Son Haberler
MECLİS ÇALIŞMALARI... CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU “GEÇİCİ PERSONEL YASA ÖNERİSİ”Nİ ONAYLADI.
-www.brtk.net-
ERKEN SEÇİME DOĞRU... UBP ÜYELERİ ERKEN GENEL SEÇİMDE YARIŞACAK MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI VE ADAY SIRALAMASINI BELİRLEDİ.
-www.brtk.net-
ERKEN SEÇİME DOĞRU... CTP ÜYELERİ ERKEN GENEL SEÇİMDE YARIŞACAK MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI VE ADAY SIRALAMASINI BELİRLEDİ.
-www.brtk.net-
ERKEN SEÇİME DOĞRU... YDP PARTİ MECLİSİ YARIN AKŞAM ADAYLARINI BELİRLEYECEK.
-www.brtk.net-
ERKEN SEÇİME DOĞRU... YKP MİLLETVEKİLLİĞİ ERKEN SEÇİMİNDE ADAY GÖSTERMEDEN SEÇİMELERE KATILACAĞINI AÇIKLADI. YKP SOKAKTA MÜCADELE KARARI ALDI.
-www.brtk.net-
ERKEN SEÇİME DOĞRU... BRT’DE SEÇİME YÖNELİK PROGRAMLAR BUGÜNDEN İTİBAREN EKRANLARDA OLACAK.
-www.brtk.net-
HEMŞİRELER EYLEM YAPTI...CENGİZ TOPEL HASTANESİ HEMŞİRELERİ, GEÇTİĞİMİZ GÜN 2 SAĞLIK GÖREVLİSİNİN DARP EDİLMESİNİ EYLEMLE KINADI.
-www.brtk.net-
ERSAN HAYATINI KAYBETTİ... ŞEHİT AİLELERİ VE MALUL GAZİLER DERNEĞİ ESKİ BAŞKANI ERTAN ERSAN DÜN AKŞAM HAYATINI KAYBETTİ. ERSAN YARIN LEFKOŞA’DA DEFNEDİLECEK.
-www.brtk.net-
CİNSİYET EŞİTLİĞİ... TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ PLATFORMU HEYETİNİ KABUL EDEN CUMHURBAŞKANI AKINCI, “TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNİN YAŞAM BİÇİMİ HALİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ GEREKİR, DÖNÜŞTÜRÜLMEDİKÇE ŞİDDET DE ÖNLENEMEYECEKTİR” DEDİ.
-www.brtk.net-
DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ... ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI HAMZA ERSAN SANER GÜN NEDENİYLE YAYIMLADIĞI MESAJDA, HER ÇOCUĞUN HAYATIN TÜM GÜZELLİKLERİNİ YAŞAMA HAKKINA SAHİP OLDUĞUNU BELİRTTİ.
-www.brtk.net-
DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ... KTAMS BÜTÜN ÇOCUKLARIN DİLİ, DİNİ, RENGİ, IRKI NE OLURSA OLSUN AYNI HAKLARA SAHİP OLDUĞUNU HATIRLATTI.
-www.brtk.net-
DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ... KTÖS, ÇOCUK İSTİSMARI GİBİ SORUNLARA KALICI VE YASAL ÇÖZÜMLER ÜRETMENİN ELZEM OLDUĞUNU VURGULADI.
-www.brtk.net-
KOMPOZİSYON YARIŞMASI... TELSİM 8. DR. FAZIL KÜÇÜK ORTAOKUL VE LİSELERARASI KOMPOZİSYON YARIŞMASINA BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI.
-www.brtk.net-
SU KESİNTİSİ... LEFKOŞA’YA 22-25 KASIM TARİHLERİ ARASINDA SU VERİLEMEYECEK.
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Meclis Başkanı Siber konuk heyetleri kabul etti

Salı 14 Kasım 2017 13:01

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, KKTC’nin 34’üncü kuruluş yıldönümü için KKTC’de bulunan Kosova, Gana, Kenya, Gambiya ile Madagaskar parlamenterlerini kabul etti.

Heyet adına konuşan Kosova Meclis Başkan Yardımcısı Müferra Şinik, Kosova’nın bağımsızlığının 114 ülke tarafından tanındığını anımsatarak, KKTC’nin de aynı sayılara ulaşılması temennisini ifade etti.

Şinik, siyasi anlamda KKTC ve Kosova’nın birbirini desteklediğine de dikkati çekerek, ‘Ana ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere o sınırlar dışında olan Türklerin kenetlenmesi gerekir’ dedi.

Meclis Başkanı Sibel Siber de, ‘Burada yaşayan halkın meclisi, yargısı, yürütmesi, demokrasisi var. Uluslararası kamuoyunun ve BM’nin varlığımıza saygı göstermesini ve bizimle ilişki kurmasını bekliyoruz’ dedi.

Ambargoların medeni bir dünyada kabul edilebilir olmadığına da vurgu yapan Siber, Kosova ve konuk heyetlerden bu yöndeki desteklerini uluslararası platformlarda göstermelerini istedi.

Meclis Başkanı Sibel Siber daha sonra Türk Silahlı Kuvvetleri adına Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için KKTC’de bulunan Türkiye Genelkurmay 2’inci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Kabulde, basına herhangi bir açıklamada bulunulmadı.

Meclis Başkanı Siber ardından TBMM’yi temsilen KKTC’ye gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Ahmet Aydın başkanlığındaki heyeti kabul ederek görüştü.

Diğer Kıbrıs Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR
 • DÖVİZ KURLARI

  0.28%
  3,8792
  3,8862
  0.43%
  4,5760
  4,5842
  0.69%
  5,1236
  5,1503
 • NÖBETÇİ ECZANELER