati çekerek, en küçük bir dumanda ALO 177’e haber verilmesini istedi.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR