Son Haberler
GÜVEN ARTIRICI ÖNLEMLER… GÜVEN ARTIRICI ÖNLEMLERİN BİR PARÇASI OLAN CEP TELEFONLARININ HER İKİ TARAFTA DA ÇALIŞMASI SORUNUNUN GÜNEY KIBRIS'TA AŞILDIĞI BELİRTİLDİ. ROAMİNG UYGULAMASININ HAZİRAN SONU İTİBARI İLE İŞLEYEBİLECEĞİ AÇIKLANDI
-www.brtk.net-
MİNİK NEFES YARDIM BEKLİYOR… SALI GÜNÜ TEDAVİ İÇİN YURT DIŞINA GİTMEYE HAZIRLANAN NEFES DAVŞAN İÇİN BANKA YARDIM HESABINA PARA YATIRILARAK VEYA 5668'E SMS ATILARAK YARDIM EDİLEBİLİYOR
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Önce öğrendiler sonra öğrettiler

Pazartesi 11 Mart 2019 09:23

Bir grup öğrenci, Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi, Lefke Belediyesi ve Argonya İşletmeciliği işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Farkımız İle’ projesi kapsamında İzmir Seferihisar’a giderek file çanta yapma eğitimi aldı. Bu  öğrenciler, düzenlenen etkinlikle annelerine file çanta yapmayı öğretti.

Aile ve çocuk arasındaki bağın kuvvetlendirilmesi, üretime katkı yapmak, doğayı korumak ve konuyla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikte aileler ile çocuklar eğlenceli bir gün geçirdi.

Etkinlikte ilk olarak söz alan Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi Sorumlu Öğretmeni Esma İneci, üretmenin önemine işaret etti.

Proje kapsamında öğrencileriyle birlikte Ocak ayında Seferihisar’ a giderek file çanta yapmayı öğrendiklerini anlatan İneci, üretken ebeveynler yaratmak ve özel gereksinimi olan çocukları da üretime katmak için çalıştıklarını vurguladı.

İneci, amaçlarının kadınları güçlü kılmak olduğunu belirterek, bu önemli projede yer almaktan gurur duyduklarını söyledi.

Etkinliğe katılan Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya da projenin çok önemli ve anlamlı olduğuna işaret ederek, cittaslow ağının bir üyesi olan Lefke’nin bu tür uygulamalara destek verdiğini söyledi.

Kaya, özel gereksinimi olan bireyleri üretime katmanın özellikle ileriki yaşları için büyük önem taşıdığını ifade ederek, bu projeye katkı koyan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Seferihisar’da gerçekleştirilen eğitim görüntülerinin yer aldığı slayt gösterisi yapıldı.

Etkinlikte son olarak öğrenciler aileleriyle birlikte file çanta yapımı gerçekleştirdi.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR