Son Haberler
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI ÇEVRE DUYARLILIĞININ ARTIRILMASININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKEREK, “BU DEĞERLERİMİZİ KORUMALIYIZ. BU GÜZELLİKLERİMİZİ BOZMAMALIYIZ” DEDİ.
-www.brtk.net-
GİRNE TURİZM ŞÖLENİ, ANTİK LİMAN’DA BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ŞÖLENDE YAPILAN KONUŞMALARDA GİRNE’NİN ÜLKE TURİZMİ İÇİN BÜYÜK ÖNEME SAHİP OLDUĞU VURGULANDI.
-www.brtk.net-
TURİZM BAKANI FİKRİ ATAOĞLU: ÜLKENİN TURİZM BAŞKENTİ OLAN GİRNE’NİN TURİZM POTANSİYELİNİ ARTIRMAK VE MARKA DEĞERİNİ YÜKSELTMEK AMACIYLA ÇALIŞIYORUZ.
-www.brtk.net-
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TÖREN VE ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK.
-www.brtk.net-
ULUSLARARASI 23 NİSAN ÇOCUK FESTİVALİ’NE KATILAN EKİPLER GİRNE’DE GÖSTERİ YAPTI.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, KKTC’DEKİ TEMASLARINI TAMAMLAYARAK BUGÜN ÖĞLE SAATLERİNDE ADADAN AYRILDI.
-www.brtk.net-
EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI ÖZDİL NAMİ: KKTC EKONOMİSİNİ ÇOK DAHA İYİ NOKTALARA GETİRME KONUSUNDA HÜKÜMET SON DERECE KARARLIDIR.
-www.brtk.net-
KÜÇÜKERENKÖY’DE SAHİLDE ÇÜRÜMÜŞ ERKEK CESEDİ BULUNDU. OTOPSİ İÇİN DOKU ÖRNEĞİ ALINDI. SORUŞTURMA SÜRÜYOR.
-www.brtk.net-
İKİ TOPLUMLU KÜLTÜREL MİRAS TEKNİK KOMİTESİ, YENİ KÜLTÜREL MİRASI KORUMA PROJELERİ VE FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ.
-www.brtk.net-
LEFKOŞA’DA YENİŞEHİR IŞIKLARI’NDAN OKULLAR YOLU KAVŞAĞI’NA KADAR OLAN KISIM TRAFİĞE KAPATILDI.
-www.brtk.net-
KUZEY KORE, NÜKLEER DENEMELERİ DURDURDU. AB BU KARARI OLUMLU DEĞERLENDİRDİ.
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Meclis Başkanı Siber konuk heyetleri kabul etti

Salı 14 Kasım 2017 13:01

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, KKTC’nin 34’üncü kuruluş yıldönümü için KKTC’de bulunan Kosova, Gana, Kenya, Gambiya ile Madagaskar parlamenterlerini kabul etti.

Heyet adına konuşan Kosova Meclis Başkan Yardımcısı Müferra Şinik, Kosova’nın bağımsızlığının 114 ülke tarafından tanındığını anımsatarak, KKTC’nin de aynı sayılara ulaşılması temennisini ifade etti.

Şinik, siyasi anlamda KKTC ve Kosova’nın birbirini desteklediğine de dikkati çekerek, ‘Ana ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere o sınırlar dışında olan Türklerin kenetlenmesi gerekir’ dedi.

Meclis Başkanı Sibel Siber de, ‘Burada yaşayan halkın meclisi, yargısı, yürütmesi, demokrasisi var. Uluslararası kamuoyunun ve BM’nin varlığımıza saygı göstermesini ve bizimle ilişki kurmasını bekliyoruz’ dedi.

Ambargoların medeni bir dünyada kabul edilebilir olmadığına da vurgu yapan Siber, Kosova ve konuk heyetlerden bu yöndeki desteklerini uluslararası platformlarda göstermelerini istedi.

Meclis Başkanı Sibel Siber daha sonra Türk Silahlı Kuvvetleri adına Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için KKTC’de bulunan Türkiye Genelkurmay 2’inci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Kabulde, basına herhangi bir açıklamada bulunulmadı.

Meclis Başkanı Siber ardından TBMM’yi temsilen KKTC’ye gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Ahmet Aydın başkanlığındaki heyeti kabul ederek görüştü.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR